اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تبدیل اتریوم به اولین بلاک چینی که طی یک سال 1 تریلیون دلار تسویه حساب می کند!؟

salamcrypto

شبکه اتریوم در حال پردازش حجمی  بیش از دو برابر حجم معاملات بیت کوین  است و امسال  1 تریلیون دلار  پردازش می کند.
رونق مالی غیرمتمرکز سه ماهه سوم (DeFi) منجر به پردازش شبکه اتریوم (ETH) بیش از دو برابر حجم معاملات روزانه بیت کوین (BTC) شده است.طبق گفته متصدی جمع آوری داده های بازار ارز دیجیتال ، میانگین روزانه 30 روزه حجم معاملات اتریوم در حال حاضر 7 میلیارد دلار است که پردازش بیت کوین کمتر از 3 میلیارد دلار است.در صورت ادامه روند فعلی ، Messari پیش بینی می کند اتریوم به اولین بلاک چین عمومی تبدیل شود که در طی یک سال تقویمی 1 تریلیون دلار تسویه حساب می کند.

سال 2018 بهترین کارکرد تقویم قبلی اتریوم نسبت به بیت کوین  بود . در آن سال نیم میلیارد پردازش انجام شدکه 59 درصد بیشتر از 849 میلیون دلار بیت کوین در آن سال بود.پیش بینی می شودبیت کوین   800 میلیون دلار پردازش کند.

DeFi  عمدتا در  قراردادهای هوشمند مجهز به اتریوم اتفاق می افتد و  شبکه اتریوم اکنون حجم کل بخش را پردازش می کند، در حالی  که بیت کوین تا حد زیادی انتقال ارزش را در بیت کوین نشان می دهد.رایان واتکینز در  Messari دلیل عمده افزایش حجم اتریوم را افزایش مقادیر پایدار ERC-20 می داند. اکثر معاملات تتر (USDT)در حال حاضر در اتریوم انجام می شود و یلد فارمینگ منجر به رشد عرضه بیش از 600٪ برای پایدارسازی DAI ی MakerDAO  می شود.واتکینز همچنین یادآور رونق نقدینگی زنجیره ای حاصل از مبادلات غیرمتمرکز (DEX) با Uniswap و Curve بیش از 20 میلیارد دلار حجم تولید در طول ماه سپتامبر  رسید. اکنون DEX ها بیش از 13.6٪ از کل حجم معاملات صرافی ها را نشان می دهند.

بیشتر بخوانید:  رییس جمهور آمریکا علیه ارز های دیجیتال

با این حال ، Messari پیش بینی می کند “دوازده ماه آینده می تواند جنگ های پلت فرم را  در بازار ارز های دیجیتال تعریف کند” ،البته با توجه  به هزینه های بالای اتریوم به عنوان مشکلی که بلاک چین های رقیب در کنار “ظهور اکوسیستم های موازی DeFi” می خواهند آن را حل کنند.

“به دنبال این باشید که همه رقیبان اتریوم به خالی کردن خزانه های خود برای ساخت یک بخش DeFi موازی در پایان سال 2020 و بعد از آن ادامه دهند.”

در ماه اوت ، کریس برنیسک ، شریک شرکت PlaceHolder Capital ، ادعا کرد که اتریوم و بیت کوین با یکدیگر در حال رقابت هستند تا زودتر به  سقف یک تریلیون دلاری در بازار ارز دیجیتال  برسند.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا