اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هزینه‌ی شبکه‌ی اتریوم به پایین ترین سطح خود از آگوست 2021 رسید

هزینه‌ی شبکه‌ی اتریوم به پایین ترین سطح خود از آگوست 2021 رسید

به گزارش زوم ارز، هزینه‌ی کارمزد شبکه‌ی بلاکچین اتریوم به پایین ترین سطح خود از ماه آگوست رسیده‌است، اما هنوز ارزان به شمار نمی‌رود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به داده‌های کوین متریکز، تا 9 مارچ هزینه‌ی متوسط هفت روزه‌ی یک تراکنش اتریوم 11.14 دلار بود. پیش‌تر، هزینه‌ی شبکه در روزهای میانی سال میلادی گذشته، پیش از اینکه در پایان 2021 به 55 دلار برسد، در این میزان بود.

در زمان نگارش این خبر، به نظر می‌رسد که تراکم شبکه بسیار پایین باشد؛ چرا که داده‌های Etherscan هزینه‌ی کارمزد شبکه را، برای تایید کم‌سرعت، 1.53 دلار و برای تایید پر سرعت، 1.64 دلار محاسبه می‌کند.

کوین کده

همچنین داده‌های Ychart نشان می‌دهند که از ابتدای سال میلادی، متوسط هزینه‌ی کارمزد شبکه‌ی اتر با شیب تندی در حال افت بوده است.

با وجود رشد شگفت‌‎انگیز NFTهای اتریوم و بخش دیفای آن در سال 2021، این شبکه محبوبیت خود را به دلیل هزینه‌ی کارمزد بالا از دست داده است.

ظاهرا، تراکم پایین و هزینه‌ی شبکه‌ی کمتر، با افت تمایل نسبت به NFTها و دیفای در آغاز سال 2022 در مقایسه با روزهای پایانی سال 2021، مرتبط است.

داده‌های DappRadar نشان می‌دهد که در 30 روز اخیر، 9 بازار از 10 بازار بر پایه‌ی اتریوم با کاهش حجم معاملات مواجه شدند. جایگاه اول در این کاهش، متعلق به LooksRare با 78.27 درصد و جایگاه دوم معتلق به OpenSea با 34.75 درصد افت، است.

بیشتر بخوانید:  خبر جدید: سولانا، ششمین ارز برتر بازار

همچنین، دیفای بر پایه‌ی اتریوم نیز روزهای خوبی را نمی‌گذارند. 8 پروژه از 10 پروژه‌ی برتر این حوزه با افت دارایی قفل شده‌ی کل و قیمت توکن بومی در ماه گذشته مواجه شده‌اند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا