اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارز دیجیتالی برای آسیا

salamcrypto

برخی از بزرگترین موسسات بانکی آسیا در حال کار روی یک پروژه چندگانه برای راه اندازی ارز دیجیتال هستند که برای عبور از مشکلات برون مرزی و و داشتن قوانین ساده تر از پول های فیات طراحی شده است.
بر اساس اعلامیه مشترک منتشر شده در 23 فوریه، چندین بانک بزرگ در سراسر آسیا برای ساخت ارز دیجیتال فرامزی متحد شده اند.
این پروژه ارتباط چندین بانک مرکزی بر سر ارز دیجیتال یا m-CDBC نامیده می‌شود. در این پروژه هنگ کنگ، بانک مرکزی تایلند، بانک مرکزی امارات متحده عربی و موسسه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین با هم همکاری خواهند کرد تا با استفاده از فناوری لجر نمونه اولیه این ارز دیجیتال را راه اندازی کنند.
در این اعلامیه آمده است که این پروژه با تکیه بر تحقیقات Inthanon-LionRock که در سال 2019 آغاز شده است فعالیت خواهد کرد. در این اعلامیه آمده است که معاملات پرداخت ارز دیجیتال در زمان واقعی تسهیل خواهند شد و به صورت 7/24 فعالیت خواهد کرد.
هدف اعلام شده این پروژه، پرداختن به مشکلات پرداخت های برون مرزی ست. این هدف شامل ناکارآمدی هزینه و مقررات پیچیده ای ست که همراه انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر وجود دارد نیز می‌شود.
همانطور که قبلاً معاون رئیس بانک ملی تایلند، ماتی سوپاپونگسه شرح داده بود: این مدل یک شبکه را ارائه می‌دهد که در آن مرز ها دیگر تأثیری ندارد و کاربران می‌توانند بلافصاله وجود خود را به صورت همتا به همتا p2p منتقل کنند. طراحی و یافته های کلیدی این پروژه ابعاد جدیدی را به مطالعات بانک های مرزی اضافه کرده است.بانک های مرکزی شرکت کننده در این پروژه امیدوارند موسسات بیشتری را به این طرح جذب کنند و هدف آنها ایجاد فضای مناسب تری برای اکتشاف CDBC در آسیا و فراتر از آن است.
رشد سریع ارز های دیجیتال در سال های اخیر، دولت های متعدد و بانک های مرکزی را مجبور به ایجاد یک استیبل کوین برای ارز های غیرمتمرکز مثل بیت کوین و اتر کرده است.
عدم توانایی دولت ها در کنترل یا ردیابی جریان ارز های دیجیتال بدون شک باعث بروز CDBC های بیشتر در سال های آینده خواهد شد. چین در این زمینه از سایر کشور ها جلوتر است و در حال حاضر کیف پول های دیجیتالی بیومتریک را برای یوآن دیجیتال خود آزمایش کرده است.
منبع: Cointelegraph

بیشتر بخوانید:  یلد فارمینگ  623٪ رشد در عرضه DAI را به تقریبا 1 میلیارد دلار می رساند.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا