اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

خداحافظی با قیمت بالای گس اتریوم

salamcrypto

کاربران و سرمایه گذاران از اینکه EIP-1559 در ماه جولای منتشر خواهد شد بسیار خوشحال اند ولی ماینر های اتریوم کمتر از دیگران هیجان زده هستند.
این بروزرسانی شبکه اتریوم که می‌تواند اتریوم را به یک دارایی تورم زا تبدیل کند همراه با هارد فورک لندن در ماه جولای ارائه خوهد شد.
تیم بیکو، توسعه دهنده اصلی اتریوم قبلاً  دو هفته پیش اعلام کرده بود که اعلام تصمیم نهایی امروز انجام می‌شود و طبق حرف های آقای بیکو هیچ فرد مخالفی در رابطه با این پروژه وجود نداشت.
بیکو گفت: ما در نقطه ای هستیم که آماده ایم اتریوم را به یک نسخه ی بهتر ارتقا بخشیم.
پیشنهاد عرضه این بروزرسانی توسط بنیان گذار اتریوم یعنی ویتالیک بوترین مطرح شد و این بروزرسانی این اجازه را از ماینر ها می‌گیرد که اتریوم خود را به بالاترین کارمزد بفروشند.
ساختار جدید هزینه ها به صورت پویا و برنامه ای هزینه ها را تنظیم می‌کند تا کاربران فقط کمترین پیشنهاد را برای هر بلاک پرداخت کنند.
علاوه بر این، هزینه پایه شبکه در هر معامله سوزانده می‌شود که به طور بالقوه منجر به افزایش قیمت اتریوم خواهد شد.
این پیشنهاد تقریباً توسط همه ی اعضای جامعه اتریوم از جمله سرمایه گذاران، دلالان و کاربران عادی به طور گسترده ای ارائه شده بود.
تجزیه و تحلیل های معاملات شبکه در سال گذشته نشان داد که EIP-1559 وقتی ارائه شود، در 365 روز یک میلیون اتر سوزانده خواهد شد که این مبلغ معادل یک درصد از کل شبکه است.
در تحقیقاتی که اوایل این ماه بر روی صندوق ETF شرکت Grayscale انجام شد، به این نتیجه رسیدند که تورم برای قیمت اتر یک مزیت محسوب می‌شود و یک حلقه بازخورد قیمت مثبت ایجاد می‌کند.
ماه ها بود که کاربران در مورد هزینه گس یا کارمزد شکایت می‌کردند و نمونه های زیادی مبنی بر هزینه های بسیار زیاد برای یک معامله ساده مثل پرداخت 36 هزار دلار برای یک معامله در صرافی یونی سواپ وجود دارد.
یکی از گروه هایی که کمتر از این پیشنهاد استقبال می‌کنند ماینر های اتریوم هستند. تحقیقات نشان می‌دهند که ماینر ها 50 درصد از درآمد خود را از دست خواهند داد. با این حال این بروزرسانی در ماه جولای ارائه خواهد شد و به فعالیت خودخواهانه ماینر ها پایان خواهد داد.
منبع: Cointelegraph

بیشتر بخوانید:  رشد قیمت سهام کوین بیس

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا