اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

فرمت جدید تراکنش های اتریوم

فرمت جدید تراکنش های اتریوم

به گزارش زوم ارز، ویتالیک بوترین هم بنیانگذار اتریوم، در توییت اخیر خود به هاردفورکی اشاره کرد که در آینده نزدیک راه اندازی می‌شود و منجر به پیشرفت مقیاس پذیری این شبکه می‌گردد. این هاردفورک، قبل از اینکه شاردینگ بصورت کامل ارائه شود، اجرایی خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به گفته های استراتژیست های بانک بزرگ جی پی مورگان در گزارشی که آنها در اوایل ژانویه منتشر کردند، آخرین مرحله از شاردینگ که برای مقیاس بندی شبکه حیاتی است، ممکن است تا سال 2023 راه اندازی نشود و این بدان معناست که ممکن است چنین موضوعی حداقل یک سال طول بکشد.

یادداشت اخیری که از سوی توسعه دهنده اتریوم یعنی تیم بیکو منتشر شد، خاطرنشان می‌کند که هزینه تراکنش ها در لایه 1 اتریوم برای ماه ها بسیار بالا بوده و انجام هر کاری که لازم است برای کمک به این شبکه و کل اکوسیستم آن، الزامی است.

کوین کده

تصور می‌شود که تنها راه حل مقیاس پذیری برای اتریوم در کوتاه مدت و در میان مدت Rollups است. اگرچه شاید باز هم کاربران ناراضی باشند، اما با رخ دادن چنین اتفاقی، کارمزد شبکه بشدت کاهش خواهد یافت.

قابل توجه است که rollups هایی مثل Arbitrum و Optimism اغلب هزینه هایی را برای کارمزد ارائه می‌کنند که تقریباً 3 الی 8 برابر کمتر از خود لایه پایه اتریوم است.

بیشتر بخوانید:  ثبت مالیات در Coinbase با استفاده از CoinTracker

بوترین مدعی شد که هاردفورکی که تراکنش های blob-carrying  را به ارمغان می‌آورد، مقیاس پذیری شبکه را بهبود می‌بخشد. این هاردفورک به نحوی کار خواهد کرد که انگار قالب تراکنش ها به اشتراک گذاشته می‌شوند، اما چنین کاری رخ نمی‌دهد.

نظر شما همراهان زوم ارز نسبت به وضعیت کارمزد اتریوم چیست؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  U.Today


سرتیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا