اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

منتقدان می گویند: آماده نبودن اتریوم ، برای DeFi

salamcrypto

اتریوم باید مشکلات خود را برطرف کند. با هجوم  پروژه های DeFi به اتریوم  ، کارشناسان هشدار می دهندکه  این شبکه هنوز آمادگی کافی برای  پشتیبانی از پروژه هارا ندارد.

مارتین فرولر ، ریاضیدان ، مدیر سابق صندوق های سرمایه گذاری پرچین  و بنیانگذار پلتفرم تجارت ارز دیجیتال Morpher اتریش، به Cointelegraph گفت: که اگرچه اتریوم “بهترین ویژگی ها  را برای DeFi دارد اما توانایی های فعلی شبکه کافی نیست.

“اتریوم تواانایی مدیریت  حدود 15 تراکنش  در ثانیه  و زمان بلوک 15 ثانیه ای  دارد که  در امور مالی ،یک اشکال  محسوب می شود. این طراحی، مانعی برای ورود و پذیرش گسترده کسانی است  که  اتر را برای  تعاملات خود  نیازدارند.  “

فرولر اتریوم را غیر متمرکزترین پلت فرم قرارداد هوشمند می داند. اما به دلیل برخی مشکلات شبکه ، توسعه دهندگان مجبورند به دنبال راه حل هایی برای مقابله با آنها باشند.

فرولر افزود:

“جایگزین هایی برای هر آنچه در زنجیره جانبی اتریوم اتفاق می افتد وجود دارد. (…) مردم بدون نیاز به اتر می توانند و پرداخت هیچ هزینه ای، ترید انجام دهند و  از زمان تراکنش یک ثانیه ای لذت ببرند. “

بسیاری از فعالان صنعت بلاک چین می گویند که اتریوم ، پیش بینی لازم را برای تبلیغات DeFi  را نکرده است و حتی با بروزرسانی شبکه به اتریوم 2.0 ، هنوز آماده سرویس دهی به DeFi نیست.

اتریوم 2.0 باید عملکرد  خود را بهبود ببخشد و البته قیمت بالای آن باعث عدم استقبال  کاربران جدید می شود. سرژ کنز ، مدیر عامل صرافی غیرمتمرکز 1 اینچ ، در جریان رویداد Cointelegraph China DeFi Marathon در تاریخ 3 سپتامبر گفت که زیرساخت های  اتریوم ، از ظرفیت های لازم برای  میزبانی محیط DeFi برخوردار نیست:

بیشتر بخوانید:  قرار داد های هوشمند مبتنی بر بلاک چین DOT که در سال 2021 می آید..

“شما باید در همه چیز تجدید نظر کنید.  قراردادهای هوشمند را به کد انتقال دهید اما انها  مقیاس پذیر نیستند. برای مقیاس پذیری ، باید استانداردهایی را ایجاد کنید و پروتکل های جدیدی را بر اساس ساختار جدید مانند NEAR که مشابه اتریوم 2.0 است ، بیاورید. “

در همان رویداد ، مونیر بنچملد ، بنیانگذار و مدیر عامل لایه میان افزار ParaSwap ، اشاره کرد که  توضیح پیچیدگی نحوه کار لایه 2 برای کاربران نهایی و خطر عدم توانایی پرداخت سریع وجوه به این کاربران از عوامل نگران کننده در این مورد هستند. بنچملد ادامه داد که انتقال همه پروژه های DeFi به اتریوم 2.0 عملی نیست:

“برای کار کردن ، همه برنامه ها باید به سمت یک پلتفرم حرکت کنند. پروژه های بزرگ ممکن است در این مورد  اتفاق نظر داشته باشنداما برای پروژه های که  در روند اجرای پروژه  خود هستند ، ممکن است سخت باشد.  باید پل های جدیدی ساخته  شوند تا امکان همکاری پلتفرم ها فراهم شود. “

علیرغم چالش های پیش رو برای بلاک چین اتریوم ، Morfer’s Froehler به DeFi پیوست و گفت: “DeFi اینجاست تا بماند.”

منبع: کوین تلگراف


 

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا