اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سرقت برق برای استخراج بیت کوین در مالزی

salamcrypto

استخراج ارز های دیجیتال شهرت بسیار پیدا کرده و برای خود به صنعتی بزرگ تبدیل شده است. با افزایش قیمت بیت کوین، صنعت استخراج بیت کوین به عنوان یک منبع درآمد عالی شناخته شد و مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران باهوش حوزه فناوری قرار گرفت.
با این حال، از آنجا که این صنعت عمدتاً غیرفانونی ست، فعالیت های غیر قانونی آن نیز افزایش یافته است که بیشترین مورد آن افزایش سرقت برق است.
اخیراً پلیس مالزی در ایالت جاهور باند هفت نفری را دستگیر کرده است که ادعا می‌شود این باند برای استخراج بیت کوین و سایر ارز های رمزپایه 8.6 میلیون رینگین مالزی( 2.15 میلیون دلار) برق به سرقت برده است.
مقامات موفق شدند 1746 ریگ استخراج بیت کوین را که در 21 محل پخش شده بود را کشف کنند. به گزارش رسانه محلی Malay Mail، پلیس در تاریخ 15 فوریه و 16 فوریه به تمامی این محل ها حمله کرده بود.
طبق گفته پلیس، متهمان بین 24 تا 64 سال سن داشته اند و از سال 2020 به دلیل سرقت برق از شرکت برق داخلی Tenaga Nasional Berhad مورد تعقیب قرار گرفتند. سال گذشته حدود 90 میلیون رینگیت یا معادل 22.5 میلیون دلار برق از این شرکت برای استخراج بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال دزدی شده بود.
داتوک ایوب خان، رئیس پلیس جاهور گفت: این باند که از ابتدای سال گذشته فعال است، فعالیت های خود را در طبقه آخر یک مغازه انجام می‌داد تا از شناسایی توسط مقامات جلوگیری شود.
با این حال، همچنان ماینر های غیر قانونی زیادی در مالزی فعالیت می‌کنند و خان گفت که تحقیقات هنوز در جریان است و همچنان باند های زیادی در مالزی بصورت دزدی برق مصرف می‌کنند.
” محققان این احتمال که این باند ممکن است با دیگر باند های سایر ایالت ها در همکاری باشند و اینکه همه ی این گروه ها
از یک روش برای استخراج  ارز خود استفاده می‌کنند را رد نکردند.”
سرقت برق برای استخراج ارز دیجیتال به یک مشکل جدی در مالزی تبدیل شده است و شرکت TNB تنها قربانی آن نیست. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، سال گذشته هم پلیس مالزی 4 اپراتور استخراج ارز دیجیتال که از شرکت برق ملی مالزی SEB برق می‌دزدیدند را دستگیر کرد. این گروه ها ماهانه بیش از 59 هزار دلار برق از این شرکت می‌دزدیدند.
منبع: thedailychain

بیشتر بخوانید:  پیش‌بینی قیمت بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا