اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

DOT با پیشی گرفتند از XRP در جایگاه چهارم قرار گرفت.

salamcrypto

بر اساس ارقام پورتال تحلیلی پیشرو Coingecko ، DOT پس از افزایش گسترده 26٪ در 24 ساعت گذشته ، از نظر ارزش بازار از  XRP سبقت گرفته است. این باعث می شود که در رتبه چهارمین ارز رمزنگاری شده بزرگ قرار گیرد.

در زمان نوشتن این خبر ، رمز ارز Polkadot از پایین ترین سطح روزانه یعنی زیر 11 دلار افزایش یافته و به بالاترین سطح 14.80 دلار، قبل از عقب نشینی اندکی به 14.45 دلار می رسد. همانطور که Coingecko گزارش داد ، این افزایش قیمت باعث رسیدن ارزش بازار آن به 13.7 میلیارد دلار شد.

برعکس ، XRP طی 24 ساعت گذشته تنها موفق به کسب 3.7٪ سود شده است که برای گرفتن سطح بالای 0.30 دلار کافی نبوده است. ارزش بازار آن در حال حاضر دقیقاً زیر DOT با 13.5 میلیارد دلار است.

آمارهای مربوط به پلتفرم اختصاصی Polkadot تخمین می زند که با استفاده از رقم تیراژ کمی بیش از یک میلیارد توکن ، بازار آن حتی بالاتر از 14.8 میلیارد دلار میرسد. آمار رمزنگاری Messari شباهت زیادی به این آمار دارد و همچنین نشان می دهد DOT با XRP 3 میلیارد دلار اختلاف در ارزش بازار دارد.

Polkadot اساساً یک پروتکل چند زنجیره ای است که دارای تعدادی parachains  به اصطلاح shards in Ethereum)) است و بر روی فناوری خود به نام ” Substrate ” کار می کند ، که یک چارچوب blockchain است. این پلتفرم کاملاً قابل همکاری است و به سایر زنجیره های بلوکی اجازه می دهد تا به عنوان یک زنجیره جانبی به شبکه متصل شوند و پروتکل بلاکچین توانایی پردازش هزاران تراکنش در ثانیه را دارد و منجر به لقب « جدیدترین قاتل برای ارتیوم» می شود.

بیشتر بخوانید:  رکورد ثبت 166 میلیون دلار هزینه ماینینگ اتریوم در ماه گذشته

آخرین به روزرسانی ، که ممکن است جنبش محرکی داشته باشد ، راه اندازی شبکه آزمایشی پاراچین Rococo بود که از اواخر دسامبر به طور مستقیم اجرا شد. اکنون طبق نظر Polkadot در حال کسب شرکای بیشتری است.

از دیگر عوامل حرکت محرک می توان به مشکلات مربوط به DeFi در اتریوم با تشدید تقاضا برای مقیاس گذاری همراه با ساختار فنی قوی بازار اشاره کرد.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا