اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پایین آمدن نرخ سرمایه گذاری موسسه ها در ارز های دیجیتال

salamcrypto

به گزارش CoinShares هفته گذشته مدیران موسسات 21 میلیون دلار دارایی دیجیتال را به دارایی های خود اضافه کردند و همچنان اتر محبوب ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در بین موسسه ها است.
اگرچه سرعت رشد سرمایه گذاری موسسه ها در ارز های دیجیتال کند شده است ولی جریان ورود سرمایه به سمت ارز های دیجیتال در هفته گذشته نزولی شد.
طبق گفته Coinshares جریان خالص ورودی سرمایه در هفته منتهی به 27 مارچ بالغ بر 21 میلیون دلار بوده است و این پایین ترین سطح از اکتبر سال 2020 است. در آن زمان هر واحد بیت کوین قیمتی کمتر از 14 هزار دلار داشت.
همراه باه حجم کم سرمایه گذاری، به نظر می‌رسد که اشتهای سرمایه گذاران در دارایی های دیجیتال کاهش یافته است. این کاهش همزمان با عملکرد ناخوشایند قیمت دارایی ارز های بزرگی همچون بیت کوین و اتر صورت گرفته است.
بیت کوین و اتر در هفته های اخیر اوج های جدید را آزمایش نکردند و حجم معاملات روزانه ارز های دیجیتال در هفته گذشته به 788 میلیون دلار کاهش یافت. در کل سال 2020 این رقم معادل 900 میلیون دلار بود.
این مقاله خاطرنشان کرد که برخی از شرکت ها پس از اینکه در این بازار سود کردند تصمیم به فروش مقداری از دارایی های خود گرفته اند.
coinshare گفت: ما اخیراً شاهد کاهش قابل توجه ورودی و خروجی در ارز های دیجیتال از سال 2016 هستیم و ما باور داریم که این بخاطر انتظار سرمایه گذاران برای کسب سود های زیاد در طی سالیان آینده است.
اگرچه سرمایه گذاری در بیت کوین تقریباً نیمی از کل ورودی های هفتگی را تشکیل می‌دهد ولی سرمایه گذاری در اتر محبوب تر بوده و ورود به بازار اتر در هفته گذشته 5.4 میلیون دلار افزایش یافت.
با وجود روند کاهشی ورودی موسسه ها به بازار ولی همچنان موسسه ها نیروی محرک بازار صعودی هستند.
به نظر شما با کمتر شدن جریان ورودی موسسات به بازار ارز
های دیجیتال قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد؟

بیشتر بخوانید:  روز های پرفشار در انتظار کاردانو!

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا