استخراج ارزدیجیتال

آموزش استخراج دوج کوین | ماین کردن دوج کوین چگونه است؟

آموزش استخراج دوج کوین، استخراج کردن کاریست که از هزاران سال پیش انسان ها از منابع طبیعی انجام میدادند. همانطور که میدانید این عمل معمولا با سود دهی بالا برای استخراج کنندگان بوده است، بنابراین یک روشی است که توجه افراد را به خود جلب میکند تا با انجام این فرایند سود ببرند. (البته باید دقت کرد که در فرایند استخراج برای سود دهی زیاد به بسیاری از نکات باید توجه کرد مثلا مجموع هزینه هایی که مصرف میشود کمتر از مقدار سرمایه بدست آمده از استخراج باشد و در کنار اینها باید توجه ویژه ای به دیگر موارد توسعه پایدار که شامل تاثیرات اجتماعی و محیط زیستی است داشته باشیم )

سلام کریپتو

اما در طول تاریخ تا کنون همچین استخراجی وجود نداشته است، این استخراج یعنی “استخراج ارز دیجیتال” در دهه اخیر پدید آمده است بر خلاف باقی استخراج ها هیچگونه سختی فیزیکی نیاز ندارد، این فرایند فراگیری بسیار زیادی داشته. “با توجه به این موضوع” این ارز توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است و می توان گفت برای انجام این کار غنیمت شمردن زمان به نفع استخراج کنندگان است.

دوج کوین که در ابتدای تولدش بسیار نادیده گرفته می شد، اکنون به یکی از ارز های محبوب جهت استخراج تبدیل شده است، به احتمال زیاد همین موضوع توجه شما را برای شروع استخراج جلب کرده است اما اگر اطلاعاتی از این ارز ندارید بهتر است قبل از شروع استخراج پیش زمینه ای از آن داشته باشید که در قسمت بعد برای شما توضیح داده ایم.


تاریخچه و ماهیت دوج کوین چیست؟

تاریخچه و ماهیت دوج کوین چیست؟
تاریخچه و ماهیت دوج کوین چیست؟

دوج کوین یک نوع  ارز دیجیتال از نوع رمز ارز است که نخستین بار در سال 2013 میللادی معرفی شد. دوج کوین به وسیله یک برنامه نویس به نام بیلی مارکوس بود به همراه جکسون پالمر توسعه داده شد و قصد دارد به عنوان پول مجازی شبکه های اجتماعی برای پاداش و انعام و پرداخت استفاده شود.

درحال حاظر 1400 فروشگاه (افلاین و آنلاین) دوج کوین را برای پرداخت قبول میکنند. دوج کوین یکسال پس از معرفی موفق شد 60 میلیون دلار سرمایه کسب کند. این روند  ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال 2017 ارزش آن به یک میلیارد دلار رسید.

صرافی ایرانی کارت

هدف اصلی آن رقابت با بیت کوین در عرصه گستردگی بود و بدین ترتیب برای رقابت یا بیت کوین این رمز ارز بر اساس (لایت کوین) ساخته شد و از فناوری مشابه ای در سیستم گواه اثبات کار استفاده کرد .استخراج کنندگان بیت کوین نمیتوانند از الگوریتم (SHA_256) برای استخراج دوج کوین استفاده کنند زیرا که تنها شامل تجهیزات استخراج بیت کوین است.

ارزش دوج کوین در حباب قیمت ارز دیجیتال در سال 2017 به شدت افزایش یافت اما در سال 2018 سقوط کرد دوج کوین در سال 2019 دوباره رشد چشمگیری کرد و همین نظر افراد را باز هم جلب کرد.

جالب است بدانید ایلان ماسک که او را با لقب پدر دوج کوین می نامند در طی یک حمایت در سال 2021 باعث شد دوج کوین رشد 160 برابری را تجربه کند.


مزایا دوج کوین

مزایا دوج کوین
مزایا دوج کوین
 1. برخلاف بیت کوین و اکثر ارز های دیجیتال دیگر که دارای محدودیت استخراج هستند دوج کوین دارای هیچگونه محدودیتی نیست که نظر بسیاری از علاقه مندان به ارز دیجیتال را به خود جلب کرده است تا به طور نا محدود استخراج کنند.
 2. حمایت شدید ایلان ماسک از دوج کوین (هرچند که مشخص نیست چرا و چگونه این علاقه به وجود آمده است) باعث دلگرمی سرمایه گزاران این از شده است و آینده روشن تری نسبت به بقیه ارز های دیجیتال برای آن دیده میشود.
 3. در 7 ماه اخیر این رمز ارز بیش از 26000 درصد رشد داشته است که این بازدهی عجیب ولی پرسود آن را به پرسود ترین دارایی دنیا تبدیل کرده است و این خود رکوردی بزرگ حساب میشود.
 4. هزینه بسیار کم برای کارمزد عملیات و تراکنش های دوج کوین اندک است و فقط 0/01 دلار است و بهتر از این خبر این است که حتی در تراکنش های سنگین و مبالغ بالا این میزان ثابت میماند.
 5. سرعت تراکنش های دوج کوینی بسیار بالا است و این موضوع به دلیل روند ساده استخراج است.

معایب دوج کوین

معایب دوج کوین
معایب دوج کوین
 1. دوج کوین فقط رمز ارزی دیجیتالی است و مثل رمز ارز اتر نیست که شبکه ای مثل بلاکچین مخصوص به خود داشته باشد و این مورد برای بسیاری مهم است
 2. دوج کوین بسیاری از نکات مثبت داشته اما همانند بسیاری از ارز ها نبوده که بروزرسانی متعدد داشته باشد و از سال 2015 تا کنون هیچ بروزرسانی نداشته است
 3. سرنوشت نوسانات و ارزش این رمز ارز به نظر افراد مشهور مثل ایلان ماسک مربوط است که این ریسک زیادی برای سرمایه گزاران دارد و حس نا امنی را به آنها میدهد چون نمیدانند پشت پرده نظرات آنها چیست و …
 4. ابهام زیاد درباره آینده آن و نظرات متفاوت درباره آن دو دلی را در افراد ایجاد میکند که بی ثباتی احتمالی آنرا نشان میدهد.

استخراج دوج کوین Dogecoin به چه معناست؟

استخراج دوج کوین Dogecoin به چه معناست؟
استخراج دوج کوین Dogecoin به چه معناست؟

استخراج دوج کوین فرآیند دریافت پاداش برای بررسی معاملات در بلاکچین دوج کوین است. بسیاری از رایانه ها به طور همزمان بر روی یک بلاک معاملات کار می کنند، اما تنها یک رایانه می تواند پاداش بدست آورد. رایانه ای که پاداش دریافت می کند و یا کوین جدید دریافت می کند، نودی است که بلاک جدید تراکنش را به بلاک های قبلی اضافه می کند.

این فرآیند با استفاده از معاملات ریاضی تکمیل می شود. نودی که ابتدا مسئله ریاضی را حل می کند در واقع پاداش دریافت می کند. سپس می تواند بلاک جدید را به بقیه بلاکچین متصل کند. بیشتر استخراج ارزهای رمزنگاری شده از این طریق اتفاق می افتد. با این حال، استخراج دوج کوین با کوین های دیگر در چندین زمینه مهم متفاوت است که عبارتند از:

1.الگوریتم

هر ارز رمزنگاری شده دارای یک سری قوانین برای استخراج ارز جدید است. به این قوانین الگوریتم استخراج می گویند.

2.زمان بلاک

این مدت زمانی است که طول می کشد تا یک بلاک جدید از تراکنش ها بررسی و به بلاکچین اضافه شوند.

3.سختی

این یک عدد است که نشان می دهد استخراج هر بلاک جدید چقدر سخت است. سختی استخراج بسته به تعداد ماینرها ممکن است بالا یا پایین برود.

4.پاداش

این مقدار ارزی است که به ماینر هر بلاک جدید تعلق می گیرد.


آموزش استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین چیست و چگونه انجام می شود؟
استخراج دوج کوین چیست و چگونه انجام می شود؟

برای استخراج لازم است یک دستگاه با قدرت پرداش بالا داشتته باشید زیرا که در این عرصه رقابت بر سر پردازنده های کاربران است که چه مقدار دوج کوین را استخراج کنند. افراد در فرایند استخراج پردازنده های خود را تقویت کردند و دیدند استفاده از GPU نسبت به CPU برای انها بهتر است، اما اکنون انقدر رقابت سنگین شده است که حتی چند GPU بر روی یک دستگاه کافی نمی باشد و به قدری این شبکه پیچیده شده است که استفاده از کامپیوتر پاسخگوی نیاز ما نمیباشد، پس بهترین راه و قوی تر از باقی دستگاه ها خرید یک اسیک ماینر با الگوریتم SCRYPT است.

روش های استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین 3 روش دارد که به هر یک از آنها می پردازیم:

 • سولو ماینینگ (استخراج انفرادی)

سولو ماینینگ (استخراج انفرادی)
سولو ماینینگ (استخراج انفرادی)

در این روش فرد استخراج کننده به طور فردی به استخراج می پردازد و در این روش قدرت پردازنده شما اهمیت زیادی دارد.

با توجه به اینکه قدرت بالایی میخواهد، دشواری بیشتری نیز دارد، اما نکته مثبت و شیرین آن این است که تمام جایزه کشف یک بلاک جدید به شما متعلق میشود، اما دشواری های آن زیاد است. یکی از سختی های آن این است که برق زیادی مصرف میکند و شما معمولا نیازمند چندین ماینر هستید تا بتوانید استخراج موفقی داشته باشید، در غیراین صورت دستگاه شما به طور مکرر کار میکند اما در رقابت با باقی دستگاه ها شکست می خورد و تمامی انرژی برق مصرفیتان هدر میرود .

 • پول ماینینگ (Pool Mining)

پول ماینینگ (Pool Mining)
پول ماینینگ (Pool Mining)

پول به معنای استخر است پول ماینینگ یا استخر استخراج یعنی تجمع تعداد بسیار زیادی از ماینر ها که این مجموعه با کمک همدیگر بلاک های جدید را به شبکه بلاکچین اضافه میکنند و در ازای این کار پاداش در بین صاحبان ماینر تقسیم می شود مزیت این مورد نسبت به مورد قبلی این است که تعداد زیادی از ماینر ها کار میکنند بنابر این اگر قدرت پردازنده شما کم باشد موردی ندارد اما بر خلاف مورد قبلی پاداش شما کمتر است .

بیشتر بخوانید:  راه اندازی ماینر S7 | آموزش نصب انت ماینر S7

در پول ماینینگ رقابت بر سر یکی یا دو ماینر نیست بلکه بر سر مزارع بسیار بزرگ ماینر در سراسر جهان است و فشار وارد بر دستگاهتان زیاد نیست.

استخراج ابری
استخراج ابری

در این روش فرد نیازی به استخراج کردن ندارد بلکه باید تنها یک کیف پول دیجیتال (جلوتر درباره آن میخوانید) داشته باشد و در کنار آن ماهیانه به یک دیتاسنتر بزرگ (معمولا فرایند قرارداد در سایت دیتا سنتر انجام می شود)  مقداری مبلغ پرداخت میکند این مبلغ ثابت است و ربطی به تغیر قیمت دوج کوین ندارد  مقدار معینی دوج کوین را  فرد دریافت میکند اما دقت کنید اگر قیمت دوج کوین زیاد شود و دوج کوین دریافتی شما از مقدار پرداختی ماهیانه شما به دیتا سنتر بیشتر باشد سود می کنید و اگر کمتر باشد شما ضرر میکنید که این کار یک جور ریسک پذیری است. یکی از دلایل اصلی اینکه افراد به این روش روی می آورند این است که نیازی به خرید ماینر و دشواری های آن نیست.

سایت های داخلی و خارجی کمی پیدا می شوند که معتبر باشند و فردی که به سمت این سایت ها میروند باید آگاهی کامل از آن داشته باشند، چون اکثر کسانی که به این سمت میروند تازه کار هستند (به علت نیاز نداشتن به ماینر و …) و آگاهی و دانش کامل آنرا ندارند ما این روش را پیشنهاد نمی کنیم.

برای مطالعه ی بیشتر در مورد  استخراج ابری کلیک کنید


برای ماینینگ دوج کوین به چه تجهیزاتی نیاز دارید؟

ابتدا لازم است شما روش ماینینگ خود را انتخاب کرده باشید. برای استخر استخراج و یا استخراج انفرادی نیاز به تجهیزات مختلفی دارید، این تجهیزات شامل :

سخت افزار

سه نوع تجهیزات سخت افزاری را می توانید به کار ببرید:

 • CPU

واحد پردازش مرکزی رایانه شما امروز می تواند یک گزینه باشد اما در واقع توصیه نمی شود زیرا با گرم شدن بیش از حد رایانه شما آسیب شدیدی می بیند .

 • GPU

 پردازنده ی گرافیک قدرت بیشتری نسبت به پردازنده (CPU)دارد و میتواند گزینه مناسب تری باشد زیرا قدرت بیشتری دارد و میتواند در مصرف بالای انرژی مقاوم باشد.

کارت گرافیک هایی مثل : “RTX 3080 *RX 580” مناسب اند.

 • ASIC

اَسیک ها بسیار قدرت مند تر از پردازنده های گرافیکی اند و البته گرانتر هم هستند، هرکسی که به دنبال خرید یک اَسیک است باید به دنبال یک استخراج کننده اسیک بر مبنای الگوریتم SCRYPT باشد.

نرم افزار

هنگامی که انتخاب کردید از کدام سخت افزار استفاده کنید شما نیازمند به یک نرم افزار متناسب با سخت افزارتان هستید.

نام این نرم افزار ها مقابل سخت افزار ها مشاهده میکنید:

 • CPU miner BY Pooler: از این نرم افزار برای CPU استفاده می شود.
 • GPU Easy miner: از این نرم افزار برای GPU استفاده می شود. (این نرم افزار بیشتر برای مبتدیان مناسب می باشد.)
 • Cuda Miner: این نرم افزار بسیار مناسب (Nvidia GPU) است.
 • CG miner: مناسب برای تمامی انواع (GPU) ها است.

بعد از استخراج ارز دوج کوین را کجا نگهداری کنیم؟

کیف پول ارز دیجیتال
کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول دیجیتال برای استخراج بسیار مهم است، کیف پول دیجیتالی شما باید مکانی امن باشد زیرا تمامی دوج کوین های حاصل از استخراجتان در آن ذخیره میشود، بنابر این شما باید دقت کنید که ایمن ترین کیف پول را انتخاب کنید.

انواع کیف پول

کیف پول آنلاین:

هر کسی که به طور تفریحی و مقدار کم استخراج می کند، کیف پول آنلاین برایش مناسب تر هست و می تواند از کیف پول های آنلاین مثل: Coinbase و Binance استفاده کند.

کیف پول نرم افزاری:

این کیف پول بجای آنلاین بودن درون رایانه شما قرار دارد که به معنای امنیت بیشتر آن است. شما می توانید کیف پول اصلی دوج کوین “DOGE COIN WALLET” را بارگیری کنید یا از کیف پول نرم افزاری شخص ثالثی را استفاده کنید.

سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری به عنوان (ایمن ترین) شناخته می شوند .این کیف پول ها دستگاه های فیزیکی مانند یک درگاه USB هستند که به طور آفلاین به زخیره دوج کوین شما میپردازد، همین آفلاین بودن آن نشانه ای از ایمن بودن آن هست. معروف ترین آنها را اینجا مشاهده می کنید:Ledger Nano S و Trezor و Model T پس از انتخاب روش ذخیره اموالتان باید بسیار بسیار مراقب رمز ورودتان به حساب باشید بسیاری از  افراد در بین سال های 2013 تا 2017 که دوج کوین ارزش ناچیزی داشته است حساب هایی ایجاد کردند و رمزشان را (به دلیل کم اهمیتی دوج کوین در آن زمان) فراموش و یا گم کرده اند و اکنون میلیارد ها سرمایه در این حساب ها نابود شده است بنابراین بسیار مراقب رمزتان باشید.

پس از فراهم کردن تجهیزات شما با ورود به نرم افزار و راه اندازی فرایند استخراج می توانید استخراج دوج کوین را شروع کنید. شایان به ذکر است دسترسی به برق خوب و اتصال به اینترنت برای استخراج رمز ارز نیاز ضروری است. اگر از اَسیک برای استخراج استفاده میکنید بهتر است که در مکانی خنک و منزوی نگهداری کنید تا از گرم شدن بیش از حد و ایجاد مزاحمت برای همسایگان جلوگیری کنید.

سولو ماینینگ 

در اتخاب روش سولو ماینینگ یا استخراج استخری باید به این دقت کنید که میزان قدرت دستگاهتان چقدر است اگر قدرت بالایی دستگاهتان داشته باشد برای شما سولو ماینینگ مناسب است که فایند آن به عضویت در سایت استخری ندارد اما اگر شما استخراج استخری را انتخاب می کنید نا اینجا برای شما دو تا از سایت های معتبر را معرفی می کنیم :

PROHASHING.COM

این سایت یکی از بهترین استخر هاست که بسیار معتبر است و از رمز ارز های متعددی پشتیبانی میکند .

با عضویت و شرکت در آن ماینر شما عضوی از این مجموعه میشود و کمک باقی ماینر ها فرایند استخراج را انجام میدهد

گاهی ممکن است استخری که در آن مشارکت دارید برای مدتی کار نکند و به مشکل بر بخورد بهترین کاری که میتوان کرد تا ماینر شما اتلاف انرژی برق نکند این است چندین سایت را  به آن معرفی کنید تا در زمان های اتلافی به سایت های دیگر متصل شود و برای مثال سایت:

NICEHASH.COM

که سایت معتبر دیگری است را در دستگاه ماینرتان ذخیره میکنید تا بتواند استفاده بهینه ای داشته باشد در هنگام راه اندازی حتما از یک فردی که این کار را انجام داده است راهنمایی  بگیرید چونکه به احتمال زیاد هر چقدر هم که اطلاعات داشته باشید دچار گمراهی خواهید شد

انتخاب روش استخراج ابری

این استخراج نیازمند به هیچ کدام از موارد بالا ندارد، و شما با عضویت در یک سایت و پرداخت ماهیانه پول به آن دستگاه های استخراج کنندگان آنرا اجاره میکنید و مقداری دوج کوین (به مقدار ثابت) را دریافت می کنید .

سایت های مختلفی برای استخراج ابری وجود دارند اما قبل از عضویت در آن شما لازم است که امنیت سایت را برای جلو گیری از کلاه برداری بررسی کنید تا هیچ گونه مشکلی سد راهتان نشود.

برای مطالعه ی بیشتر در مورد کیف پول های ارز دیجیتال کلیک کنید


آیا استخراج دوج کوین سودآور است؟

آیا استخراج دوج کوین سودآور است؟
آیا استخراج دوج کوین سودآور است؟

خب اسخراج دوج کوین هنوز هم می تواند سود آور باشد، به خصوص اکنون که قیمت آن بسیار رشد می کند، با این حال انتظار غیر منطقی از آن نداشته باشید و توقع نداشته باشید سریعا شما را به یک میلیونر تبدیل کند. اما باید در نظر گرفت تعداد بسیاری از میلیونر ها و سرمایه گذاران بزرگ آینده خیلی خوبی را برای آن پیشبینی کرده اند.

بهترین راه برای کسب سود در این راه استخراج انفرادی و استخری است که شانس بیشتری نسبت به استخراج ابری دارد.


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا