اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

برخورد قاطع با ماینر های غیر مجاز

معاون قضایی دادستان کل کشور خواستار برخورد قاطع همه دادستان‌های کشور با مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز شد. در همین رابطه درخواست شده که دادستان‌های سراسر کشور با توجه به وضعیت بحرانی ناشی از کاهش تولید برق، برخوردهای قاطع با ماینرهای غیرمجاز را در دستور کار قرار دهند و دست یاری‌دهنده وزارت نیرو باشند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

«رضا خشنودی» این موضوع را با ارسال نامه‌ای ۴ بندی خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور مطرح کرده است. در بخشی از این نامه با اشاره به مصوبه‌های شورای عالی امنیت ملی و هیئت وزیران آمده است:

با عنایت به وضعیت بحرانی ناشی از کاهش تولید برق و ضرورت مدیریت مصرف و نظارت بر حسن اجرای دستورهای صادره در این خصوص، حسب مصوبه‌های شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی قضایی و توجه به اعلام رئیس‌جمهور محترم در جلسه مورخ ۵ خرداد هیئت وزیران مبنی بر ممنوعیت تولید و استخراج رمز ارزها در کشور حتی مراکز دارای مجوز تا پایان شهریورماه امسال و همچنین هماهنگی به عمل آمده با سازمان بازرسی کل کشور در جهت جلوگیری از قطع مکرر برق و تبعات زیان‌بار اقتصادی و اجتماعی و نیز نارضایتی عمومی هموطنان، شایسته است نسبت به موارد ذیل اهتمام جدی بعمل آورند.

کوین کده

ضمنا در ادامه نامه تأکید شده که در جهت شناسایی و برخورد قاطع با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، دادستان‌ها همکاری لازم را با وزارت نیرو بعمل آورده و ضمن آموزش ضابطان تحت امر در این خصوص، در کشف و تعقیب مجرمان هم سرعت عمل بیشتری به خرج دهند. از طرف دیگر خواسته شده تا در شورای تأمین محل خدمت به نحو مؤثر شرکت و در اتخاذ تصمیم‌های قاطع و قانونی برای حل معضل موجود اهتمام لازم انجام بگیرد.

بیشتر بخوانید:  بنیانگذار Alibaba : ارزهای دیجیتال می توانند ارزش ایجاد کنند.

خشنودی در ادامه نامه به این موضوع هم اشاره کرده که با استفاده از ظرفیت‌های شرکت توانیر و دستگاه‌های نظارتی، باید نسبت به شناسایی و ضبط دستگاه‌های ماینر غیرمجاز اقدام شده و نظارت و پیگیری لازم تا ختم دادرسی، حصول نتیجه و برخورد قاطع قانونی به عمل آید.

معاون قضایی دادستان کل کشور همچنین تأکید کرده که باید با وزارت نیرو همکاری‌های لازم به نحو شایسته‌ای انجام بگیرد. در همین رابطه خشنودی به اقدام عاجل برای قطع برق همه انشعاب‌های محل‌های ماینینگ غیرمجاز رمزارز تأکید کرده است.

همچنین باید با وزارت نیرو در جهت اجرای تصمیم های متخذه مبنی بر توقف فعالیت مراکز مجاز استخراج رمز ارز تا اطلاع ثانوی و همچنین اقدام عاجل برای قطع برق همه انشعاب ها محل استفاده غیرمجاز استخراج رمز ارز همکاری لازم صورت گیرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: DIGIATO


گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا