اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش هزینه کارمزد اتریوم

salamcrypto

پس از اینکه میخاییل کالینین مشخصات ادغام زنجیره با اتریوم 2 را منتشر کرد حالا به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان اتریوم در حال تسریع بخشیدن به آپدیت EIP-1559 هستند.
به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان اتریوم به سرعت در حال تغییر شبکه و اجرای  Proof-of-stake و دور شدن از Proof-of-work هستند.
در روز 11 مارچ میخاییل کالینین یکی از توسعه دهندگان اتریوم مشخصات ادغام بلاکچین با اتریوم 2.0 را که در آینده رخ خواهد داد منتشر کرد. اسناد و مدارک نشان می‌دهند که هسته ی این ارتقا رفتن از PoS به PoW خواهد بود.
جاش استارک در همین خصوص در توییتر خود نوشت: وقتی شبکه ی فعلی اتریوم به جای استفاده از Proof of Work از Beacon Chain استفاده کند، این کار معمولاً ادغام نامیده می‌شود.
انتشار مشخصات این بروزرسانی در حالی رخ داد که تنش بین ماینر ها و توسعه دهندگان اتریوم افزایش یافته است.ماینر ها با PoS درآمد قابل توجهی بدست میاوردند و حالا توسعه دهندگان اتریوم مشتاق هستند که هزینه گس بالا و مقیاس پذیری را بهبود ببخشند.
هفته گذشته گزارش دادیم که توسعه دهندگان اتریوم برنامه ریزی کرده اند تا بروزرسانی EIP-1559 را در ماه جولای ارائه کنند که در این بروزرسانی هزینه گس اتریوم بسیار کم خواهد شد.در حالی که انتظار می‌رود این بروزرسانی به هزینه گس اتریوم نظم ببخشد، می‌تواند درآمد ماینر هارا تا 50 درصد کاهش دهد. به همین ترتیب برخی از ماینر ها برای نشان دادن قدرت خود سراغ استخراج در شبکه های مخالف اتریوم رفتند.
با این حال به نظر می‌رسد توسعه دهندگان اصلی اتریوم برای این واکنش از سوی ماینر ها آماده هستند. ویتالیک بوترین در مصاحبه ای در یک شبکه اجتماعی چینی که Wu Blockchai آنرا بازنشر کرده گفت اگر ماینر ها تهدید کنند همه ما در اسرع وقت به سراغ PoS خواهیم رفت.لارک دیویس یکی از اینفلوئنسر های مشهور در توییتی گفت شورش ماینر های اتریوم حتی می‌تواند باعث شود اتریوم 2.0 زودتر رخ دهد که این بسیار خوب است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  واکنش بانک مرکزی به شایعات بسته شدن درگاه های صرافی ها

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا