صرافی کوینکده
زوم ارز پدیا

سایت های اسکم بیت کوین و ارز های دیجیتال | معرفی وبسایت های کلاهبرداری ارزدیجیتال

سایت های اسکم ارز های دیجیتال ، دراین مقاله قصد داریم شما را با سایت های اسکم بیت کوین ودیگر رمز ارزها  آشنا کنیم. رمزارزها هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته هسنتد. افراد سود جو از نا آگاهی کاربران مبتدی سوء استفاده و از آنها کلاهبرداری می کنند. دنیای رمز ارزها بسیار پیچیده نیست شما می توانید با داشتن اطلاعات کافی در این باره خودتان را از دسترس کلاهبرداران دور کنید.سایت های اسکم یکی از معروفترین روش های کلاهبرداری در دنیای رمز ارزها می باشد.روش های متعددی برای کلاهبرداری در این بستر فراهم است.همانطور که می دانید امکان پیگیری قانونی علیه کلاهبرداری دراین زمینه بسیار پیچیده است. اگر درزمینه  ارز دیجیتال فعالیت دارید. داشتن آگاهی کافی نسبت به سایت های اسکم  بسیار برایتان مهم است.در حوزه رمز ارزها به دلیل کسب درآمد از این فضا فعالیت های کلاهبرداری مرتبط به آن روبه فزونی است. در ادامه سایت های اسکم را معرفی می کنیم تا به دام کلاهبرداران نیفتید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

سایت اسکم چیست؟

منظور از سایت های اسکم چیست؟
منظور از سایت های اسکم چیست؟

اسکم”scam” در معنی لغوی به معنای کلاهبرداری است. به سایت هایی گفته می شود که قصد اصلی سازنده آن کلاهبرداری است، یا پس از مدتی ورشکسته وبه فعالیت خود پایان می دهند.

همانطور که گفتیم کلاهبرداری در زمینه رمز ارزها بیشتر در مواقعی اتفاق می افتد که کاربران اطلاعات کافی را در این زمینه ندارند ،هدف کلاهبرداران قرار می گیرند.همانطور که می دانید کلاهبرداری در بسیاری از جوامع جرم شناخنه شده است،و نحوه برخورد دستگاه قضایی هر کشور متفاوت است.

همانطور که گفتیم روش های متعددی برای کلاهبرداری وجود دارد برای مثال کلاهبرداران اقدام به راه اندازی یک صرافی ارزدیجیتال فیک می کنند و اطلاعات لازم را برای دسترسی به کیف پول رمز ارز را از کاربران می خواهند و آنها را ذخیره و سپس مورد سوء استفاده قرار می دهند. کلاهبرداران را میتوان به دو دسته کلاهبرداران اینترنتی وکلاهبرداران غیر اینترنتی یا سنتی تقسیم کرد. در ادامه شما را با روش های دیگر کلاهبرداری آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.


شناسایی سایت های اسکم بیت کوین چگونه است؟

در این قسمت از مقاله با یکدیگر به بررسی روش هایی خواهیم پرداخت که می توانید با استفاده از آنها سایت های کلاهبرداری یا اسکم بیت کوین را شناسایی نمایید.

1.برای بررسی میزان امنیت سایت بیت کوین اولین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که بررسی نمایید آدرس سایت با https شروع شده است یا خیر. در صورتی که آدرس سایت با http شروع شده باشد، داده های فرستاده شده به وب سایت ایمن نمی باشد و احتمال اینکه آن سایت کلاهبرداری باشد زیاد است.

2.بررسی دامنه و مالک می تواند از دیگر راه ها برای تشخیص اعتبار یک سایت باشد. شما می توانید زمانی که وب سایت راه اندازی شده است را بررسی نمایید. و یا اینکه مالک آن چه کسی است. آیا شخصی معتبر مالک آن وب سایت می باشد. با دریافت اطلاعات در ارتباط با افراد بنیانگذار وب سایت می توانید کلاهبرداری را بهتر تشخیص دهید.

3.از دیگر راه ها برای تشخیص کلاهبرداری یا سایت های اسکم این است که نظرات کاربران را بررسی نمایید. شما می توانید بررسی نمایید که آیا نظرات منفی در ارتباط با آن وجود دارد؟

4.شما می توانید URL سایت را بررسی نمایید تا متوجه شوید که آیا سایت مورد نظر کلاهبرداری است یا خیر. در صورتی که در URL سایت غلط املایی وجود داشته باشد امکان اینکه آن سایت کلاهبرداری باشد، هست.

5.شما می توانید بخش معرفی سایت را بررسی نمایید. که آیا اطلاعاتی در ارتباط با اعضای تیم وجود دارد.


فیشینگ

فیشینگ چیست؟
فیشینگ چیست؟

شاید برایتان سوال پیش آید فیشینگ چیست ؟ فیشینگ راهی است که کلاهبرداران ،به اطلاعاتی همچون رمز دوم ،کلمه کاربری، شماره 16 رقمی عابر بانک و کد cvv2 از طریق ابزرها و شگرد های دنیای دیجیتال به سرقت می برند. برای مثال سایت های حراجی، در گاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از این ابزار کلاهبرداران محسوب می شود.

حتی کلاهبرداری فیشینگ می تواند از طریق ایمیل شخصی کاربران،و پیام های آن ها انجام شود. کاربران اطلاعات محرمانه و شخصی خود را دروب سایت های فیک که به ظاهر کاملا شبیه وب سایت های قانونی و اصلی هستند وارد می کنند، به راحتی مورد کلاهبرداری قرار می گیرند. حقه فیشینگ یکی ازکلاهبرداری های به روش اینترنتی است.که از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام کلاهبرداری های خود استفاده می کند.

انواع تکنیک هایی که در فیشینگ مورد استفاده قرار می گیرد:

فیشینگ از طریق تلفن

فیشینگ از طریق تلفن
بررسی قیشینگ از طریق تلفن

شاید برایتان قابل لمس باشد،برای خودتان و یا آشنایانتان اتفاق افتاده باشد. یک پیام جعلی و یا یک تماس که وانمود می کنند که ازیک سازمان معتبر تماس می گیرند. شما در مسابقه رادیویی یا تلویزیونی برنده شده اید به نزدیکترین خود پرداز مراجعه کنید و ادامه عملیات کلاهبرداری از طریق وارد کردن شماره حساب و رمز دوم شما انجام می گیرد.که امروزه بسیارشاهد این چنین کلاهبرداری هایی هستیم.

دستکاری و تقلب در لینکها و آدرس ها

دستکاری و تقلب در لینک ها
دستکاری و تقلب در لینک ها

این شیوه یکی از رایج ترین روش های فیشینگ به شمار می رود. این نوع کلاهبردارای از طریق ارسال لینک  و آدرس سازمان ها و مراکز غیر واقعی و جعلی به ایمیل کاربران انجام می شود.با این تفاوت که فرق آدرس های آنها با آدرس اصلی در یک یا دو حرف است یا از دامین های فرعی برای گمراهی کاربر استفاده کرده است.در این تکنیک از اسامی معتبری مثل gmail و یا @ در آدرس استفاده می شود تا اعتماد کاربران را نسبت به خود جلب کند.

وب سایت جعلی

وبسایت های جعلی در روش های اسکم ارزهای دیجیتال
وبسایت های جعلی در روش های اسکم ارزهای دیجیتال

کلاهبرداری از طریق وب سایت جعلی یک شیوه ای است که زیاد شنیده ایم .این نوع وب سایت ها توسط کلاهبرداران راه اندازی تا از این طریق به اطلاعات محرمانه کاربران از جمله رمز دوم ،شماره کارت و غیره دسترسی یابند واز این طریق آنها را مورد سوء استفاده مالی قرار دهند.اغلب این وب سایت ها  به صورت درگاه های پرداخت آنلاین و فروشگاه های اینترنتی هستند.جرایم زیادی در ایران و دیگر کشورها اتفاق افتاده است.این امر باعث نگرانی کاربران نسبت به پرداخت های آنلاین و خرید های فروشگاهی شده است.

دور زدن فیلتر

دورزدن فیلترها و روش های اسکم ارزدیجیتال
دورزدن فیلترها و روش های اسکم ارزدیجیتال

همانطور که می دانید بعضی فیلترهای ضد فیشینگ قادر هستند که متن های موجود درایمیل هایی که دارای آدرس های جعلی می باشند را شناسایی کنند.فیشرها کاررا برای این فیلترها سخت کردند،چون فیشر ها از عکس به جای متن استفاده می کنند. فیلترها قادر به شناسایی این فیشینگ ها نیستند و کار را دشوارو ناممکن کرده اند.

بد افزارهای فیشینگ

بدافزارهای فیشینگ در اسکم ارزهای دیجیتال
بدافزارهای فیشینگ در اسکم ارزهای دیجیتال

نرم افزارهایی مخربی هستند که با هدف هک کردن و آسیب رساندن به دستگاه های هدف وسرقت داده ها نوشته شده اند.ویروس ها، باج افزار ها و جاسوس افزارها از انواع بد افزها هستند.  گاها ازطریق لینک دانلود مثلا یک آهنگ یا فیلم و یا توسط پیوست یک ایمیل به کاربرارسال می شود. به راحتی این بد افزار روی موبایل و یا کامپیوتر نصب شده و کارهای زیادی را برای سازنده خود انجام می دهد. پس شاید بهتر بگوییم چند نوع بد افزار داریم بد افزار هایی که تکثیر می شوند.بد افزارهایی که برای سازنده خود منفعت دارند. بد افزارهایی که مخفی می شوند.


نحوه جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ

چگونه از کلاهبردای های فیشینگ جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبردای های فیشینگ جلوگیری کنیم؟

همانطور که توضیح دادیم هدف اصلی فیشینگ دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران به ویژه حساب یا کارت بانکی که شما از طریق آن اقدام به خرید و پرداخت های آنلاین می کنید.یک روش منطقی و راحت این است که موجودی کارت هایی که بیشتر با آن کارهای بانکی را انجام می دهید به حداقل برسانید.زمانی که کلاهبرداران به اطلاعات شما دست پیدا کردند شما خیلی متضرر نمی شوید.روش دیگر شما می توانید از رمز های یکبار مصرف استفاده کنید.

 • همانطور که می دانید بیشتر این حملات برپایه روان شناسی است تا بتوانند اعتماد کاربران نسبت به خودشان جلب کنند اگر یادتان باشد در فیشینگ از طریق تلفن بسیار کار آمد است. کلاهبرداران با ایجاد رابطه دوستانه و صمیمی از کاربر می خواهند که اطلاعات محرمانه را با وی در میان بگذارد.پس می توانیم با اعتماد نکردن بی دلیل و بیش از اندازه از این خطرات مصون بمانیم.معیارمان همیشه برای اعتماد کردن به طرف مقابل قانون باشد تا زمان برخورد با چنین خطراتی از قانون بهره لازم را ببریم.
 • اگر ایمیلی در پوشه هرزنامه ایمیلتان و یا اسپم بود، می توانید به راحتی حدس بزنید که فیشینگ و یا تبلیغاتی هستند،هنگام برخورد با ایمیل ناشناس هیچگاه ضمائم آن را باز نکنید. این راحتترین راه  برای جلوگیری از نیافتادن در دام فیشینگ است.
 • هرگزاطلاعات حساب و یا اطلاعات شخصیتان را روی موبایل ذخیره نکنید. توجه داشته باشید هیچگاه اصلاح اطلاعات بانکی به صورت تلفنی صورت نمی گیرد به دو لیل یک شخص مورد نظر باید در محل حضور یابد و احراز هویت شود، در نهایت با امضای فرد اصلاح اطلاعات بانکی تان به اتمام می رسد پس هرگونه پیام و یا تماس در این زمینه بی شک کلاهبرداری است.

احتمالا با مطالعه متن بالا شما دچار وسواس و حساسیت شدیدی شوید. کمتر به سراغ درگاه های پرداخت آنلاین و خرید از فروشگاه های اینترنتی بروید. ماقصد داشتیم اطلاعات شما را بالا ببریم تا کاربران هیچ وقت در دام کلاهبرداران نیفتند. آگاهانه خرید و پرداخت های خود را انجام دهند، شما می توانید با خواندن دیگر مباحث هک و امنیت به راحتی از آسیب پذیری خود جلوگیری کنید. خودتان را به راحتی با جامعه مدرن و دیجیتال وفق دهید.


صرافی ها و کیف پول های فیک

صرافی ها و کیف پول های فیک
صرافی ها و کیف پول های فیک

همانطور که می دانید هر نوع سرمایه گذاری در هر زمینه مکمل آن امنیت و حریم خصوصی است.برای نگهداری ارز دیجیتال خود نیاز به یک کیف پول امن داریم.لازم به ذکر است که کلاهبرداران در این زمینه با راه اندازی سایت های اسکم بیت کوین اقدام به راه اندازی صرافی و کیف پول های غیر واقعی کرده اند که کاربران مبتدی بیشتر هدف کلاهبرداران فیشینگ هستند. ممکن است خدماتی را که به شما ارائه می دهند،همانند خدمات صرافی های معتبر باشد، تنها هدف این صرافی ها جلب نظر کاربران ودست یابی به اطلاعات خصوصی آ نها است.حتی ممکن است صرافی هایی کاربران را برای ایجاد حساب کاربری تحت فشار قرار دهند وبرای برخی از کاربران مبلغ بیشتری واریز کنند به نوعی نظر کاربر را جلب کنند تا به راحتی کاربر را گول بزنند. بعد از مدتی به صورت ناگهانی تمامی خدمات این صرافی های فیشینگ قطع می شود. در آن زمان کاربر می فهمد که تمام سرمایه اش از دست رفته و مورد حمله کلاهبرداران فیشینگ قرارگرفته است.

کلاهبرداران توانسته اند برنامه های کیف پول جعلی بسیار پیچیده و جعلی بسازند پس از بارگیری درموبایل کاربر می توانند به راحتی به تمامی اطلاعات شخصی و محرمانه کاربر دستیابی داشته باشند.و مورد حمله کاربران فیشنگ قرا بگیرند. این برنامه ها در اپ های رسمی و قانونی مانندGoogle pley قابل مشاهده هستند.شما می توانید قبل از دانلود نظرات ومیزان رضایت مندی دیگر کاربران مطلع شوید و بعد اقدام به نصب کیف پول معتبر کنید. در ادامه چند صرافی و کیف پول های تقلبی را به شما معرفی خواهیم کرد.

در سال 2017 مقامات کره جنوبی متوجه شدند که یک صرافی فیک به نام BitKRX ساخته شده است. و با جا زدن خود به عنوان شعبه ای از KRX که یکی از سایت های معتبر بیت کوین بود.با حضور در بورس توانست میلیون ها کاربر را از این طریق فریب دهد.


نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری صرافی ها و کیف پول های فیک

نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری  صرافی ها و کیف پول های فیک
نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری  صرافی ها و کیف پول های فیک

در مقالات گذشته به شما صرافی های معتبر و محبوب را معرفی کردیم. می توانید با مطالعه کامل این مقالات با نحوه کار و تیم سازنده آن ها آشنا شوید.شما بعد از بدست آوردن اطلاعات کافی می توانید اقدام به نصب نرم افزار های صرافی ها و کیف پول دیجیتال معتبرکنید.و در زمینه رمز ارزها به خوبی فعالیت کنید.هیچ گاه تحت تاثیر صرافی یا کیف پول به بهانه دادن پاداش به صورت بیت کوین قرار نگیرید،ممکن است این کیف پول ها و صرافی ها فیک باشند و هدفشان اطلاعات شخصیتان باشد.


طرح پانزی و شت کوین ها

بررسی طرح های پانزی و شت کوین ها
بررسی طرح های پانزی و شت کوین ها

قصد داریم در ادامه مقاله شما را با پروژهای اسکم که تابه امروز راه اندازی شدند آشنا کنیم. پروژهایی همچون fine و e2n سرمایه بسیاری از کاربران را سرقت کردند. افرادی که این پروژه را پشتیبانی می کردند به دام قانون افتادند. پروژه های اسکم به دو دسته تقسیم می شوند: پروژه های پانزی وهرمی، شت کوین ها البته دسته سومی نیز وجود دارد که کاربران مبتدی را به نحوی کول می زنند و وعده ثروتنمد شدن یک شبه را به کاربران می دهند.محتوای آموزشی بی ارزشی را به کاربران علاقه مندبه قیمت هنگفتی میفروشند.کاربران مبتدی هنگام ورود به بازار رمز ارزها تمام دارایی خود را از دست می دهند.

طرح پانزی کوین ها

شخصی به نام چالز پانزی یکی از مشهورترین کلاهبردان لقب گرفته است. وی با فروش کوپن های تفلبی اداره پست، به سرمایه گذاران وعده داد بعد از گذشت 45 روز 50درصد سود و بعد از گذشت 90 روز 100 درصد سود را پرداخت می کند. با جذب افراد جدید سود افراد قدیمی پرداخت می کرد. چالز توانست با ارائه این طرح 20 میلیون دلار در سال 1920 کلاهبرداری کند.

طرح پانزی هدف اصلی آن کلاهبرداری از کاربران نا آگاه و مبتدی بود.با این روش که کاربران را ترغیب می کرد پولهایشان را در اختیار آنها قرار دهند تا آنها سرمایه گذاری های کلان انجام دهند و در قبال آن سود هنگفتی به کاربران بدهند.سود افراد قدیمی را از پول افراد جدیدی که به طرح می پیوستند پرداخت می کردند، تا جایی که دیگرهیچ عضوسرمایه گذار جدید وجود نداشت و این عامل باعث از بین رفتن این طرح شد و معمولا طراح یا کلاهبردار با مقدار زیادی پول که از کاربران دریافت کرده بودند، متواری می شدند. دنیای مجازی و الکترونیکی بستر مناسبی برای اینگونه طرح ها است چرا که طراح می توانست ناشناس باقی بماند و تبلیغات و راه دریافت پول در آن بسیار ساده تر است.معمولا یک طرح پانزی بیش تر از دو سال دوام نمی آورد.

می خواهیم چندین پروژه پانزی به شما معرفی کنیم .هر کدام به روش خودشان کلاهبرداری کردند.آریا کوین ،پروژه دگ کوین، پروژه doubleway جزو پروژه های پانزی اسکم هستند .

شت کوین ها

در دنیای رمز ارزهای دیجیتال بیش از 5000 ارز دیجیتال وجود دارد. شما قبل از انتخاب کوین برای خرید و فروش بایدآگاهی داشته باشید. کدام کوین با ارزش و کدام شت کوین است،دانستن این مطلب برای شما امری  بسیار حیاتی است.

همانطور که می دانید اصطلاح شت کوین بیان کننده جنبه های مختلف یک کوین را که فاقد هر گونه حاکمیت واقعی ،کیفیت و فناوری ،توزیع پول بررسی می کند. به دلیل عدم وجود قانون گذاری در حیطه رمز ارزها، کوین های کلاهبرداری که هیچ ارزش واقعی ندارند.به عنوان یک شت کوین در دنیای رمز ارزها شناخته شده اند. از آنها در طرح های بازاریابی جدید برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران جدید خود استفاده می کنند و در نهایت از طمع سرمایه گذاران سود کلانی را می برند. تصور غلط بیشتر سرمایه گذاران جدید این است افزایش قیمت یک رمز ارز به این معناست که این رمز ارز بسیار با ارزش است.هرگز نباید در پروژه ای که نمی دانید افراد آن واقعی هستند یا نه سرمایه گذاری کنید.


معرفی چند سایت کلاهبردار و پانزی

 • Grolar Tradeاسکم کلاهبردار
 • BIT-ATM اسکم کلاهبرداری
 • Cold Bless اسکم کلاهبرداری
 • Hash Range اسکم کلاهبرداری
 • ISTORM اسکم کلاهبرداری

بررسی پلتفرم های اسکم(درخواستی کاربران)

belem.cc:

belem
belem

این پلتفرم خود را یک صرافی تجمیع کننده معرفی کرده است. این مدل صرافی ها با متصل شدن به استخرهای نقدینگی سایر صرافی های غیرمتمرکز بهترین قیمت را به کاربر پیشنهاد می دهند. در ادامه نیز خود را یک صرافی ایمن و کاربر پسند و در عین حال تابع قوانین بین المللی می داند. اما این موارد تنها ادعایی می باشد که این پلتفرم مطرح می کند و در ادامه دلایلی بر کلاهبردار بودن این پلتفرم مطرح می کنیم:

 • مشخص نبودن اطلاعات شرکت:

این پلتفرم تنها به جز یک ایمیل هیچ اطلاعاتی از خود منتشر نکرده است. اطلاعاتی مانند ثبت شرکت و مکان دفتر مرکزی و یا بنیان گذاران و سرمایه گذاران مطرح، این موارد گفته شده تنها چندین موارد از اطلاعاتی است که باعث اعتماد کاربران می شود که این پلتفرم هیچ کدام از آن ها را قید نکرده و به بیان ساده بی نام و نشان است.

 • تاییدیه از بنیاد MSB آمریکا:

این پلتفرم مدعی شده است که دارای مجوز از MSB آمریکا می باشد که با استعلام از این نهاد مطلع شدیم که این صرافی در این نهاد ثبت شده است. اما نکته آنجا می باشد که این بنیاد مجوز مالی صادر نمی کند. این نهاد یک پایگاه برای ثبت اطلاعات شرکت هایی است که کسب و کار آن ها نیاز به پرداخت الکترونیک دارد. نکته جالب آن است که خود این نهاد نیز هشدار داده که اطلاعات ثبت شده تنها توسط کاربران ایجاد می شود و صحت و اعتبار آن را این بنیاد تایید نمی کند. به عبارتی دیگر شما نیز با داشتن یک کدپستی و آدرس و یک شرکت جعلی نیز می توانید در این نهاد اطلاعات خود را به اشتراک بذارید.

 • نقض قوانین بین المللی:

دوستان در نظر داشته باشید رفع تحریم ها نیز نمی تواند باعث فعالیت کاربران ایرانی در صرافی های خارجی مانند بایننس و غیره شود، زیرا کاربران ایرانی به دلیل نپذیرفتن قانون FATF توسط دولت از فعالیت های مالی بین المللی منع می باشند. حال چگونه یک صرافی خارجی به کاربران ایرانی سرویس می دهد و در عین حال عنوان کرده که تابع قوانین بین المللی می باشد!!

 • کارت بانکی:

یکی از واضح ترین نکته هایی که دلیل بر کلاهبرداری بودن این پلتفرم می باشد، خرید کوین با استفاده از حساب های بانکی ایران می باشد. همان طور که گفته شد کاربران ایرانی از فعالیت های مالی منع شده اند اما در این پلتفرم می توان با استفاده از کارت های بانکی مانند: سامان، ملی، ملت به این صرافی واریزی داشته باشید. پشتیبانی از زبان فارسی، ارائه سرویس به کاربران ایرانی، احراز هویت کاربران ایرانی، پشتیبانی از درگاه های بانکی ایرانی مواردی هستند که به نظر می رسد این پلتفرم یک دام برای کاربران ایرانی می باشد.

 • سلب مسئولیت:
بیشتر بخوانید:  شروع همکاری SBI و GMO با بزرگترین استخرهای بیت کوین

این پلتفرم به صورت کامل حفظ و نگهداری دارایی کاربران را مسئولیت خود نمی داند و عنوان کرده است در صورت بروز مشکل و درخواست مراجع قانونی، حساب کاربران مسدود و دارایی آن ها فریز می شود.

 • دعوت به فعالیت:

کاربران زیادی گزارش داده اند که پیامی از طرف یک خانوم که اکثرا از آسیای شرقی هستند با محتوای دعوت به فعالیت در این صرافی از طریق راه های مختلفی مانند کمک به خیریه و سفر کردن این شخص به ایران و یا حتی ارسال مقداری دلار به حسابی که به این شخص رایگان داده شده در صدد فریب کاربران هستند. دوستان در نظر داشته باشید استفاده از تصویر خانوم ها برای فریب شما می باشد و یا حتی در مواردی استفاده از خود واقعی خانوم ها در مکالمه ها و گفت و گوهای آنلاین برای فریب کاربران است. همچنین در خصوص پول هایی که رایگان به کاربران داده می شود نیز در نظر داشته باشید که این عددها تنها برای نمایش و فریب شماست و نمی توان آن را برداشت و یا انتقال داد. به بیان ساده در دنیای کریپتو هر چیزی که رایگان و بدون شرکت در هیچ کمپینی برای شما واریز شد حتما کلاهبرداری است.

Newworldlike:

Newworldlike
Newworldlike

این سایت در دسته بندی سایت های کلیکی جای می گیرد. این مدل سایت ها درخواست های تبلیغ را از فروشگاه ها و یا اشخاص می گیرند و به کاربرانی که این تبلیغ ها را مشاهده می کنند مقدار کمی سود می دهند. مشاهده این تبلیغات محدود بوده و کسب درآمد از این مدل سایت ها نسبت به هزینه اینترنت و وقت کاربران صرف اقتصادی ندارد. اما برای این سایت ها درآمد بالایی خواهد داشت.

سایت Newworldlike نیز آگهی تبلیغات را برای کاربران دریافت می کند، این آگهی ها در یوتیوب و تیک تاک و سایر رسانه های اجتماعی برای کاربران قابل دسترس است و کاربران می توانند با مشاهده آن ها که برای کاربران عادی 3 عدد تبلیغ در روز است مبلغ 3 دلار درآمد کسب کنند. خوب است بدانید این پلتفرم اکانت های vip نیز می فروشد که کاربران برای دست یابی به این اکانت ها باید مبلغ های زیر را پرداخت کنند:

 1. Vip1:30$
 2. Vip2:100$
 3. Vip3:300$
 4. Vip4:700$
 5. Vip5:1500$
 6. Vip6:3500$

در نظر داشته باشید تفاوت این اکانت ها در تعداد تبلیغات قابل دسترسی و همچنین سود بیشتر از هر تبلیغ است. اما مشکل کار کجاست؟! شما با دیدن تبلیغات، خواسته های این پلتفرم را برآورده می کنید و این پلتفرم مبلغ درخواستی را از تعداد بازدید تبلیغات دریافت می کند اما سودی به کاربران پرداخت نمی کنند. این سایت هم از فروش اکانت های vip و هم هزینه دریافتی از تبلیغات سود خوبی کسب می کند اما کاربران از این سود بی نصیب می مانند. بسیاری از کاربران با این فکر که “من که پولی را از دست نمی دهم” این سایت را تست می کند و پس از مدتی یا سایت کلاهبرداری می کند و سود را پرداخت نمی کند و یا سود پرداختی بسیار ناچیز است و این روند بین کاربران دیگر تکرار می شود.

البته پرداخت نکردن سودها از طرف سایت Newworldlike تنها با جست و جو از کاربران ایرانی و خارجی عنوان شده و تیم زوم ارز با اتکا به کاربرانی که دارایی خود را از دست داده اند این مسئله را عنوان کرده است.

از دیگر نکات مبهم این سایت آن است که بدون داشتن کد دعوت نمی توان در آن ثبت نام کرد، دلیل این کار چیست؟! ما هم برای ساخت اکانت از یک ویدیو منتشر شده از یوتیوب استفاده کردیم و کد دعوت را برداشتیم. جالب آن که آن ویدیو در تایید برای برداشت پول از این حساب بود و مطابق انتظار این ویدیو توسط یک شخص ایرانی ساخته شده بود.

ginco.me:

ginco.me
ginco.me

قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم که وب سایت ginco.me هیچ ارتباطی با ginco.ae که یک هلدینگ ساختمانی فعال در دبی است ندارد. سایت ginco.me خود را یک کیف پول دیجیتالی برای انتقال و ذخیره کریپتوها می داند. اما این تنها یک ادعا و فریب برای کاربران می باشد. از نکات عجیب این وب سایت آن است که کاربران برای ثبت نام در آن نیاز به کد دعوت دارند. حال این سوال مطرح می شود اگر این کیف پول معتبر و یک پلتفرم جهانی بود چرا باید این محدودیت را اعمال کنند. از طرفی عمر به وجود آمدن این سایت زیر دو ماه است و بازدید از آن نیز بسیار کم است. از همه عجیب تر مالک این سایت با استفاده از سرویس های پولی هویت خود را مخفی نگه داشته است.

در نتیجه هویت مالک پلتفرم و هدف و امنیت پلتفرم و همچنین ایجاد یک اکانت ساده در این پلتفرم شک برانگیز می باشد پس چرا یک کاربر باید برای استفاده از آن انگیزه داشته باشد. شیوه کلاهبرداری در این سایت با جست و جو در رسانه ها این طور عنوان شده که با استفاده از یک شماره خارجی یک پیام برای کاربران ارسال می شود و از طریق راه های مختلف او را به وب سایت می کشانند و از طریق های متعدد برای سرقت دارایی او تلاش می کنند.

اگر کاربری یک اکانت در این سایت دارد، در صورت تمایل می تواند کد دعوت خود را در اختیار تیم زوم ارز قرارداده تا بررسی های دقیق تری انجام شود.

Usdtserins.Com:

Usdtserins.Com
Usdtserins.Com

در هنگام بررسی این سایت متوجه شدیم این سایت از دسترس خارج شده است. در صورتی که آدرس جدیدی از این وب سایت در دسترس است، کاربران می توانند آن را در اختیار تیم زوم ارز قرار داده تا آن را بررسی کنیم.

Timesd.Com:

Timesd.Com
Timesd.Com

برای بررسی این سایت تلاش کردیم یک اکانت در آن ایجاد کنیم که این سایت بدون کد دعوت این اجازه را به ما نداد و برای بررسی های بیشتر اگر کاربری یک اکانت در این سایت دارد، کد دعوت خود را در اختیار تیم زوم ارز جهت بررسی این پلتفرم قرار دهد. اما حتی بدون بررسی عمیق نیز می توان موارد شک برانگیزی مانند هدف ایجاد پلتفرم، پشتیبانی از زبان فارسی، بنیان گذاران این سایت را مورد نقد قرارداد. بزرگترین سوال در مورد این پلتفرم آن است که چرا برای ساختن اکانت نیاز به کد دعوت است؟! اگر این سایت جهانی و معتبر است این محدودیت ها برای چیست؟!

Web.Khmaket.Com:

Web.Khmaket.Com
Web.Khmaket.Com

دوستان این سایت صد در صد کلاهبرداری می باشد و کلاهبرداران حتی به خود زحمت نداده اند که داشبورد یا حداقل بخشی از سایت را تغییر دهند. این سایت دقیقا همان سایت walleterc فقط با نام و دامنه جدید می باشد، برای بررسی این سایت و مطلع شدن از نوع کلاهبرداری آن شما را به لینک زیر ارجاع می دهیم:

https://www.zoomarz.com/walleterc/

expertfx-option.com:

expertfx-option.com:
expertfx-option.com:

این سایت در زمینه ترید در فارکس و ارزهای دیجیتال و همچنین استخراج ارزهای دیجیتال و حتی مشاوره سرمایه گذاری فعالیت می کند. دوستان این همه هدف و این تعداد زمینه فعالیت خود یک نشانه از دروغ پشت این پلتفرم است. موسسه های بزرگ سرمایه گذاری در وال استریت با آن سابقه طولانی و حجم سرمایه و تعداد زیادی کارمند نمی توانند در همه زمینه های گفته شده به طور همزمان فعالیت کنند. همچنین این شرکت اعلام کرده که در استرالیا ثبت شده است اما شماره ثبت و آدرسی از آن منتشر نکرده است. این موضوع وقتی عجیب می شود که با ورود به قسمت مخصوص دریافت گواهی فعالیت از دولت بریتانیا، شما با یک صفحه از این سازمان که اطلاعاتی در مورد فعالیت این سازمان می دهد رو به رو می شوید و نه با تاییدیه این سایت از این سازمان، این موضوع علنا یک فریب کاری می باشد. دوستان در نظر داشته باشید دولت استرالیا زیر مجموعه ای از کشور بریتانیا می باشد.

اما شیوه کار این سایت چگونه است؟ کاربران باید در قالب بیت کوین و تتر حساب خود را شارژ کنند و بعد از آن یکی از پلن های موجود را خریداری کنند. پلن های موجود به شرح زیر است:

 • Starter Plan: حداقل سرمایه گذاری 300 و حداکثر 3900 دلار است. زمان سپرده گذاری 10 روز و سود دریافتی 3 درصد است.
 • Basic Plan: حداقل سرمایه گذاری 4000 و حداکثر 14900 دلار است. زمان سپرده گذاری 10 روز و سود دریافتی 5 درصد است.
 • Master Plan: حداقل سرمایه گذاری 15000 و حداکثر 79000 دلار است. زمان سپرده گذاری 20 روز و سود دریافتی 7 درصد است.
 • VIP Plan: حداقل سرمایه گذاری 80000 و حداکثر 200000 دلار است. زمان سپرده گذاری 30 روز و سود دریافتی 10 درصد است.

بعد از اتمام دوره کاربران سود را به صورت تتر و بیت کوین می توانند برداشت کنند. این سایت مدعی شده با تزریق پول به ربات های معامله گر کسب درآمد می کند. براستی اگر رباتی وجود داشت که سود ثابتی می داد این پلتفرم چه نیازی به سرمایه کاربران داشت. به بیان ساده هیچ آدم عاقلی یک ماشین پولسازی را نمی فروشد.

بنابر تجربه تیم تولید محتوا زوم ارز، وقتی حرف از دریافت پول و سود ثابت به ازای آن بود حتما بیشتر شک کنید.

در نظر داشته باشید سود بانکی در ایران سالی 18 تا 24 درصد است و این مقدار در آمریکا با وجود افزایش نرخ بهره 2.5 درصد شده است. حال چگونه یک سایت ادعا می کند در یک ماه 10 درصد سود پرداخت می کند.

“تمامی موارد بالا دلیلی بر کلاهبردار بودن این سایت است. اما تیم تولید محتوا زوم ارز واریز و یا برداشتی از این سایت نداشته تا به طور قطع آن را تایید کند.”

WALLETRAD.COM:

WALLETRAD.COM:
WALLETRAD.COM:

این وب سایت صد درصد یک طرح کلاهبرداری می باشد. این سایت در کنار دو سایت WEB.KHMAKET.COM و WALLETERC تنها برای کلاهبرداری از کاربران به خصوص ایرانی ها ایجاد شده است. با بررسی های بیشتر متوجه شدیم که تمامی اجزاء این سایت ها یکسان می باشند و فقط نام دامنه آن ها متفاوت است و به نظر می رسد افراد پشت این سه سایت یکی می باشند. یکی از کاربران مجموعه زوم ارز با تیم ما همکاری کرده و نام کاربری و رمزی که برای ایشان ارسال شده را در اختیار ما برای بررسی بیشتر قرار داد. با ورود به حساب ذکر شده برای برداشت موجودی اقدام کردیم، همان طور که در تصویر زیر می بینید برای برداشت، رمز پرداخت نیاز است که برای کاربران قربانی، این رمز ارسال نمی شود:

بعد از آن کاربران برای انتقال این مبلغ اقدام می کنند و بلافاصله یک اکانت جدید می سازند اما در این مورد نیز با اخطاری مواجه می شوند. این اخطار به کاربر می گوید که برای برداشت هر دو اکانت باید vip باشد. این اخطار را در تصویر زیر می بینید:

 پس کاربر برای ارتقا حساب جدید اقدام می کند و مبلغی می پردازد و کلاهبرداران به هدف خود می رسند. سپس به دلایل مختلفی دارایی درون حساب را فریز می کنند و کاربر بی نصیب می ماند.

 برای درک بهتر از شیوه کلاهبرداری این مدل سایت شما را به مقاله ای که چندی پیش منتشر کردیم ارجاع می دهیم:

https://www.zoomarz.com/walleterc/

usdtcan.com:

usdtcan.com:
usdtcan.com:

این سایت نیز مانند سایت های WALLETRAD و WALLETERC و WEB.KHMAKET کلاهبرداری می باشد و از همان روش ارسال پیام رمز و نام کاربری برای فریب کاربران استفاده می کنند. اما با کمک یکی از کاربران مجموعه زوم ارز متوجه نوع جدیدی از کلاهبرداری در این سایت ها شده ایم. یک کاربر تصمیم به افتتاح حساب در این سایت می کند. سپس این کاربر ابتدا مقدار کمی را به این سایت واریز می کند و سایت نیز اجازه برداشت سود را به کاربر می دهد که در اصل این یک تله برای جلب اعتماد کاربر است و از طرفی سایت پولی را از جیب خود پرداخت  نکرده و از اصل پول کاربر به او پرداخت می کند. در نتیجه کاربر اعتماد می کند و مبلغی سنگین تر را واریز می کند اما این بار برای برداشت به مشکل می خورد و سایت نیز از طمع این فرد آگاه بوده و از قربانی می خواهد پول بیشتری واریز کند تا مبلغ فریز شده آزاد شود، اما چه کاربر این مبلغ را بپردازد چه نپردازد دارایی خود را از دست داده است. برای اثبات این ادعا از تصویر زیر کمک بگیرید:

SPEEDMINING.WEBSITE:

SPEEDMINING.WEBSITE:
SPEEDMINING.WEBSITE:

این سایت مدعی شده که با استفاده از فضای ابری، بیت کوین استخراج می کند. قبل از پرداختن به این سایت باید از نوع فعالیت استخراج با فضای ابری آگاه بشویم. در این مدل از استخراج یک شرکت تمامی تجهیزات مربوط به استخراج را خریداری و نصب می کند. سپس سرمایه گذاران با پرداخت مبلغی بخشی از این سخت افزارها را اجاره می کنند و متناسب با آن سود دریافت می کنند. در این روش دیگر کاربران نگرانی بابت خرید تجهیزات و یا نگهداری از آن ها را ندارند.

اما در خصوص سایت SPEEDMINING، این سایت با فروش 4 پلن به مشتریان وعده استخراج بیت کوین را می دهد. پلن های این سایت بدین صورت می باشد:

 1. هزینه اکانت: 0.0045 BTC_دریافتی در انتهای روز: BTC 00144 _پاداش: 30%
 2. هزینه اکانت: 0.045 BTC_ دریافتی در انتهای روز:_ 0.01512 BTC پاداش: 40%
 3. هزینه اکانت: 0.45 BTC_ دریافتی در انتهای روز: BTC1512 _پاداش: 50%
 4. هزینه اکانت: 1.5 BTC_ دریافتی در انتهای روز: BTC 9072 _پاداش: 100%

اما این تنها ادعای این وب سایت می باشد برای بررسی بیشتر و سنجش اعتبار این سایت نظرات کاربران را بررسی کردیم اما قبل از آن موارد فنی که این سایت در آن ها مشکل دارد را عنوان می کنیم:

 • مشخص نبودن تیم بنیان گذار و توسعه دهنده این پلتفرم_ این موضوع وقتی نگران کننده می شود که مالک وب سایت با استفاده از سرویس های پولی هویت خود را پنهان کرده است.
 • این وب سایت تعداد بازدید کننده کمی دارد، در صورتی که از سال 2018 تا کنون فعال است.
 • کسانی که از این وب سایت استفاده کرده اند، کلاهبرداری آن را گزارش کرده اند.
 • عدم شفافیت در مورد پرداخت ها و سخت افزارها.

بسیاری از کاربران دارایی خود را در این سایت سرمایه گذاری کرده اند اما هیچ سودی به آن ها پرداخت نشده است. تقریبا تمامی دیدگاه های منتشر شده از کاربران در رسانه های اجتماعی مربوط به این سایت منفی می باشد. برای نمونه به لینک زیر رجوع کنید:

https://www.trustpilot.com/review/speedmining.website

UNMINED.IO:

UNMINED.IO:
UNMINED.IO:

دوستان این سایت نیز مانند SPEEDMINING با ادعای استخراج بیت کوین دارایی کاربران را به سرقت می برد و به جز قیمت اکانت ها بقیه موارد آن ها کاملا مشابه است حتی شروع فعالیت و تمامی ویژگی ها یکسان است. تمامی موارد منفی گفته شده برای سایت SPEEDMINING برای سایت UNMINED نیز صدق می کند.

با بررسی رسانه های اجتماعی دریافتیم که این پلتفرم نیز فقط کامنت های منفی از کاربران دریافت کرده است.

Sintrolgroup.com:

این سایت مدعی شده که با استفاده از تخصص خود در زمینه ساختمان سازی و املاک و همچنین پنل های خورشیدی می تواند خانه هایی مجهز به انرژی تجدید پذیر برای کاهش هزینه ها و همچنین استخراج ارزهای دیجیتال بسازد.

با بررسی این سایت متوجه شدیم که تیم پشتیبان و بنیان گذار این پروژه نا مشخص است. همچنین دریافتیم که این پلتفرم اکانت هایی را با مشخصات زیر در دسترس کاربران قرار داده است:

 • Basic plan_هزینه اکانت: از 100 تا 1999 دلار_ مدت زمان پرداخت: 5 روز_ مقدار سود: 1%
 • Standard plan_ هزینه اکانت: از 2000 تا 5999 دلار _ مدت زمان پرداخت: 5 روز_ مقدار سود: 2%
 • Diamond plan_ هزینه اکانت: از 6000 تا 9999 دلار _ مدت زمان پرداخت: 5 روز_ مقدار سود: 3%
 • Platinum plan_ هزینه اکانت: از 10000 تا 50000 دلار _مدت زمان پرداخت: 5 روز_ مقدار سود: 3.5%
 • Gold plan_ هزینه اکانت: از 50000 تا 100000 دلار _مدت زمان پرداخت: 5 روز_ مقدار سود: 4%

دوستان موسسه ها و بانک های بزرگ دنیا نمی توانند در بازه زمانی 5 روزه 4% سود بدهند!! نرخ بهره بانکی در آمریکا ماهانه 2.5% است. با وجود چنین دروغ هایی تصور می شود که کلاهبرداران باهوش نیستند، کاربران نا آگاه می باشند.

در نظر داشته باشید دولت آمریکا بخش های بزرگی از تگزاس را به ماینرها برای ایجاد مزرعه های بزرگ برای استخراج بیت کوین اختصاص داده است، این در حالی می باشد که بخشی از تگزاس دشت هایی است که برای نصب پنل خورشیدی مساعد می باشد. چرا این ایده به ذهن دولت آمریکا نرسید؟! این موضوع وقتی جالب می شود که sintrol خود را یک شرکت در دانمارک معرفی می کند!! دانمارک به هوای سرد و مرطوب مشهور می باشد. از کدام خورشید برای پنل ها استفاده می کنند وقتی تقریبا اکثر سال را هوای ابری دارند.

در زمان نگارش این مقاله روسیه با قطع کردن گاز خود به روی کشورهای اروپایی اقتصاد این کشورها را فلج کرده، پس چرا دولت های اروپایی استفاده از پنل خورشیدی را جایگزین سوخت های فسیلی نمی کنند؟! چرا یک شرکت جعلی انقد توانایی بالایی در این زمینه دارد که دولت های بزرگ آن را درک نکرده اند!!

با بررسی آدرس این شرکت متوجه شدیم این شرکت در کپنهاگن دانمارک است. در تصویر زیر مشاهده کنید که یک شرکت با شعار انرژی تجدید پذیر چگونه در هوای مرطوب ساحلی می تواند ایده خود را پیاده کند:

همچنین با بررسی دقیق تر این آدرس متوجه شدیم دفتر مرکزی این شرکت یک خانه می باشد!! حتی یک تابلو با مشخصات شرکت در تصویر زیر نمی بینید. همچنین این شرکت خودش از پنل برای تامین انرژی ساختمان خود استفاده نکرده است!!


سخن پایانی:

دوستان پروژه های زیادی و بسیار مشابه باهم برای کلاهبرداری از کاربران ایرانی به وجود آمده اند که روش آن ها بسیار مشابه و با ارسال پیامی حاوی کد رمز و شماره اکانت و مبلغ موجودی آن حساب است. در زیر لیست پلتفرم های اسکمی که بررسی شده را عنوان کرده ایم:

 • belem.cc
 • Newworldlike
 • ginco.me
 • Usdtserins.Com
 • Timesd.Com
 • Web.Khmaket.Com
 • expertfx-option.com
 • WALLETRAD.COM
 • usdtcan.com
 • WALLETERC
 • SPEEDMINING.WEBSITE
 • UNMINED.IO
 • Sintrolgroup.com

ممنون از اینکه تا پایان ” سایت های اسکم ارز های دیجیتال  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

148 دیدگاه

 1. سلام وفت تون بخیر
  میخواستم بدونم در مورد سایت nabz که کار سرمایه گذاری و ماین ابری ارز دیجیتال انجام میدهند اطلاعاتی دارید?
  معتبر هستند و چرداختی داشتند یا اسکم هستند?
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 2. سلام دوستان، اگر کسی تو سایت و صرافی belem عضو شده، لطفا به این ای دی تلگرام پیام بده h118213

 3. با سلام هیچ شکی در کلاهبرداری بودن balem.cc نیست اما با این که مطمئنم کلاهبرداریه و اکثر ارزاش ساختگیه . ولی با این حال و در کمال تعجب داره هفته ای 100 دلار به من سود میده 😑☹ یا من دیونم یا اونا 😂😂

 4. بلم ازم کلاهبرداری کرده
  حسابمو بستن
  کله پولام رفت
  حواستون باشه
  حسابمو مسدود کردن
  دزدای کلاهبردار

 5. سلام دوستان ، سایت پاساری کاپیتال pasaricapital
  صد در صد کلاهبرداری هست و اکثر شکارها را از راه تلگرام پیدا میکند

 6. سلام. دوستانی که از سایت belem ازشون دزدی و کلاهبرداری شده به ایدیم توی تلگرام پیام بدن راهنماییشون میکنم ……………..ادمین لطفا پاک نکن خیلیا ضرر کردن و به کمک نیاز دارن

 7. سلام.ایا دوهفته پیش که گفتند جشنواره باینسس برگزار شد و کیف پولهای 200000دلاری داد با چرخاندن شانس.وبه برندگان آدرسhttps://bnbwallet.net کهURL هم که می‌زدی می‌گفت سایت امن است ونیز قفل چکامه httpsسبز رنگ هستند اما نوشته بود باید گس فی پرداخت بشه چیزی حدود 8000000قینت گس فی میشد آیا کلاهبرداری است یا واقعی است.که آقای ……………. تایید کردند این سایت واقعی است نظر شما چیست.

 8. سلام دوستانی که با سایت belem مشکل دارن یا احساس میکنن ازشون دزدی شده توی واتساپ بهم پیام بدن تا راهنماییشون کنم ……………….
  ادمین عزیز لطفا شمارمو پاک نکن چون خیلیا دچار مشکل شدن با این سایت

 9. دوستان سلام ،سایتی به اسم پاساری کاپیتال pasari capital.com که سود 15درصد برای 5 روز میده ، برای شروع سود میدهد بعد از گذشت یکماه پول شما را به بهانه این که به حساب شما دستبرد زده شده مسدود میکنه و از شما درخواست 1500دلار میکنه ، تا حساب شما را بازگشایی کنه ، حواستون به این سایت باشه

 10. سلام لطفا برای تبادل زمان خرید و فروش ارز و سیگنال پلتفرم Belem بلم کسانی که عضو هستند جهت تبادل سیگنال پیام بدید

 11. سلام لطفا برای تبادل زمان خرید و فروش ارز و سیگنال پلتفرم Belem بلم کسانی که عضو هستند اعلام کنند چون افرادی که دعوت کردند متفاوت هستند و سیگنال ها فرق میکند اینجوری تبادل کنیم سیگنالی که میدن به سود بیشتر و بهتری برسیم
  کسانی که سیگنال میگیرند اطلاع بدن جهت تبادل سیگنالهای دریافتی واتساپ پ بدید

 12. سلام لطفا برای تبادل زمان خرید و فروش ارز و سیگنال پلتفرم belem بلم کسانی که عضو هستند اعلام کنند چون افرادی که دعوت کردند متفاوت هستند و سیگنال ها فرق میکند اینجوری تبادل کنیم سیگنالی که میدن به سود بیشتر و بهتری برسیم
  کسانی که سیگنال میگیرند اطلاع بدن جهت تبادل سیگنالهای دریافتی واتساپ پ بدید

  1. من هم شماره گذاشتم اما شماره م رو اینجا حذف کردند
   این آیدی من در تلگرام@z38zr پیام بدین
   لطف کنید از سایت آیدی منو حذف نکنید

 13. منم در امد دارم فقط میتونی از ایرانی ها بخری انهایی که برای فروش گذاشتن ولی من پول زیادی در ان با توجه به این مطلب ها نمیزارم دقیقا یک خانوم از مالزی به من پیام دادسیگنال میدن میخریم همه هم باهم میفروشیم بقیه رو هم برگشت دادم به کیف پولم 50 دلار داخلش گذاشتم اگه به باد رفت رفته دیگه

 14. دوستان هرکس تو سایت belem ثبت نام کرده و ده دلار رو گرفته به این شماره تو واتسپ یا تلگرام پیام بده. یه نفر پیدا کردم شاید بتونه پولارو برداشت کنه ۹۳۶۷۶۲۵۶۷۳

 15. سلام
  من میخوام لینک دعوت سایت timesd واستون ارسال کنم تا بررسی کنین
  چطوری میتونم واستون بفرستم؟

  1. سلام من هم در سایت timesd فعالیت کردم بهم گفتند باید ۱۱ دلار بدی تا کارمند ثابت بشی شما اینکارو انجام دادید؟؟

  2. درود برشما میبخشید میخواستم درمورد پروژه prx, که جدیدأبانام vibranimوکیف پول به همین نام کلاهبرداری کرده ومثل من سرمایه خیلیها رو خورده اطلاع رسانی کنید صاحب اصلی وکلاهبردار محسن کیافر ساکن مشهد هست که درحال حاظر به خارج از کشور گریخته لعنت به اینچنین افرادی که سرمایه ملت رو تواین وضعیت کلاهبرداری میکنند. سپاس از شما عزیزان بابت اطلاع رسانی خوبتون درپناه ایزد متعال باشید.

 16. سلام وقت بخیر
  اوربیت نتورک کلاه برداریه؟
  من دلیل محکمه پسند میخام
  چون ۳ ارز تولید کرده ک لیست شده
  و جدیدا پروژه التراورسش تو دنیا مثل بمب صدا کرده

 17. سلام وقتتون بخیر
  در مورد پلتفرم Time چطور اون هم کلاهبرداریه ؟ درصد کمیسیونش از طریق order از سایتهای مثل Amazon هستش

 18. سلام من یک اکانت جینکو دارم، مطمینم کلاهبرداریه، من برداشتم کردم برام هم زدن ولی اصلا از رفتار اون رابط که باهات حرف میزنه و کلا شیوه سایتش مشخصه ، یک و نیم میلیون فعلا زدم ولی میدونم می پره. خواستم بگم اگه بشه چندتا مدرک معتبر جمع کنیم خوب میشه. اکانتم توش دارم

 19. درود بر شما
  یه سایت هست به اسم wiliamhillfb.com
  شرط بندی و پیشبینی فوتبال، در مورد این سایت اطلاعاتی دارید؟

 20. درود جناب عباس پور تو را به خدا جان عزیزانتان وضعیت عودت سرمایه مردم در این شرکت کوفتی و شیاد بهکام کوین را پیگیری و اطلاع رسانی کنید
  ماه هاست روزگارمان را سیاه کردند شکایت ما بی نتیجه مانده!
  مدیران شرکت بهکامان تبلور پاسارگاد یا همان سایت بهکام کوین(behkamcoin.com) به شماره ثبت ۱۸۶۳۴ و به شناسه ملی ۱۴۰۱۰۱۰۴۳۷۴ در شهر قم با عنوان استخراج ارز دیجیتال پول مردم رو گرفتن با وعده سرمایه گذاری در ارز دیجیتال با انرژی خورشیدی و در نهایت پس از حیف و میل میلیاردها پس انداز خانواده ها با بهانه های عجیب اعلام تعطیلی کردن و تمام!
  مدیران این شرکت:حمید شاکری،مجتبی اصلانی،زهرا اصلانی،سید فاخر موسوی با فریب افکار عمومی مردم را مالباخته و‌گرفتار کرده اند
  معرفی این شرکت در خبرگزاری های رسمی با عنوان استخراج سبز رمز ارز موجود است و در ابتدا اینماد دریافت کردند همچنین سر شماره پیامکی و درگاه پرداخت بانکی و… داشتند
  به خدا در این اوضاع هزار درد و گرفتاری داریم خدا رو خوش نمی آید این گونه در زجر باشیم

   1. درود بر شما و‌ سپاس از مجموعه زوم ارز خداوند خیرتان دهد
    خواهشمندیم علاوه بر زحمت گزارش وضعیت شرکت بهکام کوین عوامل آن و سرمایه مالباختگان را از دستگاه های قضایی،انتظامی و نهادهای ذیربط هم پیگیری کنید و به خانواده ها اطلاع رسانی کنید
    به امید خدا و زحمات شما سرمایه مردم زودتر بازگردد دیگه واقعا تحمل این زندگی و این همه گرفتاری سخت است چرا به این راحتی اجازه می دهند با سرمایه و آبروی مردم بازی می کنند؟!

 21. سلام شرکت Megaxpro چیزی میدونید۱۴۰۰دلارگذاشتم ۱۰روزه میگه ۴۰هزاردلارسود داشتی ۳۰۰۰دلارکمیسون بده پولم روهم برداشت میکنم ولی توحسابم نمیاد چکارکنم لطفاراهنمای کنید

   1. سلام بابت اطلاع رسانی شما تشکر
    الان از ۳۰۰۰دلار که قراربوده کمیسون بدهم رسونده به ۲۰۰دلار که پرداخت کنم و۲۷۰۰دلار کلا بتونم برداشت کنم یعنی ۱۴۰۰ دلار که براخودم بودم ومثلا الباقیش سود
    نظرشما چیه براشون واریز کنم یا نه
    راهی هست از حسابم پول روبگیرم یابایدبیخیال بشم . ازحسابم اسکرین شات بفرستم ببینید؟

 22. سلام یک دختر چینی تو واتساپ به من پیام داد و منو ارجاع کرد به سایت belem.cc و هر شب پی ام میده که چه ارزی بخرم و ۱۰ دلار هم به همون حساب من واریز کرد آیا این سایت کلاه برداری؟

   1. سلام.من قبلا تو سایت timesd ثبت نام کردم. نوشته بودین که برای بررسی به کد معرف نیاز دارین. هرچی لازمه بگین تا بذارم.
    این که کد معرف من

    https://timesd.com/index/user/register/invite_code/JTCEDU.html

 23. سلام خسته نباشید من چند وقت پیش تقریبا یک هفته پیش واتساپ یک خانم چینی به من پیام داد و گفت می خوام بیام ایران بعد در مورد ارز با من صحبت کرد و سایت belem.cc معرفی کرد برای خیریه کار میکنه و هر شب به من پیام میده کدام ارز بخرم و ده دلار نیز به حساب من واریز کرد به نظرتون کلاهبرداری؟

  1. اقای مجید گول نخوریا، از این نوع پیامها برای خیلی ها اومده برای من و دوستمم اومده یکی از سنگاپور میگه هست یکی از چین، میگه کار خیریه انجام میدیم، قرار سال دیگه بیایم ایران، ما روی پول ملی سرمایه گذاری میکنیم( ارز دیجیتال) اوقات فراغتش رو اینکار رو انجام میده، صاحب هتل هستند اکثرا، سایت belem cc. رو معرفی میکنن، اول هم بهت پول میدن بعدا مجاب شدی پول واریز میکنی تمامه کارت

  2. باسلام
   اتفاقا" یه خانم چینی یه نام آلیس از ک می گفت از هنگ کنگ هستم و قصد سفر یه ایران در چند ماه آینده رو دارم به من تو واتساپ پیام داد و یواش یواش منو قانع کرد ک توسایت belem cc ثبت نام کنم اما من بهش شک کردم و رفتم دنبال مقالات برای راهنمایی ک دیدم بعععله کلاهبردار هستن 🙄🙄

 24. سلام در موردسایت newworldlike.com اطلاع دارید؟ کلاهبرداریه؟ بعد ثبت نام کردن در سایت تتر واریز میکنی لایک کردن ویدیو در یوتویوب روزانه سود ثابت دریافت میکنی

 25. scale-capitalsسلام آیا درمورد این شرکت ارز دیجیتال اطلاعی دارید یانه .ممنون میشم جواب دیدن

 26. سلام آقای عباسپور خسته نباشید آیا سایت ginco.me پلاتفرم رمز ارز هست آیا اسکم هست هرچند زحمتت می شه اگر لطف کنید ببینید کلاهبرداریه ممنون و سپاسگزارم واقعا لطف می کنی و بزرگواری

   1. سلام من خودم دقیقا نمی دونم اسکم هست یا نه روی قسمت مرور گرم نوشته not secure و من عضو شدم و گفتند اختصاصی فقط با یک صرافی ارز مجازی داخل ایران که معرفی کردند من کار کنم از اینجا شک کردم

 27. سلام، آقا سایت Belem یا Belem.cc کلاهبرداری هست. گول این دختر چینی و مالزیاییا نخورید که میگن میایم ایران و اینا،اینا کلاهبردارن اول اعتمادتونو جلب میکنن ۱۰ دلار الکی که فقط ی عدد در اون سایت بهتون میدن بعد گول میزنن تا ۵۰ دلار بریزسد به سایت، پول بریزید دیگه تضمینی برای بازگشتش نیست.
  نه پشتیبانیش جواب میده،نه اطلاعات تبدیلش آپدیته، فکر کنم هم سرور آن ایران باشه چون فیلم آموزشی واریز پول از کارت بانک ایرانیه

   1. سلام من یه حساب belem دستمه حدود 150 تا هزار دلار توش پوله رمز پرداخت هم دارم منتها ارور میده شما اطلاعی دارید

    1. سلام. من دارم بااین سایت سرو کله میزنم که بفهمم چه خبره. تو واتسپ بهم پیام بدید ببینم چجوری اخطار میده. ۰۹۳۶۷۶۲۵۶۷۳

    2. سلام. به همین شماره من تو واتسپ پیام بده. یه نفرو دارم که شاید بتونه از حساب برداشت کنه. 9367625673

  1. چند نفرشون…………….گفتم ندارم. یکیشون وقتی گفتم ندارم و بیکارم گفت من ده تا بهت میدم شروع کنی.هروقت زیاد شد پس بده.الانم ی مدته خودش میگه فلان ساعت فلانو بخرو کی بفروش.الان شده حدود بیست ثا. ب خود سایتش میشه اعتماد کرد؟

 28. سلام به شما هم یه خانوم هنگ کنگ پیام میده؟ 10دلارم بهم داده کسی اطلاعاتی داره زنگ بزنه به اشتراک بزاریم

    1. سلام
     من در ginco ثبت نام كردم
     ١١ تتر اوليه رو هم از طريق نوبيتكس برداشت كردم
     هيچ واريزي نداشتم
     ولي اين سايت رو خيلي از لحاظ امنيت ضعيف ديدم
     ضمنا به جز آي پي گوشي كه باهاش ثبت نام كردم و شماره تماس هيچ اطلاعاتي از من ندارن
     خب خيلي مشكوك هستش
     اين سايت چه سودي ميبره از اينكه به هر اكانت حدود ١١ تتر رايگان پرداخت ميكنه؟!
     البته خب تو گروه واتس آب و تلگرامي خودشون منو اد كردن كسايي هستن كه براشون پول واريز كردن
     در هر صورت با توجه به پرداخت رايگان اوليه، اصلا منطقي به نظر نمياد
     آيا احتمال پول شويي با استفاده از اين اكانت كه به اسم من هست رو دارن؟؟

 29. یه چینی اومده pv تلگرام من. لینکشو فرستاده من ثبت نام کردم .حتی 10 دلار هم حسابمو شارژ کرده خودشم سیگنال میده گفته 50 دلار شارژ کن 5 دلار هم هدیه بگیر گفتم پولی ندارم. گفت اشکال نداره با همین 10 دلار که دادم بهت معامله کن

 30. سلام وقت بخیر میشه سایت Usdtserins.com یا web.khmaket.com رو بررسی کنید واقعیه یا نه ؟
  خیلی برام مهمه

 31. سلام خسته نباشید سایت یومارکت هم کلاهبرداریه تو واتس اپ از خارج برای من پیام اومده طرف نام کاربری و رمز ورودش رو فرستاده موجودی هم زیاد داره ولی نمیشه برداشت کرد ایا کلاهبرداریه؟

 32. https://bit-coinmine.net/
  سلام وقت بخير
  لطفا اين سايت رو برسي كنين خيلي حياتي هست
  متشكرم از لطفتون

    1. وبسایت belem.cc به احتمال قوی یک سایت کلاهبرداریست و صرفا جهت ایرانی ها طراحی شده انگار. شخصی به من معرفیش کرد و اصرار داشت ثبت نام کنم و من در فیلد عکس کار شناسایی یک کارت ملی تاریخ گذشته و نامعتبر را بارگزاری کردم در حالی که شناسه های روی کارت و بارکد آن از بین رفته بود. اما با کمال تعجب تایید شد و جالب اینجاست افرادی که ادعا میکنند از طریق این وبسایت قصد کمک میکنند اکثرا خود را اهل کشورهای آسیای جنوب شرقی جا میزنند درحالی که تمام حساب های بانکی موجود در سایت مربوط به بانک های داخلیست در خوشبینانه ترین حالت هم من به این وبسایت به شدت بدبینم

   1. وای .. من پنجاه دلار خرید کردم 😑 مبلغ یک میلیون و هفتصد . فریب خوردم الان میخوام برداشت کنم مبلغ رو فریز میکنن

 33. سلام و عرض ادب
  در مورد سایت فوریس گلد اطلاعاتی دارید
  https://forisegoldinvestment.com/a/
  اگر این سایت مشروع یا اسکم است لطفا جهت آگاهی ما اطلاع رسانی کنید
  با تشکر
  اسماعیلی

 34. سلام .سایت valtuscapitaltradeکلاه بردار است و سرمایه گذاری نکنید .اگه سرمایه گذاری کنید پول شما از بین می رود .خودتون رو گول نزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا