اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

روبل دیجیتال سال 2023 راه اندازی خواهد شد

salamcrypto

در یک کنفرانس مطبوعاتی که به صورت مجازی روز پنجشنبه برگزار شد مدیران ارشد بانک مرکزی روسیه جرئیات اصلی برنامه انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور  (CDBC) را ارائه دادند.
معاول اول رییس بانک مرکزی روسیه اولگا اسکوروبوگاتووا و دیگر معاون رییس بانک مرکزی روسیه الکسی زابوتکین در این کنفرانس مطبوعاتی شرح دادند که چگونه اگر همه چیز طبق برنامه و جدول زمانی طراحی شده پیش برود ارز دیجیتال این کشور در سال 2023 راه اندازی خواهد شد.
همانطور که قبلاً گزارش دادیم این بانک مرکزی قصد داشت که زیر ساخت روبل دیجیتال را تا پایان سال 2021 پیاده سازی کند و نمونه های اولیه روبل دیجیتال تا سال 2022 ارائه شوند و اکنون به نظر می‌رسد ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه طی دو سال به صورت کامل راه اندازی شود.
طی این کنفرانس مطبوعاتی نحوه کارکرد روبل دیجیتال مورد بحث قرار گرفت.
به عنوان مثال بانک مرکزی تلاش خواهد کرد تا معاملات غیر نقدی را کنترل کند تا انتقال ها کم کم با روبل دیجیتال انجام شوند. زابوتکین گفت که آنها امیدوارند با محدود کردن معاملات غیر نقدی کمبود نقدینگی را جبران کنند تا روبل دیجیتال شروع به کار کند.
این CDBC دارای کارکردی مشابه الگوریتم یوان دیجیتال چین است و در چین بانک مرکزی یوان دیجیتال را بین شرکت هایی مثل بانک ها توزیع می‌کند و آنها این ارز دیجیتال را بین کاربران خود توزیع خواهند کرد.
اولگا اسکوروبوگاتووا که یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی روسیه نیز هست در این کنفرانس گفت که 73 درصد از معاملات در روسیه دیجیتالی شده اند و پول های فیات محبوبیت خود را از دست داده اند.
وی همچنین افزود:
روبل دیجیتال به عنوان فرم سوم پول عمل خواهد کرد، چرا فرم سوم؟ ما در فرم اول پول نقد را داریم، فرم دوم پول غیر نقدی است و فرم سوم روبل دیجیتال است که به عنوان توکنی از روبل فعالیت خواهد کرد که از ویژگی های پول نقدی و غیر نقدی بهره مند خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  سرچ کلمه " اتریوم " به بالاترین میزان خود از سال 2018 رسید

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: BlockCrypto


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا