اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

توسعه دهندگان اتریوم به دنبال ارائه بروزرسانی جدید

salamcrypto

بنا به داده های  Industry Insiders آپدیت کم شدن هزینه های گس اتریوم( کارمزد ) شاید فقط چند ماه دیگر عرضه شود.
از زمان راه انداری اتریوم 2.0 در تاریخ یک دسامبر 2020، پیشنهاد عرضه بروزرسانی بر روی این شبکه با نام EIP مورد بحث بوده است. اتریوم در ماه های اخیر با مشکل بالا بودن هزینه کارمزد ها مواجه شده که با ارائه این بروزرسانی این مشکل رفع خواهد شد.
با افزایش قیمت ها و رونق دیفای، تقاضا برای اتریوم زیاد شده است و در نتیجه هزینه های گس(کارمزد) سر به فلک کشیده اند و رکورد جدیدی را ثبت کردند. طبق BitInfoCharts میانگین هزینه کارمزد در حال حاضر 17 است و در این ماه این رقم بارها به 25 دلار رسید.
EIP-1559 مکانیزمی را برای تنظیم روند معاملات معرفی می‌کند که طی آن قیمت کارمزد ها تعیین می‌شود. این بروزرسانی باعث می‌شود کاربران کمترین کارمزد ممکن را پرداخت کنند. رایان برکمانز توسعه دهنده اتریوم و مدیرعامل Predictions Global پیشنهاد کرده که این بروزرسانی را می‌توان در ماه جولای با هارد فورک LONDON ارائه داد.
در حالی که EIP-1559 هیچ تأثیر مستقیمی بر قیمت اتریوم نخواهد داشت اما بر عرضه تأثیر خواهد گذاشت. این بروزرسانی به صورت پویا هزینه های کارمزد را در زمان خرید و فروش کم خواهد کرد.
برکمانس افزود:
یکی از مزایای EIP-1559 این است که به مقیاس گذاری اتریوم با فعال کردن Arbitrun و Optimism برای افزایش امنیت معاملات کمک خواهد کرد.
در اوایل ماه جاری برکمانز گفت که این بروزرسانی در دراز مدت می‌تواند قیمت اتریوم را به 20 هزار دلار برساند زیرا هزینه کارمزد به دارندگان بازمی‌گردد و با آن پول می‌توانند اتریوم بیشتری خریداری کنند و این می‌تواند قیمت را افزایش دهد.
ونس اسپنسر، بنیانگذار  Framework Ventures گفت که از بین رفتن هزینه کارمزد ها باعث ایجاد سونامی افزایش قیمت اتریوم خواهد شد.
این پیش فرض وجود دارد که ماینر ها در حال حاضر برای تأمین هزینه های خود مجبور به فروش اتریوم هستند. بدون این فشار، این دارایی دیجیتال فضای بیشتری برای رشد خواهد داشت.
در زمان نوشتن این مقاله اتریوم پس از کاهش قیمت 2.5 درصدی با قیمت 1887 دلار معامله شد. طبق گزارش TradingView، گزارش می‌دهد که این ارز دیجیتال در 20 فوریه به بالاترین قیمت خود یعنی 2050 دلار رسید. از ابتدای سال 2021 اتریوم افزایش قیمت 155 درصدی داشت.
منبع: beincrypto

بیشتر بخوانید:  بیت کوین یک دارایی "غیرعقلانی" است که منطقی بنظر می رسد.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا