اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کشف اسیب پذیری های شبکه ی Lightning و احتیاج سریع آن به آپدیت شدن

salamcrypto

آسیب پذیری شبکه لایتنینگ، Lightning ،در تاریخ 9 اکتبر عمومی شد.

پس از کشف یک آسیب پذیری تحت تأثیر نسخه های LND 0.10 به پایین ،از اپراتورهای گره شبکه لایتنینگ که نسخه های LND را قبل از ارتقا version نسخه 0.11 اکتبر 1 اجرا می کنند ، خواسته شده است بلافاصله آن را ارتقا دهند.

این آسیب پذیری در اطلاعیه 9 اکتبر توسط مهندس لایتنینگ ، کانر فروکنشت ، رئیس مهندسی رمزنگاری آزمایشگاه های لایتنینگ ، به اطلاع عموم رسید. فروکنشت گفت:

“اگرچه دلیلی نداریم که از این آسیب پذیری ها در طبیعت سو استفاده شده باشد ، اما ما به شدت از جامعه  می خواهیم که به lnd 0.11.0 یا  ASAP اپدیت و ارتقا بیابند.”

جزئیات کمی تاکنون فاش شده است . فروکنشت اطمینان داده است که آسیب پذیری ها در تاریخ 20 اکتبر به طور کامل اعلام  می شود.

این اولین بار نیست که یک آسیب پذیری در شبکه لایتنینگ کشف می شود. سال گذشته ، آزمایشگاه های Lightning CTO ، Olaoluwa Osuntokun ، مواردی از آسیب پذیری و قرار گرفتن در معرض مشترک (CVE)  که می تواند در طبیعت مورد سو استفاده قرار گیرد را تأیید کردند.

در اوایل سال جاری ، محققان درباره آسیب پذیری های حریم خصوصی در شبکه لایتنینگ را هشدار دادند. آن اسیب ها اطلاعات مالی معاملات بیت کوین را که می بایست  گمنام باشند را  افشا می کرد.

بیشتر بخوانید:  دعوا بین شیبا اینو و دوج کوین

در حال حاضر ، آزمایشگاه های Lightning ، Blockstream و ACINQ سه تیم اصلی هستند که در زمینه توسعه شبکه  لایتنینگ فعالیت می کنند.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا