اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

صرافی های داخلی باید مجوز بگیرند

صرافی های داخلی باید مجوز بگیرند

به گزارش زوم ارز و به نقل از فارس، محمدرضا پورابراهیمی درجمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم حمایت از کسب و کار‌های مجازی گفت: باید برای انجام کسب و کار‌ها در فضای مجازی الزامات حاکمیت رعایت شود، اما نباید این مجوز‌ها همچون سرعت گیری در مسیر حرکت آن‌ها بوده و کارشان را با کندی مواجه کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

وی با تاکید بر اینکه باید نظارتی بر کسب و کار‌های مجازی وجود داشته باشد، افزود: در تمام دنیا بر کسب و کار مجازی نظارت می‌شود لذا ما با اصل نظارت موافقیم، شک نداریم و حتما باید انجام شود، اما مخالف این روشی هستیم که در ذیل نظارت به دلیل گرفتن کد، فضای کسب و کارشان تحت تاثیر قرار گیرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: با وزارت خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و بانک مرکزی جلسه گذاشته و تاکید کردیم که باید با ارائه راهکاری ضمن نظارت بر کسب و کار‌های فضای مجازی، در سریعترین زمان ممکن مجوز‌ها برای فعالیت کسب و کار‌های مجازی انجام شود تا فعالیت آن‌ها با کندی مواجه نشود. راهکار‌ها و ساختار‌ها و بستر‌های تخصصی برای صدور مجوز وجود دارد.

کوین کده

وی درباره مشکلات به وجود آمده برای پلتفرم‌های رمز ارز گفت: قطعا باید تمام پلتفرم‌ها در فضای مجازی برای انجام فعالیت هایشان مجوز حاکمیت بگیرند منتها اگر پروسه صدور مجوز باعث کندی در کار آن‌ها شود، مورد پذیرش ما نیست.

بیشتر بخوانید:  حفظ سطح قیمت 30 هزار دلار منجر به افزایش قیمت بیشتر بیت کوین می‌شود

پورابراهیمی در جمع بندی اظهار کرد: باید کسب و کار‌ها برای فعالیت در فضای مجازی مجوز بگیرند منتها نباید صدور مجوز منجر به کندی کار آن‌ها نشود به طوری که بر کسب و کارشان اثر منفی گذاشته و نتوانند خدمات ارائه دهند. پس باید دستگاه مربوطه صدور مجوز باید ساده ترین، تخصصی‌ترین و روان‌ترین روش را پیش بگیرد تا مشکلی برای کسب و کار‌های مجازی به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه با صدور «اینماد» موافق است، گفت: با نظارت حاکمیت بر عملیات کسب و کار مجازی موافق هستم؛ هیچ کشوری در دنیا اجازه فعالیت به کسب و کاری بدون نظارت نمی‌دهد. حرف ما این است که نباید دستگاه‌ها به بهانه نظارت و صدور مجوز، سرعت فعالیت این کسب و کار‌ها را کند کنند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  FARS


سرتیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا