اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ایجاد دو فارم استخراج بیت کوین توسط دولت پاکستان

رسانه های محلی هفته گذشته گزارش دادند ، دولت خیبر پختونخوا (KP)، سومین استان از چهار استان نیمه خودمختار پاکستان ، در حال ایجاد دو فارم استخراج بیت کوین با حمایت دولت است.

سلام کریپتو

ضیاالله بانگاش ، مشاور وزیر ارشد حزب کمونیست در علوم و فناوری اطلاعات ، گفت که پارلمان استان لایحه ای را تصویب کرد که به دولت حزب کمونیست چین امکان می دهد از پول خود برای ایجاد امکانات استخراج استفاده کند.

BOL News ، سازمان رسانه ای محلی ، گزارش داد ، این استان برای سود بیشتر توسط استخراج بیت کوین تصمیم گرفت که استخراج بیت کوین را قانونی بداند . در مورد ظرفیت فارم و همچنین بودجه ای که دولت قصد دارد در این پروژه سرمایه گذاری کند ، جزئیاتی ارائه نشده است. این استان قبلاً از قوانین رمزنگاری دوستانه در پاکستان حمایت کرده است.

به گفته بانگاش ، مجمع حزب کمونیست چین به افراد اجازه می دهد که ارز رمزنگاری شده را استخراج و دارایی های دیجیتالی خود را معامله کنند. این توسعه همزمان با راه اندازی یک فارم استخراج خصوصی بیت کوین توسط Waqar Zaka  (یکی از علاقه مندان دیرینه این صنعت) که برای توسعه این صنعت در پاکستان تلاش کرده است ، بود.

زاکا در توئیتی گفت: “پس از سالها تلاش ، من بزرگترین فارم استخراج رمزنگاری را در KPK راه اندازی کردم که در آن همه می توانید سرمایه گذاری کنید و درآمد کسب کنید. وی از بانگاش برای حمایت قانونی خود تشکر کرد. در پاسخ ، بانگاش اظهار داشت كه در آینده ، از كمك Waqar Zaka در برنامه های استخراج رمزنگاری دولت KP استفاده خواهد کرد.

صرافی ایرانی کارت

سود حاصل از استخراج بیت کوین ممکن است به پیشرفت اقتصاد بیمار پاکستان کمک کند ، اما KP ابتدا باید از بحران طولانی مدت برق این کشور عبور کند. پاکستان با کمبود شدید برق روبرو است.

بیشتر بخوانید:  سه اتفاقی که ممکن است برای بازار رخ دهد

روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد، شنبه گذشته کل کشور پاکستان به تاریکی فرو رفت. مقامات مسئول خاموشی ها را “خطای فنی” در یکی از نیروگاه های اصلی کشور دانستند. پاکستان فقط در روز یکشنبه شروع به بازیابی قدرت در بیت ها کرد.

اکنون استخراج بیت کوین، نه تنها یک کار با انرژی زیاد است بلکه یک منبع تغذیه مداوم را نیز می طلبد. خیبر پختونخوا واقع در شمال غربی پاکستان ، منطقه کوهستانی و خنک در امتداد مرز با افغانستان ، ممکن است بهترین آب و هوا را برای استخراج بیت کوین داشته باشد. اما آیا آن انرژی کافی برای ادامه کار سودآوری را خواهد داشت؟

منبع : news.bitcoin.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا