اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

توسعه زیرساخت های روبل دیجیتال در روسیه

salamcrypto

شرکت های سازنده و یا پخش کنندگان موبایل در روسیه در نظر دارند تا گوشی های خود را با روبل دیجیتال یک پارچه کنند.
ارائه دهندگان خدمات وایرلس روسی مثل شرکت های MegaFON و Beeline در نظر دارند تا کیف پول روبل دیجیتال را به گوشی های دارندگان شماره های تلفن همراه کاربران خود پیوند دهند. این دو سرویس دهنده که از اپراتور های اصلی شبکه تلفن همراه در روسیه هستند در حال بررسی نحوه عملکرد روبل دیجیتال در دستگاه های تلفن همراه هستند.
طبق گزارش خبرگذاری lzvestia که در 16 فوریه منتشر شد، این دو اپراتور، پیشنهاد راه اندازی کیف پول های دیجیتال در تلفن های هوشمند برای ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه را داده اند.
این دو شرکت همچنین پیشنهاد خدمات دیگری مثل اتصال کیف پول های دیجیتال به شماره تلفن همراه مشتری را نیز داده اند. سخنگوی  MegaFon گفت این به کاربران اجازه می‌دهد که روبل های دیجیتال را مستقیماً روی تلفن هوشمند خود ذخیره کرده و با استفاده از تلفن همراه خود، ارز دیجیتال انتقال داده و یا پرداخت کنند.
به گفته Izvestia ، هر دو شرکت در بحث های بانک مرکزی روسیه در مورد روبل دیجیتال حضوری فعالانه داشته اند.
نماینده شرکت ها گفتند:
ما به بخش هایی از روبل دیجیتال مثل نگهداری کیف پول دیجیتال در دستگاه های هوشمند و یا انجام معاملات P2P بدون مشارکت واسطه های مالی و پشتیبانی از حالت آفلاین علاقه مند هستیم.
Olga Skoroboatova، معاون اول رئیس بانک مرکزی روسیه در اواخر سال 2020 ادعا کرد که کیف پول روبل دیجیتال از طریق یک پلتفرم توسط بانک مرکزی روسیه در دسترس خواهد بود.
بانک مرکزی روسیه اولین مقاله آموزشی خود در مورد توسعه روبل دیجیتال اکتبر 2020 منتشر کرده بود. این بانک در این مقاله گفته بود که کاربران می‌توانند از طریق کیف پول الکترونیکی و دستگاه های تلفن همراه هوشمند خود، به صورت آنلاین و آفلاین به روبل دیجیتال دسترسی داشته باشند.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  آگاهی کم مردم نسبت به رمزارز ها

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا