اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهانکیف پول ارز دیجیتال

گردش کیف پول دیجیتال در فضا

salamcrypto

بیاید ابتدا در مطلب گردش کیف پول دیجیتال در فضا به این موضوع اشاره کنیم.کیف پولی به وزن یک کیلو گرم توسط یک شرکت سنگاپوری در بریتانیا به نام اسپیس چین به فضا پرتاب شده است. این کیف پول دیجیتال با سرعت 5 مایل بر ثانیه در حال چرخش به دور کره زمین است و مواد ضروری فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی (در قالب ماموریت  SpaceX CRS-19)را تامین میکند. کمپانی فضایی اسپیس چین (spacechain) این نود به وزن یک کیلوگرم را به همراه بسته‌ای ۲,۶۰۰ کیلوگرمی موشک  SpaceX CRS-19 ایستگاه فضایی بین‌المللی در جهت راه اندازی کیف پول دیجیتال بر پایه بلاک چین در فضا فرستاده  است. مدیران ارشد این شرکت اعلام کرده‌اند این اقدام در جهت افزایش امنیت کیف های پول دیجیتال انجام شده و به دلیل قرار گرفتن آن در فضا هیچ کشوری قادر به کنترل آن نبوده و اقدامات هکرها نیز ناکام خواهند ماند. اسپیس چین اعلام کرده است که ارسال این نود دیجیتال به فضا تنها بخشی از برنامه‌های این شرکت برای ایجاد زیرساخت‌های غیرمتمرکز وبلاکچین به دور از سطح زمین بوده است.

هکرها نمی توانند نفوذ کنند.

کیف پول دیجیتال فرستاده شده خارج از حوزه فضایی همه ی کشورهای دنیا حرکت می‌کند و به دلیل فاصله زیاد آن از زمین، هکرهانمی‌توانند به آن نفوذ کند.قراردادن نودها در خارج از جو زمین، روشی سخت‌ برای تامین امنیت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.
این پروتکل ابتدا توسط ناسا مقاوم‌سازی شد تا با سیستم‌های بی‌نظیر ایستگاه فضایی بین المللی سازگار شود.
گردش کیف پول دیجیتال نتیجه تلاش ۲۳ نفر از کارمندان شرکت اسپیس چین است که کل سال ۲۰۱۹ را صرف آماده سازی آن کرده‌اند.
جف گارزیک (Jeff Garzik)، مدیر ارشد فنی اسپیس چین، یکی از اولین فعالان حوزه  بلاکچین است و مسئولیت توسعه نرم‌افزاری که قابلیت تعامل با سیستم‌های ایستگاه فضایی را داشته باشدرا عهده دار است.

بیشتر بخوانید:  درخواست ایلان ماسک از مردم

در ادامه به بررسی بیشتر مقاله گردش کیف پول دیجیتال در فضا می پردازیم .

این نود فضایی عملکرد کاملا متفاوتی نسبت به نودهای قبل از خود دارد ومستقل کار میکند.

به دلیل اینکه تمامی تراکنش‌ها ابتدا باید از سیستم ارتباطی ایستگاه فضایی عبور کنند،تمام ارتباطات و تعاملات این کیف پول با زمین از طریق فید ایستگاه فضایی صورت می‌گیرد. مدیران اسپیس چین سرعت پایین را به عنوان یک قابلیت در نظر میگیرندو آن را به عنوان یک اشکال در نظر نمی‌گیرند. به گفته آن‌ها با استفاده از این راه ارتباطی میتوانیم جلوی اقدامات مشکوک را هم بگیریم. یکی دیگر از برنامه های شرکت اسپیس چین پرتاب نود دیگر در ۱۸ ماه آینده به فضااست.
این شرکت امیدوار است طی ۱۰ سال دیگر بتواند شبکه‌ای از این کیف پول‌ها در فضا راه اندازی کند که بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.
توسعه دهندگان هدف خود را از این پروتکل بهبود امنیت تراکنش ها، ارتقای توزیع یافتگی و غیر متمرکز بودن شبکه و دوری از دسترسی هکرها عنوان کرده اند. ولی آیا رسیدن به این اهداف بلاکچینی شدنی است؟ آیا رفع همه موانع در ادامه این پروژه قابل انجام  است؟ یا فقط جنبه تبلیغاتی دارد؟

 

صرافی ایرانی کارت

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا