اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کابوس هک های دیفای ادامه دارد

کابوس هک های دیفای ادامه دارد

به گزارش زوم ارز، یکی دیگر از پروتکل های دیفای قربانی هک شد و به گفته محقق امنیتی واهه کاراپتیان، زیان تخمینی GrimFinance در مجموع 40 میلیون دلار است و با آسیب پذیری مشابه با وام های فوری و نقدینگی ایجاد شده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اول از همه، این هکر یک وام سریع برای دو توکن گرفت و نقدینگی را در SpiritSwap اضافه کرد و این موضوع به او اجازه می‌داد پاداش نقدینگی SPIRIT ایجاد کند و یک واریزی انجام دهد.

سپس توالی دستورات مختلف به هکر این امکان را می‌دهد که کنترل مقدار زیادی از توکن های قرض شده را به سرعت بدست آورد و با استفاده از توکن Spirit LP هکر قادر به واریز مجدد بود که به وی اجازه داد تعداد زیادی توکن اضافی را روی هم قرار دهد.

کوین کده

در حال حاضر این هکر 40 تراکنش انجام داده و زیان تخمینی با جمع کردن تمام تراکنش ها از جمله بیت کوین و توکن wrapped Fantom یعنی  WFTM صورت گرفته است.

وجوه ذکر شده هنوز به هیچ صرافی یا آدرسی منتقل نشده است و با باقی ماندن اکثر وجوه تنها در یک آدرس، صرافی های متمرکز می‌توانند کیف پول هکر را همچون پرونده Poly.Network محدود کنند.

بیشتر بخوانید:  نهنگ ها شروع به فروش شیبا اینو کردند!

گریم فایننس اولین برنامه دیفای به سرقت رفته بازار نیست و پیش از این، وی فایننس از سوی یک هکر ناشناس هک شد و 35 میلیون دلار از وجوه آن نیز به سرقت رفت.

در حالی که هر دو مورد را می‌توان بسیار مهم در نظر گرفت اما آنها حتی به گرد پای هک پولی نتورک نمی‌رسند چرا که در آن سرقت 600 میلیون دلار از وجوه آنها به سرقت رفت و البته وجوه دزدیده شده بازگردانده شد و نگرانی های زیادی در جامعه دیفای ایجاد شد مبنی بر اینکه کل وضعیت یک ترفند تبلیغاتی باشد!

نظر شما همراهان زوم ارز نسبت به این موضوع چیست؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


سرتیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا