اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افت شدید دوج کوین 😱 در پی سخنان ایلان ماسک

salamcrypto

پس از اینکه ایلان ماسک به لیست ثروتمندان دارای دوج کوین حمله کرد و آنها را مورد انتقاد قرار داد، دوج کوین با افتی 23 درصدی مواجه شد.
پس از اینکه ایلان ماسک در 15 فوریه توجه ها را به این جلب کرد که دوج کوین به صورت نابرابری توزیع شده است، دارندگان عمده این ارز را به فروش دارایی دیجیتال خود تشویق کرد و این کار باعث شد که دوج کوین افتی 23 درصدی بکند.
دوج کوین در بین ارز های دیجیتال یکی از نابرابر ترین توزیع ها را دارد. 28.7 درصد از این ارز فقط توسط یک نفر نگهداری می‌شود و تقریباً 50 درصد از این ارز در دست 12 نفر است.
درست قبل از نیمه شب 14 فوریه ایلان ماسک در توئیتی گفت:
اگر دارندگان اصلی دوج کوین، بیشتر دارایی خود را بفروشند از حمایت کامل من برخوردار می‌شوند.
کمی بیشتر از هفت ساعت، قیمت دوج کوین 23 درصد افت کرد و از 0.063 دلار به 0.048 دلار رسید. در حالی که پیش از این ایلان ماسک به ارز ها اعتبار می‌داد و باعث افزایش قیمت شدید آنها می‌شد. نقش وی در روز دوشنبه عوض شد و باعث شد که ارزش کل بازار دچار افت و ضرر شود.
افت قیمت 20 درصدی در بازار امروز موضوع رایجی بود، به ویژه در آلت کوین ها که افت قیمت شدید داشتند. تحلیلگران می‌گویند بخاطر این بود که چند ساعت قبل بیت کوین به اوج قیمت خود رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد.
محاسبه و ردیابی توزیع دقیق ارز های دیجیتال کار دشواری ست زیرا بلاکچین ها عموماً به طور مستعار یا ناشناس هستند، اما داده های چندین منبع موجود نشان می‌دهد که تقریباً 70 درصد از کل دوج کوین های موجود دست 100 نفر است.
بنیان‌گذار دوج کوین اخیراً فاش کرده که در سال 2015 و بعد از از دست دادن شغلش بخاطر مشکلات مالی تمام دارایی دوج کوین خود را فروخته است. مارکوس در سال 2013 دوج کوین را بر اساس شوخی و  Meme نژادی از سگ به نام Shiba Inu ساخته شد. مارکوس گفت که این افزایش قیمت دوج کوین هیچ دلیل منطقی ای ندارد. به‌نظر می‌رسد رابطه ایلان ماسک و دوج کوین بیشتر بر اساس شوخ طبعی باشد. بنیانگذار تسلا یکبار خود را به عنوان مدیرعامل دوج کوین معرفی کرد و حالا تمام تعاملات وی با این ارز دیجیتال به جای اینکه مبتنی بر استراتژی باشد مبتنی بر  Meme ها بوده است.
منبع: cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  توضیحات ایلان ماسک در مورد بیت کوین های تسلا

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا