اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

توسعه زیرساخت استفاده دوج کوین در آمریکا

++
ارز دیجیتال دوج کوین معروف به میم کوین که در یک الی دو ماه اخیر در کانون توجهات قرار گرفته بود حالا از طریق 1800 دستگاه خودپرداز در سراسر ایالات متحده قابل دسترسی است.
شرکت کوین فلیپ که پیشرو در ارائه خدمات خودپرداز ها در آمریکاست و از بیت کوین هم پشتیبانی می‌کند، در یک مارچ خبر داد که آنها از حالا از دوج کوین نیز به طور گسترده پشتیبانی خواهند کرد و دلیل این کار را رشد شدید محبوبیت و افزایش حجم معاملات این ارز دیجیتال بیان کرد.
در تاریخ 4 فوریه، پس از اینکه ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و بنیان گذار اسپیس ایکس توئیتی را در مورد دوج کوین با تصویر موشک قرار داشت، قیمت این ارز دیجیتال افزایش یافت.
دو روز بعد، دومین مرد ثروتمند جهان در ادامه توئیت های خود پرسید که آیا به نظر شما دوج کوین پول آینده زمین است و 71.3 درصد از 2.4 میلیون پاسخ دهنده گزینه بله را انتخاب کردند.
مارک کوبن مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس در 8 فوریه به این جریان پیوست و به فوربس گفت که توجهی که به دوج کوین جذب می‌شود برای این صنعت مضر نیست.
طی دو هفته اول ماه فوریه، قیمت این ارز دیجیتال با رشدی تقریباً 200 درصدی از 0.03 دلار به 0.09 دلار رسید و آن زمان دچار اصلاح قیمت شد و به 0.05 رسید.
برخی از کاربران حدس زدند که افزایش قیمت دوج کوین طبیعی نبوده و این رشد قیمت بخاطر اتفاقات بیرونی مثل فروپاشی حماسه GameStop بوده است. در تاریخ 1 فوریه جنه سیمونز از اعضای گروه موسیقی Kiss در توییتی گفت که او هم دوج کوین خریداری کرده و در نتیجه یک افزایش قیمت 40 درصدی در 24 ساعت بعدی رخ داد.
کوین فلیپ طی سه ماه گذشته رشد نجومی تقاضا را تجربه کرده و در نتیجه تعداد خودپرداز های خود را از 441 به 1800 خودپرداز از ژانویه 2020 رسانده است که باعث شده درآمد آنها سه برابر شود. دستگاه های خودپرداز کوین فلیپ در 45 ایالت از 50 ایالت ایالات متحده نصب شده اند.
این شرکت همچنین از  BTC, ETH, BNB, DASH, LTC, LINK, USDC و XLM نیز پشتیبانی می‌کند.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  افزایش 📈 قیمت بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا