صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

معاون وزیر اوکراین: رمز ارز برای جنگ اوکراین ضروری است

معاون وزیر اوکراین: رمز ارز برای جنگ اوکراین ضروری است

از زمان آغاز حمله‌ی نظامی روسیه به اوکراین، رمز ارز به یک ابزار ضروری برای انجام کمک‌های مالی سرمایه گذاران به اوکراین که در شرایط جنگ به سر می‌برد، تبدیل شده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز، باری دیگر معاون وزیر تحولات دیجیتال، الکس بورنیاکوف، در توییت اخیر بر این امر که جایگاه رمز ارز در استراتژی دفاعی این کشور از چه اهمیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد. همچنین، وی اشاره کرد که هرچند اخیرا احساسات سرمایه گذاران در این بازار مثبت نبوده است، اما وی باور دارد که رمز ارزها ناپدید نخواهند شد.

پس از حمله‌ی نظامی روسیه به اوکراین در روز 24 فوریه، دولت اوکراین از شبکه‌های اجتماعی در جهت درخواست کمک‌های مالی به شکل ارزهای دیجیتال استفاده کرده است. از آن زمان، این کشور واقع در شرق اروپا، از ارزهای دیجیتال جهت افزایش و جذب سرمایه استفاده کرده است، خصوصا به این دلیل که رمز ارزها مزایای منحصر به فردی نسبت به بقیه‌ی شکل‌های پرداخت‌های بین مرزی دارند. یکی از برجسته‌ترین این مزایا، سرعت و ناشناس ماندن تراکنش‌ها در مقایسه با سیستم بانکداری سنتی است.

همانوطر که مایکل شوبنین، بنیان‌گذار بزرگترین صرافی ارز دیجیتال اوکراین موسوم به KUNA، در مصاحبه‌ای اشاره کرد: زمان مورد نیاز برای بسته شدن یک بلاک بیت کوین، حدود 10 دقیقه است، اما زمان مورد نیاز برای انجام کار مشابه با سیستم بانکداری، به 3 روز می‌رسد.

بیشتر بخوانید:  آیا در منطقه فروش بیش از حد قرار داریم؟

در حالی که محاسبه‌ی میزان سرمایه‌ی جذب شده به شکل رمز ارز توسط اوکراین امری سخت به نظر می‌رسد، برخی از منابع اعلام می‌کنند که این رقم، به بیش از 100 میلیون دلار رسیده است. این سرمایه‌ی جذب شده در جاهای گوناگون شامل تجهیزات اورژانسی، غذا، آب، سوخت و تجهیزات نظامی استفاده شده است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Coinnounce


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا