اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حتی اگر شب ها شمع روشن کنیم استخراج ارز های دیجیتال صرفه دارد

salamcrypto

به گزارش زوم ارز و به نقل از فارس سید حسن قاضی‌عسگر عصر شنبه در مراسم کلنگ‌زنی مزرعه استخراج رمز ارز دیجیتال در شهرستان فریدن با اشاره به اینکه این مزرعه نخستین مزرعه استخراج رمز ارز در استان اصفهان گفت:

در این شهرک علاوه بر فارم‌های بیت کوین، کارخانه تولید دستگاه‌های استخراج رمز ارز به همراه مرکز علمی کاربردی رمز ارز و استخر رمز ارز در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان  ادامه داد: بیش از ۱۴۰ کشور از مزایای ارز دیجیتال بهره مندهستند و بلاکچین می تواند به بهبود اقتصاد کشور و استان اصفهان یاری برساند.
وی بیان کرد:

ارز دیجیتال یک فناوری جدید است و با پیگیری‌های مدیریت استان اصفهان توانستیم بستر استفاده از رمزارز را در استان اصفهان فراهم کنیم؛ سعی در این داشتیم که حافظ هوای پاک مناطقی چون فریدن باشیم بنابراین سیاست مان بر آن شده که صنایع پاک را به این مناطق هدایت کنیم.

قاضی‌عسگر ادامه داد:

این شهرک در فازهای بعدی به واسطه گرمای تولیدی از ماینرها می تواند گرمایش شهرک گلخانه‌ای شهر دامنه را تامین کند.

وی اضافه کرد:

استفاده از ظرفیت فناوری های جدید در توسعه اقتصاد دیجیتال و حرکت به سوی اقتصاد هوشمند اجتناب ناپذیر است و باید به فناوری هایی از جمله اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی، بلاکچین و رمزارز نگاه ویژه ای داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به جمله‌ای از خود که عنوان کرده بود:

ما اگر شب‌ها شمع هم روشن کردیم باید استخراج ارز های دیجیتال را داشته باشیم، تصریح کرد: این جمله به این منظور بیان شد که باید مصرف برق مدیریت شود و در کانال‌های درست مصرف شود و پرداخت یارانه‌های کور و غیر هدفمند بخش عمده‌ای از منابع کشور به‌صورت یارانه در حوزه برق هزینه می‌شود.وی گفت: قیمت برق یارانه‌ای فقط ۱۰ درصد برق صادراتی است، لازم است این آگاه‌سازی در سطح جامعه انجام شود تا با کاهش مصرف انرژی، مردم اجازه دهند، این انرژی در صنایع با ارزش افزوده مصرف شود.
قاضی‌عسگر در خصوص تأمین برق مورد نیاز این شهرک با توجه به کمبود برق در فصل تابستان، گفت:
مشوق‌هایی در نظر گرفته شده که در ساعت پیک، جواب مصرف را می‌دهد یا موجب صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود یا هرگاه به پیک مصرفی رسیدیم مسؤولان اداره برق اولین نقطه ای که می‌توانند خاموشی را اعمال کنند این شهرک است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه این مزرعه باعث شده که سرمایه‌گذاران بیشتری اشتیاق سرمایه‌گذاری در این منطقه را پیدا کنند، اظهار داشت: ما در پی این موضوع هستیم که یک کارخانه ساعت مچی را نیز در این شهرک داشته باشیم.

وی ادامه داد:

ما در حمایت از صنایع پاک با قدرت پای کار هستیم، باید شهرک صنایع غذایی فریدن هم راه‌اندازی شود تا اینگونه بتوانیم فرآوری بخشی از محصولات این منطقه را داشته باشیم.

سید تقی معین‌الدینی نیز در این مراسم خاطرنشان کرد:

شهرک صنعتی داران بیش از ۱۵ سال سابقه دارد اما متأسفانه مورد استقبال سرمایه گذاران قرار نگرفته و پروژه استخراج رمز دیجیتال به عنوان اولین پروژه شهرک صنعتی داران تلقی می‌شود.

فرماندار فریدن یکی از مهمترین موانع سرمایه‌گذاری در این شهرک را عدم وجود دسترسی مناسب دانست و اظهار داشت: متأسفانه شهرک صنعتی دارانعلی رغمداشتن زیرساخت در محل شهرک، هنوز جاده دسترسی برای آن وجود ندارد.
وی یکی دیگر از موانع استقبال از شهرک صنعتی داران را آلاینده‌های متعدد در جوار این شهرک عنوان کرد و گفت:

متأسفانه در جوار شهرک صنعتی فریدن محل دفن ۵۰ ساله زباله‌های شهرستان فریدن قرار دارد که چالش‌های متعددی را برای این شرکت صنعتی ایجاد کرده و امکان پذیرش صنایع غذایی را در این شهرک نا ممکن ساخته است.
فرماندار فریدن نیاز کارخانه زباله سوز در این منطقه را یکی از مطالبات مردمی بیان کرد و اظهار داشت:
زیرا بسیاری از درخواست‌های سرمایه گذاری در این شهرک در حوزه صنایع غذایی است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  22.3میلیون آدرس فعال بیت کوین در ماه ژانویه

منبع: FARS


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا