صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایراناخبار ارز دیجیتال در جهان

رمز ارز راهی برای عبور از تحریمها

ایران برای عبور از تحریمهای اقتصادی ایالات متحده آمریکا تصمیم به ایجاد رمز ارز دارد. بابراین رمز ارز راهی برای عبور از تحریمها است.
️رییس جمهور ایران به عنوان یکی از ابزارهای مقابله با تسلط اقتصادی و تحریمات ایالات متحده، پیشنهاد داد که مسلمانان یک رمز ارز ایجاد کنند.به گزارش The Associate Press، حسن روحانی در سخنرانی خود در کنفرانس اسلامی مالزی در روز ۱۹ دسامبر دولت‌های مسلمان را به تحکیم همکاری و روابط مالی و معاملاتی دعوت کرد و از آنان خواست که اتکا به دلار امریکا نداشته باشند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

طبق گزارش AP :

حسن روحانی در سخنرانی خود گفت:“مسلمانان جهان می‌بایست تدابیری اتخاذ نمایند که خود را از تسلط دلار ایالات متحده و رژیم مالی امریکایی نجات دهند.”در این جلسه به میزبانی مالزی سران کشور‌های مسلمان از جمله ترکیه و قطر شرکت داشتند. عربستان سعودی و پاکستان در این جلسه شرکت نکردند. ودر آخر رهبران سیاسی مالزی از این پیشنهاد حسن روحانی استقبال و پشتیبانی کردند.
به گزارش بورس پرس رئیس جمهور ایران در جریان برگزاری این اجلاس۳ پیشنهاد داد که شامل تاسیس صندوق مشترک برای تامین مالی همکاری های فناوانه کشور های اسلامی ، تاسیس مرکز تحقیقات هوش مصنوعی و امنیت سایبری و همکاری وتبادل اطلاعات برای ایجاد ارز مجازی بود.

به گفته روحانی، این اجلاس سابقه دارد و در سال‌های پیش پنج اجلاس در سطح نخبگان و روشنفکران در همین ارتباط در  مالزی برگزار شده اما این اولین اجلاس در سطح سران کشورهای اسلامی است.

بیشتر بخوانید:  چین به دنبال افزایش پذیرش یوآن دیجیتال

گزارش ایسنا :

اجلاس سران کوآلالامپور ۲۰۱۹ با حضور سران چندین کشور مسلمان از جمله حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران از چهارشنبه ۲۷ آذر ۹۸در پایتخت مالزی برگزار شد و سران چند کشور مسلمان از جمله حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران، ماهاتیر محمد نخست‌وزیر مالزی، شیخ تمیم حمد آل ثانی امیر قطر، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در آن شرکت داشتند. قرار بود عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان هم در این نشست حاضر شود اما در اقدامی عجیب، وی تحت فشارهای عربستان‌سعودی از شرکت در این نشست منصرف شد.

اجلاس سران کوآلالامپور ۲۰۱۹ با حضور  ۴٠٠ نفر  شامل ٢۵٠ نفر از  رهبران، مقام‌ها، شخصیت‌های سیاسی و اندیشمندان از ۵۲ کشور جهان، در روزهای ۱۸ تا ۲۱ دسامبر (۲۷ تا ۳۰ آذر) در پایتخت مالزی برگزار شد. شرکت‌کنندگان دراین اجلاس ضمن بحث و گفت‌وگو در مورد مهم‌ترین چالش‌های کشورهای اسلامی و مسائل تاثیرگذار در جهان اسلام، راهکارهایی را برای رفع این چالش‌ها مطرح کردند.
روحانی در مدت حضور در مالزی علاوه بر سخنرانی در جمع سران و مقام‌های شرکت‌کننده در اجلاس کوآلالامپور و تببین و تشریح سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، با برخی از سران و مقام های شرکت کننده در این اجلاس دیدار و درخصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.
این اجلاس ونشست به دعوت ماهاتیر نخست وزیر مالزی انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا