ارزهای دیجیتال

اتریوم 2.0 چیست ؟

اتریوم 2.0 چیست ؟ ، تا به حال نام ارز دیجیتال اتریوم را شنیده اید؟ قطعا اگر شنیده باشید می دانید که اتریوم به ملکه رمز ارز ها عنوان می شود. این ارز دیجیتال هم اکنون در حال تغییرات است. در این مقاله ما قصد داریم تا با شما عزیزان درباره اتریوم 2 ( ورژن جدید اتریوم ) گفت و گو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نیم نگاهی به ارز دیجیتال اتریوم و تاریخچه آن

نیم نگاهی به رمز ارز اتریوم و
نیم نگاهی به رمز ارز اتریوم و

ارز دیجیتال اتریوم در سال 2013 توسط ویتالیک بوترین خلق و وارد بازار های مالی و ارز های دیجیتال شد. به صورت کلی اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز می باشد که برای اجرای قرار داد های هوشمند آمده است. در این موضوع هیچ فرد ثالثی برای اجرای برنامه های اتریوم ندارد. ارز مخصوص اتریوم ” اتر یا ETH ” نام دارد.

در مصاحبه ای تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال اتریوم گفت:

کوین کده

هدف از توسعه این ارز دیجیتال این است که افراد برای انجام کارهایشان به بانک و شرکت ها و دیگر نیاز نداشته باشند. این موضوع بسیار می تواند به نفع افراد باشد.

زبان برنامه نویسی که اتریوم با آن توسعه داده شده است سالیدیتی می باشد. این زبان توسط گوین وود طراحی شده است. اگر درباره زبان برنامه نویسی سالیدیتی نمیدانید درباره آن کمی بیشتر مطالعه کنید زیرا اگر به برنامه نویسی علاقه داشته باشید ممکن است بخواهید آن را بیاموزید.

اگر می خواهید یک قرار داد هوشمند بنویسید باید زبان برنامه نویسی سالیدیتی را بیاموزید. سالیدیتی یک زبان شی گرا و سطح بالا است و تقریبا یادگیری آن آنچنان سخت هم نیست. شما می توانید در سایت زوم ارز نسبت به یادگیری این زبان برنامه نویسی بپردازید.

در حال حاضر اتریوم با مشکلات و همچنین چالش های زیادی رو به رو است. اتریوم تنها می تواند در هر ثانیه 15 تراکنش را بررسی کند. یکی از بزرگ ترین مشکل هایی که اتریوم با آن رو به رو است دقیقا این موضوع می باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که دیگر شرکت ها همانند شرکت ویزا در هر ثانیه حدود 45000 تراکنش را در ثانیه اجرا می کند. اتریوم باید برای حل مشکلات خود ابتدا این موضوع را برطرف کند.

حال در ادامه این مقاله به سراغ توضیحات اتریوم 2 خواهیم رفت. در ادامه با ما همراه باشید.


اتریوم 2.0 چیست ؟

اتریوم 2 چیست؟
اتریوم 2 چیست؟

نکته: یکی از مهم ترین قابلیت های اتریوم 2 این است که ماینر ها می روند و این تغییر سازوکار های اجتماعی خواهد بود.

بروزرسانی هایی که در اتریوم 2 به کار رفته است بلاکچین را سریع تر و بهتر و همچنین مقیاس پذیر تر می کند. اتریوم 2 اهداف مختلفی دارد. این اهداف توسط پژوهشگر اتریوم یعنی دنی رایان گفته شده است. از اهداف گفته شده می توان به:

 1. ماندگاری
 2. سادگی
 3. انعطاف پذیری
 4. امنیت
 5. تمرکز زدایی

اشاره داشت. در ادامه درباره هر کدام از این موارد بیشتر توضیح خواهیم داد. برای اینکه بدانید چطور می توان به تمام این موارد دسترسی داشت و باید نگاهی به موارد هر فاز که منتشر شده است بیندازید. در ادامه با ما همراه باشید.


فاز های اتریوم 2.0

فاز 0 در اتریوم 2

اتریوم همانند بیت کوین الگوریتم اجماع ثبات کار را مورد استفاده خود قرار داده است. در اتریوم این الگوریتم را با نام ” Ethash ” عنوان شده است. زنجیره بیکن الگوریتم اثبات سهام را با کسپر می شناسد.

زنجیره بیکن یک بلاکچین مجزا از بلاکچین اصلی اتریوم می باشد. الگوریتم این زنجیره متفاوت است و با الگوریتم اجماع اثبات سهام شناخته شده است. فاز صفر از کسپر و راه های دوستانه همگام با قطعیت استفاده می کند. شاید در این بخش برایتان عنوان قطعیت یک سوال باشد. قطعیت به این معنا است که یک عملیات بعد از انجام شدن در تاریخ تا ابد ثبت خواهد شد و هیچ موردی نمی تواند آن را به عقب بازگرداند.

فاز 1 در اتریوم 2

 • زنجیره اطلاعات شارد
 • فرآیند نگهداری

شاردینگ راهی است تا بتوان شبکه را مقیاس پذیر تر نمود. این کار در صورت اتفاق افتادن امکان بررسی چندین تراکنش همزمان را در شبکه می دهد و این یعنی سرعت انجام تراکنش ها در ثانیه بیشتر می شود. شاردینگ در زنجیره بیکن خواهد آمد و در همان ابتدا 100 شارد ایجاد می کند. هر شارد یک گروه کوچک از اعتبار سنجی ها برای تایید بلاک می باشد.

بیشتر بخوانید:  نکسو Nexo چیست؟

فاز 2 در اتریوم 2

این فاز با ماشین اتریوم مرتبط است که این ماشین مجازی ( EVM ) نوع جدید می باشد. شاید برایتان درباره ماشین مجازی سوال پیش بیاید حال می توانید در صورت ایجاد سوال ادامه این مقاله را دنبال کنید تا بیشتر با عبارت ماشین مجازی آشنا شوید.

ماشین مجازی جدید که در اتریوم دو فعالیت می کند با نام جدید و متفاوت کارها را به سرانجام می رساند. این ماشین مجازی با عنوان ” ewasm ” نامیده می شود. این کلمه مخفف عبارت ” ethereum webassembly ” می باشد. در فارسی می توان آن را ” اتریوم وب اسمبلی ” نامید. عملکرد این ماشین مجازی به این صورت است که امکان پشتیبانی از قرارداد های هوشمند و حساب ها و حالت ها و همچنین موارد بیشتری را روی بلاکچین به ما می دهد. هنوز این فاز منتشر نشده است و زمان تخمینی انتشار آن سال 2021 می باشد و درحال حاضر در مرحله اولیه قرار دارد.

فاز 3 در اتریوم 2

متاسفانه این فار هنوز شروع به کار نکرده است و احتمال تخمینی آغاز به کار و طراحی این فاز سال 2022 می باشد. به همین علت اطلاعات دقیقی از این فاز در دسترس نمی باشد.


ماشین مجازی اتریوم چیست؟

منظور از ماشین مجازی
منظور از ماشین مجازی

به صورت کلی می توان گفت که ماشین مجازی اتریوم دقیقا همان سیستمی است که امکان اجرا شدن قرار داد های هوشمند را می دهد.در کل این ماشین مجازی قلب اتریوم است. متاسفانه ماشین مجازی قبلی اتریوم دارای مشکل و باگ هایی می باشد که ماشین مجازی جدید با آمدنش قصد حل نمودن مشکل را دارد. از مشکلات اصلی ماشین مجازی فعلی اتریوم این است که تراکنش ها را به صورت دنباله ای و یا همان پی در پی بررسی می کند. طراحی ماشین مجازی جدید به شکلی است که این مشکل حل شود ودقیقا این موضوع قرار است که کلید بخورد.


اهداف اصلی اتریوم 2.0

همانطور که در قسمت های قبل مطالعه کردید، با اهداف اصلی اتریوم 2.0 آشنا شدید حال می خواهیم در این قسمت این اهداف را به صورت کامل برای شما عزیزان توضیح دهیم. همراه ما باشید.

 1. ماندگاری:

ماندگاری در اتریوم 2 به این معنی است که تمامی اجزاء شبکه در محاسبات کوانتومی ایمن هستند. محاسبات کوانتومی شبکه را در برابر هک آسیب پذیر تر می کند و این موضوع مشکلی بود که بسیار در چشم بود.

 1. سادگی:

سادگی در اتریوم 2.0 به معنی کاهش پیچیدگی می باشد.

 1. انعطاف پذیری:

انعطاف پذیری سبب می شود تا در مواقعی که نود ها آفلاین هتسند به کار خود ادامه دهند.

 1. تمرکززدایی:

این ویژگی به دستگاه های محاسباتی که قوی نیستند اجازه می دهند تا به عنوان اعتبار سنج در شبکه شرکت کنند.

 1. امنیت:

استفاده از تکنیک های طراحی شده که این امکان را می دهند مشارکت گسترده ای در کل واحد و زمان فراهم شود.


جمع بندی اتریوم 2.0 چیست ؟

در این مقاله به اطلاعاتی که درباره پروژه اتریوم 2.0 باید می دانستید اشاره شد. همانطور که مطالعه کردید، این پروژه به منظور رفع باگ های موجود، به وجود آمده است. در صورتی که علاقه به دانستن اطلاعات بیشتری درباره این پروژه دارید می توانید به دیگر مقاله های موجود مراجعه کنید. اگر شما نیز اطلاعات دیگری در این بابت دارید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ممنون از اینکه تا پایان “ اتریوم 2.0 چیست ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید :

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

قانون‌گذار آلمان خواستار قانون‌گذاری بر دیفای

قانون‌گذار آلمان خواستار قانون‌گذاری بر دیفای

رابین هود از لیست انتظار کیف پول وب3 خود رونمایی کرد

رابین هود از لیست انتظار کیف پول وب3 خود رونمایی کرد

Cloudflare به دنبال آزمایش نود اتریوم

Cloudflare به دنبال آزمایش نود اتریوم

Getty Images به دنبال راه اندازی اولین NFTها روی پالم

Getty Images به دنبال راه اندازی اولین NFTها روی پالم

قانون‌گذار کره جنوبی احضار دو کوان را پیشنهاد کرد

قانون‌گذار کره جنوبی احضار دو کوان را پیشنهاد کرد

تیم حقوقی داخلی ترا جا می‌زند

تیم حقوقی داخلی ترا جا می‌زند

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. اتریوم نسخه ۲ ، یعنی پایان ارزش این شبکه . با حذف ماینینگ اتریوم شبکه هایی مثل ترون بسرعت جاشو میگیرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا