اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تاکید بر قانون‌گذاری کریپتو توسط رییس بانک مرکزی اروپا

تاکید بر قانون‌گذاری کریپتو توسط رییس بانک مرکزی اروپا

به گزارش زوم ارز، کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا، ضمن اشاره به جلوگیری از دور زدن تحریم های اقتصادی توسط روسیه، از قانون‌گذاران درخواست ارائه ی یک چارچوب قانونی پیرامون کریپتو کرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در روز جمعه، در صحبت با خبرنگاران در جلسه ای غیر رسمی پیرامون اقتصاد، لاگارد گفت که بانک مرکزی اروپا تحریم های قاطعانه و سختی را علیه روسیه در پاسخ به تعرض این کشور به اوکراین اعمال خواهد کرد. در پاسخی به این سوال که احتمال می‌رود روسیه از کریپتو برای دور زدن برخی از این تحریم ها استفاده کند، رییس این بانک بر پیش بردن لایحه ی پیرامون قانون‌گذاری بر دارایی دیجیتال تاکید کرد.

سازمان MiCA ایجاد یک چارچوب قانون‌گذاری خلاقانه پیرامون بازار کریپتو که از پتانسیل دارایی دیجیتال به نحوی که سیستم مالی را پایدارتر کند و از سرمایه گذاران محافظت کند، استفاده کند، را پیشنهاد کرد. این لایحه اولین بار به کمیسیون اروپا در ماه سپتامبر سال 2020 معرفی شد و توسط شورای اروپا در ماه نوامبر 2021 پذیرفته شد، و برای رای گیری توسط پارلمان اروپا در روز دوشنبه برنامه ریزی شد.

کوین کده

هرچند، در روز جمعه Stefan Berge اعلام کرد که به دلیل وجود نگرانی هایی مبنی بر اینکه ممکن است این لایحه با ممنوعیت گواه کار استخراج کریپتو اشتباه گرفته شود، این رای گیری را به تعویق انداخت. در زمان انتشار این خبر، زمانی برای مقامات اتحادیه ی اروپا برای رای دهی به این چارچوب تعیین نشده است.

بیشتر بخوانید:  آیا بیت کوین دوباره صعود خواهد کرد؟

شرایط اوکراین همچنان به همان گونه است، اما گزارش هایی پیرامون بمب افکنی توسط روسیه در نقاطی از این کشور شامل یک فرودگاه نظامی نزدیک به پایتخت این کشور وجود دارد؛ از آنجا که روز پنجشنبه رییس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، از یک عملیات نظامی ویژه خبر داد. اعضای جامعه ی کریپتو کمک هایی به ارتش اوکراین و ارگان های این کشور ارائه کرده‌اند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا