نیم نگاه دیجیتالی

نیم نگاه دیجیتالی در زوم ارز : دلایل سود ده بودن 5 ارزدیجیتال در هفته گذشته

5 ارزسود ده در هفته گذشته ، هر هفته ارزهایی وجود دارند که به شدت سودده بودند و رشد خیلی خوبی داشتند.حالا سوال پیش می اید که دلیل این رشد چیست؟چگونه میتوان این ارزهارا پیدا کرد و روی ان ها سرمایه گذاری کرد؟ایا عوامل فاندامنتال باعث این رشد بوده یا عوامل تکنیکال ؟در ادامه 5 رمز ارز سودده را در هفته گذشته بررسی خواهیم کرد و خواهیم دید که چه عاملی باعث رشد این ارز ها شده است.البته همیشه در کنار ارزهای خوبی که رشد منطقی دارند ارزهایی هستند که رشد های فضایی 500 تا 1000% دارند،تیم زوم ارز این رمزارزها را بررسی نخواهد کرد چرا که تعداد زیادی از انها حجم معاملات و ارزش بازار معقولی ندارند و این رشد صرفا یک حباب است و ممکن است در مدت زمان کوتاهی بعد از این رشد ریزش کنند و دوباره به قیمت قبل و حتی پایین تر از ان برسند.پس ما فقط ارزهایی را بررسی خواهیم  که حجم معاملات بالای 15 میلیون دلار و ارزش بازار حداقل 100 هزار دلار را دارند.

سلام کریپتو
5 ارزسود ده در هفته گذشته
ارزدیجیتال (ABBC (ABBC COIN

ارز ABBC که در سایت معتبر coinmarketcap رتبه 70 را به خود اختصاص داده است در هفت روز گذشته 54.66 % رشد داشت.این ارز از 0.16 دلار به 0.23 دلار رسید.رشد چشمگیر این ارز سبب شد که عده زیادی جویای علت سودده بودن ان در هفته گذشته شوند.حجم معاملات ABBC معادل حدودا 262 میلیون دلار و ارزش بازار ان برابر با 163،925،924 میلیارد دلار است.هدف اصلی ABBC و تارگت نهایی ان پلتفرمی پرداخت های انلاین در فروشگاه ها است.این ارز در هفته گذشته رویداد فاندامنتال خاصی نداشته است و علت صعود ان را باید در تحلیل تکنیکال جست و جو کرد.

دلایل تکنیکال رشد ABBC

5 ارزسود ده در هفته گذشته
دلایل تکنیکال رشد ABBC

همانطور که در تصویر بالا مشخص است،این ارز به تازگی از یک مثلث خارج شده و روند نزولی طولانی مدت را شکسته است.اندیکاتور  MACD به خوبی این رشد را پیش بینی میکرد.شاخص MOM از سطح -100 حرکت کرده و ناحیه 0 را شکسته و تا +100 رشد داشته است.پس صعود این ارز از روی عوامل فاندامنتال به خوبی قابل پیش بینی بود.


  • (DGB (digibyte

5 ارزسود ده در هفته گذشته
ارز دیجیتال (DGB (digibyte

ارز دیجی بایت که رتبه 39 را در سایت معتبر coinmarket cap به خود اختصاص داده است،هفته گذشته از قیمت 0.020 دلار به 0.03217 دلار رسید،در واقع معادل 44.29% رشد داشت.حجم معاملات این ارز برابر با 15،694،712 میلیون دلار و ارزش بازار ان 428،036،248 میلیارد دلار است.رویدادهای فاندامنتال و عوامل تکنیکال این رشد را قابل پیش بینی میکردند.در ادامه دلایل فاندامنتال و تکنیکال رشد دیجی بایت را بررسی خواهیم کرد.

دلایل فاندامنتال رشد دیجی بایت (DGB)

این ارز در تاریخ 7 سپتامبر تقریبا 15 روز پیش در صرافی XT لیست شد،این لیست شدن تاثیر خود را حدودا یک هفته بعد گذاشت و حجم معاملات دیجی بایت را از 6 میلیون دلار به 20 میلیون دلار رساند.همچنین رویداد فاندامنتال AMA که در تاریخ 20 سپتامبر به وقوع پیوست به شدت روی قیمت دیجی بایت تاثیر گذار بود و باعث رشد شدید ان شد.

صرافی ایرانی کارت

دلایل تکنیکال رشد دیجی بایت (DGB)

5 ارزسود ده در هفته گذشته
دلایل تکنیکال رشد دیجی بایت (DGB)

اگر کسی اشنا به تحلیل تکنیکال باشد کاملا به این موضوع واقف است که خطوط روند تا چه حد اهمیت دارند.همانطور که در شکل بالا مشهود است،بعد از شکسته شدن خط روند نزولی، دیجی بایت صعود خود را اغاز کرد .3 اندیکاتور SAR,MACD,MOM به خوبی این صعود را نشان میدادند.حتی اگر کسی با تحلیل فاندامنتال هم اشنا نبود،پیش بینی صعود این ارز از روی عوامل تکنیکال نیز کاملا امکان پذیر بود.

بیشتر بخوانید:  نیم نگاه دیجیتالی در زوم ارز و بازی های دیجیتالی

  • (FTM (Fantom

5 ارزسود ده در هفته گذشته
ارز دیجیتال (FTM (Fantom

رمز ارز فانتوم که در سایت معتبر coinmarketcap رتبه 115 را به خود اختصاص داده است هفته گذشته از قیمت 0.025 دلار به 0.048 دلار رسید و رشدی معادل 38.75% داشت.حجم معاملات این ارز معادل 110،554،150 میلیون دلار و ارزش بازار ان معادل 87،819،440 میلیون دلار است.رشد فانتوم را میتوان در دو علت تکنیکال و فاندانتال جست و جو کرد که در ادامه به بررسی ان خواهیم پرداخت.

دلایل فاندامنتال رشد فانتوم (FTM)

در تاریخ 12 سپتامبر فانتوم در صرافی Atomarc لیست شد.این رویداد میتواند یکی از دلایل رشد فانتوم باشد.

دلایل تکنیکال رشد فانتوم (FTM)

5 ارزسود ده در هفته گذشته
دلایل تکنیکال رشد فانتوم (FTM)

فانتووم دقیقا بعد از این اینکه موفق شد در تایم فریم روزانه از یک مثلث به صورت صعودی خارج شود و خط روند نرولی را بشکند،توانست یک حرکت صعودی قوی را اغاز کند.اندیکاتور MACD با توجه به زاویه بین دو خط مکدی  سیگنال این رشد را پیش بینی میکرد.همچنین دو اندیکاتور MOM و SAR نیز این صعود را نشان میدادند.


  • (NKN (nkn

5 ارزسود ده در هفته گذشته
ارزدیجیتال (NKN (nkn

ارز NKN که رتبه 424 را در سایت معتبر coinmarketcap به خود اختصاص داده است هفته گذشته از قیمت 0.018 دلار به 0.032 دلار رسیدو رشدی معادل 23.29% داشت.حجم معاملات NKN برابر 15،862،854 میلیون دلار و ارزش بازار ان معادل 14،849،284 میلیون دلار است.

دلایل فاندامنتال رشد NKN

شاید بتوان رشد این ارز را مربوط به رویداد فاندامنتالی دانست که در تاریخ 9 سپتامبر اتفاق افتاد.این رویداد Bi-weekly-report بود.البته نمیتوان گفت که رشد،صددرصد به خاطر رویداد فاندامنتال بود اما نباید از تاثیر ان چشم پوشی کرد.

دلایل تکنیکال رشد NKN

5 ارزسود ده در هفته گذشته
دلایل تکنیکال رشد NKN

همانطور که در تصویر بالا مشهود است،بعد از اینکه خط روند نزولی شکسته شد،صعود این ارز اغاز شد.اندیکاتوری که خیلی خوب این رشد قیمت را پیش بینی میکرد،MACD بود.چرا که دقیقا بعد از زاویه ی خوبی که دو خط مکدی وسیگنال با هم داستند.این ارز رشد کرد.


  • (ADX (AdEx

5 ارزسود ده در هفته گذشته
ارزدیجیتال (ADX (AdEx

این ارز رتبه 363 را در سایت معتبر coinmarketcap به خود اختصاص داده است.ADX هفته گذشته موفق شد از قیمت 0.146 دلار به 0.23 دلار رشد داشته باشد،این صعود معادل 18.87 درصد بود.حجم معاملات ADX برابر با 19،887،090 و ارزش بازار ان 101،798،379 دلار بود.این ارز هفته گذشته رویداد فاندامنتال خاصی نداشت،پش باید دلیل رشد ان را در عوامل تکنیکل جست و جو کرد.

دلیل تکنیکال رشد ADX

5 ارزسود ده در هفته گذشته
دلیل تکنیکال رشد ADX

در تایم فریم روزانه خط روند نزولی شکسته شده،همچنین اندیکاتور مکدی تازه در شرایط خوبی قرار گرفته است.با توجه به اینکه اندیکاتور MOMدر شرایط خوبی نیست،پس شاید نتوان به ادامه رشد این ارز امیدوار بود.


نتیجه کلی 5 ارزسود ده در هفته گذشته

اگر با دقت تحلیل های بالا را مطالعه کرده باشید درمی یابید که یکی از مهم ترین عواملی که در تحلیل تکنیکال باید مورد توجه واقع شود،خط روند است.شکست خطوط روند نزولی به شدت سیگنال مهمی است و نباید ان را نادیده گرفت.علاوه بر تحلیل تکنیکال،تاثیر شگرف عوامل فاندامنتال بر رشد ارزها را فراموش نکنید.رویدادهای فاندامنتال از طریق سایت coinmarketcal قابل بررسی است.

ممنون از اینکه تا پایان ” 5 ارزسود ده در هفته گذشته ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

بیشتر بخوانید

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا