زوم ارز پدیاکیف پول ارز دیجیتال

تهیه کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال می توانند یک برنامه نرم افزاری باشد که کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره می کند و با بلاک چین های مختلف در تعامل است تا کاربران بتوانند ارز دیجیتال را ارسال و دریافت کنند و بر روی آنها نظارت کنند. میلیون ها نفر از کیف پول های رمزنگاری استفاده می کنند ، اما سوء تفاهم قابل توجهی در مورد نحوه کار آنها وجود دارد. بر خلاف کیف پول های سنتی ” جیب ” ، کیف پول های دیجیتال ، ارز را ذخیره نمی کنند. در حقیقت ، ارزها در هیچ مکان واحد ذخیره نمی شوند و در هر مکانی و به هر شکل فیزیکی وجود دارند. تمام آنچه که وجود دارد ، سوابق معاملات ذخیره شده در بلاک چین است. برای ترید هر ارز رمزپایه ، ابتدا برای نگهداری آنها به یک کیف پول نیاز دارید. برای مثال برای رمز ارز های بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین ، ریپل و … باید برای آنها کیف پول بسازید. حال ما در این مقاله به نحوه تهیه کیف پول ارز دیجیتال و همچنین نحوه ارسال و دریافت توکن ها بین کیف پول های ارز دیجیتال می پردازیم.

عناوین این مقاله به شرح زیر است:


[sta_anchor id=”نحوه-تهیه-کیف-پول-ارز-دیجیتال” unsan=”نحوه تهیه کیف پول ارز دیجیتال” /]

نحوه تهیه کیف پول ارز دیجیتال

ساده ترین راه ثبت نام در صرافی است که به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتالی بخرید ، ترید کنید یا بفروشید . آنها به شما امکان می دهند برای هر توکنی که ترید می کنند، کیف پول تولید کنید ، حتی اگر هیچ یک از آنها را ندارید. به عنوان مثال Coinbase ، کیف پول برای Bitcoin ، Ethereum ، Litecoin و Bitcoin Cash به شما می دهد.

کیف پول های رمز ارز بر خلاف  نوع فیزیکی ، در واقع هیچ چیزی را نگه نمی دارند.

مقاله های زیر را مطالعه کنید:

نکته مهمی که باید بدانید این است که کیف پول ها یک ” پنجره ” مطمئن در بلاک چین هستند.  بنابراین می توانید سوابق و معاملات خود را  درآن ها مشاهده کنید. در واقع کیف پول شما مانند ورود به Gmail ، یعنی  وارد کردن نام کاربری و رمز ورود است. شما در واقع ایمیل خود را ذخیره نمی کنید ، به سادگی به آن دسترسی دارید. توکن و معاملات شما در یک بلاک چین ذخیره می شود که در یک شبکه گسترده توزیع می شود. بنابراین همیشه در آنجا وجود دارد . بدون کیف پول شما نمی توانید به  توکن ها دسترسی داشته باشید و نمی توانید با آنها هیج عملیاتی را انجام دهید.


[sta_anchor id=”نحوه-ارسال-و-دریافت-توکن-ها-بین-کیف-پول-های-ارز-دیجیتال” unsan=”نحوه ارسال و دریافت توکن ها بین کیف پول های ارز دیجیتال” /]

نحوه ارسال و دریافت توکن ها بین کیف پول های ارز دیجیتال

هر Wallet یا همان کیف پول آدرس منحصر به فرد خود را دارد ، بنابراین اگر در 3 صرافی مختلف ترید کنید ، برای هر توکن ، کیف پول و آدرس متفاوتی خواهید داشت. آنها را به عنوان یک آدرس وب سایت یا URL متفاوت در نظر بگیرید.

آدرس های کیف پول در حال حاضر رشته های بسیار طولانی ای هستند که هش نامیده می شوند.

کیف پول

برای ارسال توکن بین کیف پول ، ابتدا باید آدرس دریافت را کپی کنید و سپس هنگام ارسال ، آدرس را در قسمت گیرنده وارد کنید. در اینجا مثالی از صفحه نمایش ارسال به Coinbase را می بینیم:

صفحه کوین بیس - تهیه کیف پول ارز دیجیتال

به این معنی که آنها فقط اجازه ارسال و دریافت توکن خود را می دهند. در دنیای رمز ارز ، شما نمی توانید سکه های مختلف را به کیف پول های مختلف ارسال کنید ( استثنائاتی نیز وجود دارد ) ، در غیر این صورت بودجه خود را برای همیشه از دست خواهید داد.

بیشتر بخوانید:  کیف پول ایاس EOS | معرفی بهترین کیف پول های ارزدیجیتال EOS

[sta_anchor id=”توکن-های-مبتنی-بر-erc-20-استثنا” unsan=”توکن های مبتنی بر ERC-20 استثنا” /]

توکن های مبتنی بر ERC-20 ( استثنا )

برای درک کمی عمیق تر ، توکن های خاصی بر اساس پروتکل ERC-20 (تولید شده از بلاک چین Ethereum) وجود دارد که می توانند در همان کیف پول سازگار ERC-20 ذخیره شوند. به عنوان مثال ، اگر دو توکن ERC-20 با نام “Apple Coin” و “Orange Coin” دارید ، می توانید هر دو آنها را به کیف پول ERC-20 مانند MyEtherWallet.com ارسال کنید.


[sta_anchor id=”توصیه-سایت-زوم-ارز-درباره-ارسال-و-دریافت-توکن-ها-بین-کیف-پول-های-ارز-دیجیتال” unsan=”توصیه سایت زوم ارز درباره ارسال و دریافت توکن ها بین کیف پول های ارز دیجیتال” /]

توصیه سایت زوم ارز درباره ارسال و دریافت توکن ها بین کیف پول های ارز دیجیتال

اطمینان حاصل کنید که همیشه لینکی را که می بینید ، درست باشد. سایت  های زیادی وجود دارند که  با یک املای گیج کننده مشابه سعی در فریب کاربران برای ورود به سیستم دارند. در واقع فکر می کنید این سایت واقعی است ، در نتیجه توسط اطلاعات ورودی شما  از شما ” فیشینگ ” یا سرقت می کنند! سعی کنید  همیشه مستقیما آدرس مورد نظر را وارد کنید!


[sta_anchor id=”انواع-کیف-پول-ارز-دیجیتال” unsan=”انواع کیف پول ارز دیجیتال” /]

انواع کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول های آنلاین اغلب با ایمنی کمتر اما مناسب ترین نوع برای ترید است.

چند نوع کیف پول اصلی وجود دارد:

کیف پول رومیزی

کیف پولهایی هستند که معمولاً توسط سازندگان توکن ایجاد می شوند. به عنوان مثال ، برای یافتن یک کیف پول پشتیبانی شده رسمی برای بیت کوین ، می توانید از سایت https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet  آن را دانلود کنید.

کیف پول موبایل

این کیف پول های مبتنی بر برنامه هستند که می توانید در تلفن خود دانلود و نصب کنید. اگرچه بیشتر برای تلفن های مبتنی بر Android متداول است.

بیشتر بخوانید: کیف پول موبایلی چیست؟

کیف پول آنلاین

همه مبادلات کیف پول آنلاین را ارائه می دهند تا به شما امکان ارسال و دریافت توکن را می دهد. به عنوان مثال ، Coinbase یا MyEtherWallet.com. البته  برای کاهش خطرات هک ها ، تلاش های فیشینگ و همچنین به هم زدن مبادلات توصیه می شود تا توکن ها را به صورت آفلاین ذخیره کنید. با اینکه بیشتر مبادلات دارای پروتکل های امنیتی هستند ،اما  فاجعه ای همچون هک به نام Mt. Gox در سال 2014 رخ داده است که در آن 460 میلیون دلار بیت کوین به سرقت رفته است!

بیشتر بخوانید: کیف پول تحت وب چیست؟

کیف پول کاغذی

کیف پولهای کاغذی در واقع  نسخه چاپی از کلیدهای عمومی و خصوصی کیف پول شما هستند ، به همراه کد QR که می توانید اسکن کنید. یک کلید خصوصی اساساً دنباله ای از حروف و اعداد است ( دقیقاً مانند یک رمز عبور طولانی ) ، که شما و فقط شما باید آن را بدانید ..

بیشتر بخوانید: کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول سخت افزاری

مطمئن ترین روش برای ذخیره توکن های شماست. کیف پولهای سخت افزاری کاملاً آفلاین هستند (که اغلب به آن کیف پول سرد گفته می شود) .کیف پول های سخت افزاری، همه توکن های موجود در بازار اررزهای دیجیتال را  پشتیبانی نمی کنند، نابراین باید بدانید که آیا توکن های مورد نظر برای ذخیره توسط کیف پول سخت افزاری پشتیبانی می شوند یا خیر.  یکی از گزینه های محبوب Ledger Nano S و کیف پول سخت افزاری Trezor هستند.

بیشتر بخوانید: کیف پول سخت‌ افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری - تهیه کیف پول ارز دیجیتال
 

از اینکه تا پایان مطلب تهیه کیف پول ارز دیجیتال با ما همراه بودید سپاس گذاریم


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن