اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

صرافی Bitstams ، بانک DNB را به دادگاه می کشاند.

salamcrypto

یکی از صرافی های بیت کوین هلند به دلیل قانون بحث برانگیز تأیید کیف پول رمزنگاری ، اقدام قانونی علیه بانک مرکزی انجام داده است.

سیستم عامل صرافی بیت کوین هلند ، Bitonic ، با صدور دستور مقدماتی در دادگاه روتردام خواستار تعلیق قانون تأیید کیف پول مصوب از سوی بانک مرکزی شد.

در نوامبر 2019 ، بانک De Nederlandsche ، یا DNB ، برای اطمینان از اطلاعات کاربران به صرافی رمزنگاری قانونی را تحمیل کرد. این قوانین شامل مراحل اضافی احزار هویت برداشت وجوه می باشد ، که بیتونیک آنها را مزاحم نامید.

در آن زمان ، Bitonic تنها یكی از سه مجوز اعطا شده توسط DNB از 38 برنامه در اختیار بانک های مرکزی توسط صرافی های رمزنگاری بود. در واقع ، از 38 متقاضی ، 25 نفر نیز نامه مشترکی را به DNB ارسال کردند و خواستار وضوح بیشتر در مورد نیاز به چنین پروتکل های دقیق انطباق شدند.

گزارش شده است که DNB نتوانسته است نگرانی های مطرح شده توسط Bitonic در مورد قانون بحث برانگیز KYC یا احزار هویت را برطرف کند. این صرافی همچنین نشان داد که یک شرکت انطباق مستقل اخیراً مشاوره تخصصی در این مورد ارائه داده است مبنی بر اینکه اقدامات بانک مرکزی فاقد هرگونه شایستگی قانونی است.

بیشتر بخوانید:  غول بازی های رایانه ای نکسون، در بیت کوین سرمایه گذاری کرد

برای Bitonic ، ارائه پروتکل تأیید صحت کیف پول قوانین حریم خصوصی مشتری را نقض می کند. این شرکت در اعلامیه خود افزود: “ما اعتقاد داریم كه بسیار مهم است كه یك قاضی مواضع DNB را در نظر بگیرد تا روشن شود كه آیا الزامات قانونی است.”

سخنگوی Bitonic به Cointelegraph گفت که این شرکت از اینکه مجبور شده است که DNB به دادگاه بکشاند ، ابراز تأسف می کند ، اما با توجه به صبر DNB برای گفتگو در مورد این مسائل ، این اقدام ضروری است. نماینده Bitonic همچنین نشان داد که سایر صرافی ها از اقدامات قانونی حمایت کرده اند.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، الزامات اضافی احزار هویت موجب نارضایتی برخی از معامله گران رمزنگاری در کشور هلند شده است. Bitstamp در مورد انتقادات ناشی از عدم بازگشت فشار در برابر سیاست های DNB مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع : cointelegraph.com

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا