صرافی کوینکده
کیف پول ارز دیجیتال

نحوه تشخیص کیف پول لجر اصلی از تقلبی | چگونه از اصل بودن لجر مطمئن شویم؟

تشخیص کیف پول لجر اصلی از تقلبی ، در این مقاله قصد داریم مطالب مفیدی را درباره نحوه ی تشخیص کیف پول سخت افزاری لجر اصلی و کیف پول های لجر تقلبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس با ما همراه باشید.
همانطور که می دانید، در دنیای ارزهای دیجیتال برای ذخیره و نگهداری از رمز ارزها نیاز به یک کیف پول امن داریم. تا کنون کیف پول های زیادی به بازار عرضه شده اند، با توجه به نوع آن ها ،مزایا و معایب مخصوص خود را دارند.در مقاله های گذشته نیز اشاره کردیم کیف پول های سخت افزاری یکی از ایمن ترین کیف پول ها برای ذخیره و نگهداری رمز ارزها به شمار می روند. کیف پول لجر (Ledger) یکی از معروفترین کمپانی کیف پول های سخت افزاری به شمار می رود.
در ادامه به کیف پول های لجر نانو می پردازیم. این کیف پول ها ترکیبی از امنیت سخت افزاری و نرم افزاری را برای محافظت از رمز ارز های دیجیتال در برابرخطرات احتمالی فراهم می کنند. همانطور که می دانید امنیت رمز ارزهایتان بستگی به کیف پول انتخاب تان دارد.پس باید در انتخاب یک کیف پول بسیار محتاط باشید.ممکن است بعضی از کیف پول ها فیک آن در بازار موجود باشد. در ادامه چند راه برای تشخیص کیف پول اصلی لجر و تقلبی به شما معرفی خواهیم کرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

کیف پول لجر چیست؟

کیف پول لجر چیست؟
کیف پول لجر چیست؟

قصد داریم قبل از بررسی اصل و فیک بودن کیف پول لجر به معرفی آن بپردازیم ،یک کیف پول سخت افزاری است که برای ذخیره ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین و دیگر رمز ارز ها همچون بیت کوین کش، زی کش و لایت کش استفاده می شود.کیف پول سخت افزاری لجرنانو اس قابلیت اتصال USBدارد ودارای یک اپلیکیشن داخلی به نام” Firmware “است .کاربران با استفاده ازآن می توانند با ارز دیجیتال پرداخت هایش را انجام دهد و حساب های خود را چک کنندو چندین ارز دیجیتال را تنها بایک دستگاه مدیریت کنند.شما می توانید با نصب اپلیکیشن های موجود بروی موبایل و یا کامپیوتراز این کیف پول برای نگهداری از رمز ارز های دیجیتال خود استفاده کنید.


چگونه کیف پول لجر اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم ؟

چگونه کیف پول لجر اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم ؟
چگونه کیف پول لجر اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم ؟

با رعایت نکات زیر می توانید براحتی از اصل بودن یا نبودن کیف پول لجر خریداری شده را تشخیص دهید:
1.کیف پول لجر را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.
2.محتوای داخل جعبه کیف پول لجر را بررسی کنید.
3.کارت های بازیابی موجود درجعبه کیف پول لجر را حتما بررسی کنید.
4. مطمئن شوید کیف پول از قبل پیکر بندی نشده باشد.
5.اصل بودن کیف پول را با برنامه های لجر بررسی کنید.

در ادامه به توضیح نکاتی که مطرح کردیم می پردازیم:

1.کیف پول لجر را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید!

کیف پول لجر را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید!
خرید لجر از فروشگاه های معتبر

مهم ترین نکته در بررسی نحوه تشخیص کیف پول لجر اصلی و تقلب خرید از فروشگاه های معتبر است.اگرشما امکان خرید از کشورهای خارجی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم به وب سایت رسمی لجر و نمایندگی های اصلی این کمپانی در کشورهای انگلیس فرانسه،آلمان ،ایالات متحده،ایتالیا،ژاپن مراجعه کنیدو مطمئن ترین خرید را تجربه کنید.
اگر خرید از این نمایندگی ها برای شما میسر نیست، حتما از معتبربودن مراکز فروش کیف پول لجر در ایران اطمینان خاطر حاصل کنید.لازم به ذکر است که خرید کیف پول لجر از سایر فروشگاه ها مبنی بر تقلبی بودن آن نیست.برای اطمینان از اصل یا فیک بودن کیف پول لجر راه های دیگری هم وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

محتوای جعبه کیف پول لجر را بررسی کنید!

بررسی محتوای جعبه
بررسی محتوای جعبه

2.در جعبه کیف پول سخت افزاری لجر باید موارد زیر وجود داشته باشد:

1.خود کیف پول لجرنانو اس(Ledger Nano S)، لجر نانو بلو(Ledger Blue) و ….
2.کابل اتصال
3.سه عدد کارت کاغذی، از جمله کارت Getting stared، کارت Did you notice بسته به تاریخ تولید دستگاه یک یا چند کارت بازیابی خالی در جعبه موجود می باشد.
4.بسته بندی اضافی ،مانند مقوای کف و… ، بدون مارک لجرهستند .لازم به ذکر است که کارت ها و پاکت کیف پول لزوما نشان لجر را ندارند.

بیشتر بخوانید:  بهترین کیف پول رن بی تی سی RenBTC

3.کارت های بازیابی موجود درجعبه کیف پول لجر را حتما بررسی کنید.

بررسی کارت بازیابی موجود در جعبه لجر
بررسی کارت بازیابی موجود در جعبه لجر

یک راه سریع و راحت شما می توانید با بررسی خالی بودن کاغذ های بازیابی موجود در جعبه دستگاه لجرمی توانید، اطمینان حاصل کنید که دستگاه لجر خریداری شده اصل است.کمپانی لجر هرگز شکل یا مثالی از عبارت بازیابی 24 کلمه ای را ارائه نمی دهد.فقط یک عبارت بازیابی هنگام راه اندازی اولیه دستگاه، در صفحه نمایش آن نشان داده می شود.
نکته مهم اگر روی کارت بازیابی دستگاهی که خریداری کردید چیزی نوشته شده است، ممکن است دستگاه از قبل پیکر بندی و استفاده شده باشد.
استفاده از این کیف پول به دلیل ایمن نبودن به شما توصیه نمی شود.می تواند برای کسب اطلاعات بیشتر ودریافت راهنمایی به پیشتیبانی کیف پول لجر تماس حاصل فرمایید.
همان طور که اشاره کردیم بعد از راه اندازی کیف پول لجر یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای دراختیارتان قرار می گیرد.حتما این عبارت بازیابی را روی کارت مخصوص آن یادداشت کنید و در یک محل امن نگهداری کنید. توجه داشته باشید این عبارت بازیابی ،کلید خصوصی ورود به کیف پول و دسترسی به رمز ارزهای دیجیتال شماست.در حفظ و نگهداری آن بسیار کوشا باشیدوهر گز آن رادر اختیار اشخاص ناشناس قرار ندهید.

4. مطمئن شوید کیف پول از قبل پیکر بندی نشده باشد!

مطمئن شوید کیف پول از قبل پیکر بندی نشده باشد
مطمئن شوید کیف پول از قبل پیکر بندی نشده باشد

حتمااز کیف پول لجر خریداری شده اطمینان حاصل کنید که قبل از شما توسط فرد دیگری پیکر بندی نشده باشد.هنگامی که دستگاه را برای اولین بار روشن می کنید باید پیغام “welcome to Legder Nano…” را مشاهده کنید.
همانطور که می دانید کمپانی لجر هرگز شکل و مثالی ازرمز را به مشتریان ارائه نمی دهد. شما خودتان باید کد دستگاه را انتخاب کنید.اگر یک رمز به شما داده شده یا دستگاه به رمزی احتیاج کرد که شما انتخاب نکرده اید، استفاده از این دستگاه به شما توصیه نمی شود. شما می توانید برای دریافت راهنمایی به پیشتیبانی لجر تماس بگیرید.

5.اصل بودن کیف پول لجر را با برنامه های لجر بررسی کنید!

بررسی اصالت لجر با استفاده از برنامه های لجر
بررسی اصالت لجر با استفاده از برنامه های لجر

یک راه مطمئن دیگر برای بررسی اصل بودن کیف پول لجر خریداری شده، متصل کردن آن به نرم افزارلجر لایو”Ledger Live”است.همانطور که می دانید کیف پول لجر اصلی یک کلید خصوصی نرم افزاری مخفی دارندکه در هنگام ساخت آنها باید تنظیم می شود.پس تنها یک کیف پول لجر اصلی می تواند از این کلید برای اثبات خود و اتصال به سرور امن لجر استفاده کند.دقت داشته باشید که نرم افزار لجر لایو را حتما از سایت رسمی لجر دانلود کنید.


سخن آخر تشخیص کیف پول لجر اصلی از تقلبی

در این مقاله سعی بر این داشتیم که راه های تشخیص کیف پول لجر اصلی از کیف پول فیک را به شما آموزش دهیم.نکته ای دیگر در رابطه با بسته بندی کیف پول لجر کمپانی لجر هیچ وقت به عمد دستگاه های خود را مهر و موم نمی کند،این کمپانی بر این عقیده است جعل این مهرو موم ها کار بسیار آسانی است واین امر باعث می شود افراد بسیاردر دام کلاهبرداران بیافتند.این کمپانی درکیف پول خود یک تراشه ایمن قرار داده است،که از دستکاری فیزیکی آن اجتناب می کند.این تراشه امنیت بیشتری را برای در مقایسه با هر گونه مهروموم به مشتریان خود ارائه می دهد.

ممنون از اینکه تا پایان ” تشخیص کیف پول لجر اصلی از تقلبی ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا