اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ممنوعیت فعالیت کیف پول های ناشناس در اروپا

salamcrypto

بنا به گزارش رویترز، کمیسیون اروپا که شاخه ای از قوه مجریه اتحادیه اروپا نیز می‌باشد قصد دارد کیف پول های رمزنگاری ناشناس را ممنوع کند.

هدف از این کار این است که صرافی های ارز دیجیتال مجبور به جمع آوری اطلاعات در مورد کسانی که به دنبال خرید ارز دیجیتال هستند بشوند، صرافی ها باید اطلاعاتی مانند نام مشتری، آدرس، سن و نام تریدر را دریافت کنند.

این کمیسیون با این کار به دنبال مبارزه با تأمین مالی تروریسم و پولشویی است.

این پیشنهاد که پیش نویس آن در اوایل این ماه فاش شد و به صورت کامل برای شما زوم ارزی های عزیز گزارش دادیم، بیان داشت که با اجرای چنین قانونی، توانایی سواستفاده از ارز های دیجیتال برای اهداف مجرمانه محدود می‌شود.

کمیسیون اروپا در این بیانیه مدعی شد که قانون جدید پیشنهادی باعث می‌شود بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال کاملاً قابل ردیابی باشند.

صرافی ایرانی کارت

در این بیانیه آمده است:
اصلاحات جدید قابلیت ردیابی کامل تراکنش ها و انتقال های دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال را تضمین می‌کنند و به ما این امکان را می‌دهد تا با تشخیص موارد مجرمانه از رخ دادن مواردی مانند تأمین مالی تروریسم و پولشویی جلوگیری کنیم.

بیشتر بخوانید:  پشت پرده نوسانات بیت کوین

گلدمن ساکس نیز در گزارش اخیر خود اظهار داشت که ارز های دیجیتال بانک های مرکزی جهان یعنی CDBC ها احتمالاً بخاطر کاهش خطرات پولشویی و سواستفاده تأیید می‌شوند.

هفته گذشته، بانک مرکزی اروپا از راه اندازی یک پروژه 24 ماهه برای راه اندازی یورو دیجیتال دادند و در آن برنامه های این CDBC راه اندازی خواهد شد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا