اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

پرداخت با رمز ارز، خط قرمز از نظر معاون وزیر ارتباطات

پرداخت با رمز ارز، خط قرمز از نظر معاون وزیر ارتباطات

به گزارش زوم ارز و به نقل از تحلیل بازار، معاون وزیر ارتباطات و دبیر اجرایی فناوری اطلاعات، رضا باقری اصل، گفت: کمیته‌ای از وزارت اقتصاد قانون‌گذاری بر نگهداری و مبادلات ارزهای دیجیتال را عهده‌دار شده است، که البته این قوانین در نهایت باید به تصویب کارگروه اقتصاد دیجیتال برسند. شایان ذکر است که وی پرداخت توسط ارزهای دیجیتال خارجی را خط قرمز کشور دانست.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

وی پیرامون آخرین مصوبه‌ی کارگروه اقتصاد دیجیتال برای حوزه‌ی رمز ارز اضافه کرد: هنگامی که در حال کار بر روی رمز ارز ملی هستیم طبیعتا نباید اجازه‌ی پرداخت توسط ارزهای دیجیتال خارجی را بدهیم. ما نمی‌خواهیم خدای نکرده مردم خسارت ببینند، چرا که رمز ارزها دارایی دیجیتال به شمار می‌روند و تبادلات در این حوزه باید بر اساس قوانین و قواعد خاصی باشد.

همانطور که پیش‌تر گزارش شد، زیرساخت‌های موردنیاز و مسائل فنی طراحی رمز ارز ملی نهایی شده است و در سال جاری به شکل مرحله‌ای راه‌اندازی خواهد شد.

کوین کده

وی در نهایت گفت: همانطور که قواعد و قوانینی در بورس و سایر ارزها وجود دارد، در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال نیز باید قوانینی وجود داشته باشد و نظامات بانکی در این زمینه رعایت شود. معاون وزیر ارتباطات اذعان داشت که همکاری کاملی بین این وزارتخانه و وزارت اقتصاد وجود دارد. با همین هدف، کمیته‌ای از وزارت اقتصاد، پروژه‌ی قانون‌گذاری در حوزه‌ی رمز ارز را مدیریت خواهد کرد و در پایان در کارگروهی، که متشکل از وزارتخانه‌های ارتباطات، رفاه و تعاون، صمت و بانک مرکزی و معاونت علمی ریاست جمهوری است، به تصویب خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:  نگرانی کنگره آمریکا

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: تحلیل بازار


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا