مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال در ایران

یافتن صرافی هایی که ارز مورد نظر شما را لیست کرده اند!

صرافی هایی که را معامله میکنند
نتیجه ای یافت نشد!
تتر
blank بیت کوین
blank اتریوم
blank دوج
blank ریپل
blank ترون
blank لایت کوین
blank کاردانو
blank استلار
blank بایننس کوین
blank دش
blank بیت کوین کش
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
صرافی
خرید از صرافی
فروش به صرافی
زمان
درخواست لیست شدن در صرافی

همانطور که می دانید برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال شما نیازمند صرافی ها هستید. امروزه صرافی های بسیاری هستند که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می نمایند. کاربران ایرانی به دلیل تحریم های موجود قادر به استفاده از صرافی های آنلاین خارجی نیستند و همواره در معرض بلوکه شدن حساب می باشند. به همین دلیل صرافی های داخلی بسیاری هستند که کاربران ایرانی می توانند از آن استفاده نمایند. تیم زوم ارز در این صفحه به مقایسه قیمت صرافی های داخلی پرداخته است. شما می توانید قبل از انتخاب صرافی مورد نظر، به بررسی قیمت در صرافی های مختلف بپردازید. همچنین قادر خواهید بود با استفاده از این صفحه به پلتفرم خرید و فروش صرافی انتخابی دسترسی پیدا نمایید.

چگونه صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را پیدا کنیم؟

صرافی های ایرانی برای بسیاری از کاربران نقطه شروع خوبی است، ما به زبان ساده تر می توانیم بیان کنیم که صرافی ارز دیجیتال به این معناست که در این بین افراد می توانند ارزدیجیتال مورد نیاز خودشان را معامله کنند و یا به ارز یا فیات دیگری تبدیل کنند. در واقع صرافی های ارز دیجیتال به عنوان واسطه بین اشخاص قرار می گیرند و در مقابل فراهم کردن مکانی برای خرید وفروش ارزها از طریق کمسیون دریافتی و هزینه ای که از تراکنش ها دریافت می کنند، کسب درامد دارند. در طرف دیگر صرافی های دیگری وجود دارند که خودشان به طور مستقیم وارد بازار می شوند و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل، اتریوم و بیت کوین می کنند و از این راه هم کسب سود دارند.

تمامی افرادی که قصد فعالیت در بازار را دارند باید حتما اول در صرافی ها ثبت نام کنند، البته ناگفته نماند نوع خدمات خارجی و داخلی که وجود دارد فرق می کند. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که چگونه صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را پیدا کنیم؟ شما می توانید با استفاده از اطلاعاتی که در صفحه مقایسه قیمت صرافی ها که در سایت زوم ارز قرار دارد، به بررسی صرافی های مختلف بپردازید. اما به این نکته توجه نمایید که قبل از انتخاب صرافی مورد نظر، از امنیت صرافی مطمئن شوید.

نحوه خرید رمز ارز با استفاده از ریال چگونه است؟

شما باید بدانید که قبل از وارد شدن به این حوزه نیاز به اموزش دیدن دارید. زمانی که وارد این پروژه شدید بهتر است بدانید که این راه همواره با ریسک همراه می باشد. یعنی قبل از وارد شدن به این حوزه و یا خریداری کردن هرگونه رمز ارز بهتر است بسیار در مورد آن تحقیق کنید تا احتمال ریسک ان را پایین تر بیاورید. پس برای اطلاعات بیشتردر ادامه  با ما همراه باشید.

1.در ابتدا صرافی موردنظر خود را انتخاب کنید.

بهتر است بدانید برای خرید رمز ارزها باید اول یک صرافی را انتخاب کنید که در وهله اول امن باشد. در واقع برای استفاده و ورود به صرافی های خارجی قطعا باید یک صرافی داخلی نیز انتخاب کنید تا بتوانید ریال خود را به دلار تبدیل کنید. البته باید بدانید که صرافی ارز دیجیتال به طور فیزیکی وجود ندارد و تمامی خدمات آن ها به طور کاملا آنلاین و مجازی است و برای انجام دادن کارهایتان باید به وبسایت رسمی این صرافی ها مراجعه کنید. در انتخاب صرافی باید به اعتبار ان صرافی، نظرات کاربران و کارمزد معاملات ان دقت کنید. ناگفته نماند شما صرافی را باید انتخاب کنید که از ارز موردنظر شما پشتیبانی کند، زیرا برخی صرافی ها فقط از تعداد محدودی از ارزها پشتیبانی می کنند.

در صرافی های خارجی امکانات بیشتر و بهتر و مناسب تری را در اختیار کاربران قرار می دهند که متاسفانه صرافی های داخلی هنوز موفق به انجام و تکمیل نیازهای کاربران نشده اند. ناگفته نماند که استفاده از صرافی های خارجی می تواند ریسک های زیادی از جمله مسدود شدن حساب کاربری داشته باشد. در پایان بهتر است بدانید که صرافی ها یا خودشان طرف قرارداد معاملات کاربران هستند و یا فقط به صورت واسطه عمل می کنند و تنها سود ان ها کارمزد دریافتی از این معامله است. در ادامه به معرفی نکاتی خواهیم پرداخت که نیاز است تا قبل از انتخاب صرافی، آنها را بررسی نمایید.

نکات مهم برای انتخاب صرافی

.اعتبار صرافی مورنظر

با میزان بالا بودن کاربران و بررسی کردن ان می توانیم به شهرت و اعتبار آن صرافی در بازار پی ببریم، و یا نظراتی که توسط کاربران در این بازار گفته شده است و درنهایت به بررسی میزان فعالیتشان در شبکه های اجتماعی و زمانی که صرف اموزش و یادگیری برای مشتری می کنند.

.امنیت

مهم ترین معیار هر فرد برای یک صرافی مناسب قطعا میزان امنیت ان است. در واقع هیچ کاربری به انتخاب یک صرافی که امکان هک و از بین رفتن اطلاعاتش را داشته باشد نمی پردازد. پس صرافی انتخاب شده باید بالاترین سطح امنیت را داشته باشد تا کاربر با خیال راحت بتواند سرمایه های خود را به ان بسپارد.

.میزان نقدینگی و حجم معاملات

کاربران در انتخاب صرافی باید دقت بسیار زیادی داشته باشند زیرا برخی صرافی ها قادر به انجام معاملات با حجم بالا نمی باشند و به همین علت به جای انجام یک معامله خوب و بزرگ مجبور به انجام چند معامله کوچک خواهند شد. این کار هم وقت زیادی می خواهد و هم تحقیق بیشتر و هم هزینه بالاتری دارد.

.پشتیبانی

زمانی که شما وارد این حوزه شده اید به سوالات و اشتباهات زیادی برخواهید خورد. پس قطعا نیازمند راهنمایی خواهید بود. شما در این قسمت نیازمند این هستید که ان صرافی شما را راهنمایی کند و به سوالات شما پاسخ دهد. اما یک سری صرافی ها هستند که در مقابل پشتیبانی و راهنمایی کاربران بسیار کم کاری می کنند و کمترین خدمات را به مشتریان ارائه می دهند. در واقع داشتن یک صرافی با پشتیبانی مهم و درست یک اصل مهم برای کاربران است. زیرا یک صرافی که امنیت بالایی دارد ولی قادر به پشتیبانی و پاسخگویی مناسب برای کاربران نیست قطعا نمی تواند گزینه ی مناسبی باشد.

.تنوع در تعداد ارزهای دیجیتال

وقتی ما در حال پیدا کردن یک ارز دیجیتال هستیم به این فکر می کنیم که صرافی مورد نظر این ارز را دارا است. ولی بعضی صرافی ها از تعداد ارز محدودی پشتیبانی می کنند و بعضی کاربران نمی توانند در صرافی موردنظر خودشان به خرید و فروش بپردازند. پس هرچقدر تعداد ارزهای قابل پشتیبانی در صرافی ها بیشتر باشد قطعا امکان معاملات بیشتری را برای کاربر فراهم می کند. پس صرافی بهتر است که دارای حجم بالای معاملات ارزی می باشد.

.شفافیت اطلاعات یک صرافی

در واقع یک صرافی معتبر قطعا اطلاعات خود را به اشتراک می گذارد. این صرافی اطلاعات خود را اعم از ادرس دقیق صرافی در سایت، بودن شماره های پاسخگو درست و پشتیبانی، معرفی تیم خود و دانش و اگاهی آن ها را برای آسوده شدن خیال کاربر قرار می دهد.

2.پس از انتخاب صرافی، نیاز است تا به ثبت نام و احراز هویت بپردازید.

شما در مرحله بعدی باید ثبت نام و احراز هویت را انجام بدهید، یعنی اگر شما در صرافی قبلا عضو بوده اید که مانعی نیست، اما اگز تازه وارد این حوزه شده اید قطعا نیاز به ثبت نام و احراز هویت دارید.

احراز هویت در صرافی های ایرانی به این صورت است که باید یک عکس سلفی ازخود و کارت شناسایی و یک متن دست نوشته شده ارسال کنید و باید حتما کارت بانکی خود را ثبت کنید. البته ممکن است برخی از صرافی ها شرایط متفاوتی برای احراز هویت داشته باشند و مدارک بیشتری برای ثبت نام بخواهند. بعد از به پایان رسیدن ثبت نام خود باید منتظر بمانید که مدارک و احراز هویت شما ثبت شود، که البته زمان تایید ان بین 1 روز تا 1 هفته است.

3.مرحله آخر خرید رمز ارز می باشد.

پس از اینکه صرافی مورد نظر خود را انتخاب نمودید و ثبت نام و احراز هویت خود را به پایان رساندید، وارد پلتفرم خرید صرافی شوید. شما می توانید با استفاده از پلتفرم خرید صرافی رمز ارز مورد نظر را انتخاب نموده و آن را با استفاده از تومان خریداری نمایید. خرید ارزدیجیتال در صرافی ها به دو نوع است که در اینجا به مقایسه و توضیح هر دو می پردازیم.

در صرافی غیرمتمرکزخرید و فروش ارزها به قیمتی که در صرافی ها وجود دارد خریداری می شود. یعنی شما باید زمانی که وارد سایت شد مقدار معینی ریال وارد سایت کنید که از طریق درگاه های بانکی یا کیف پول خود می توانید این پرداخت را انجام بدهید. سپس این صرافی به مقدار ریال وارد شده به شما رمز ارز می دهد. این صرافی غیرمتمرکز نوع جدیدی از صرافی ارز دیجیتال است که در اینده جزء برترین نوع صرافی ها شناخته خواهد شد. درنهایت زمانی که شما این ارزها را خریداری کردید بهتر است یک کیف پول داشته باشید، زیرا بعد از خریداری این ارزها مستقیما به کیف پول شما واریز می شود.

نوع دیگری از خرید ارز دیجیتال وجود دارد که باید وارد بازارمعاملاتی متمرکز شوید  و از قیمت های انتخابی استفاده کنید. یعنی شما می توانید قیمت خودتان را از لیست سفارشات گفته شده انتخاب کنید و بعد وارد بازار معاملاتی شوید و از بهترین قیمت موجود در بازار استفاده کنید. قابل ذکر است که هر ارز دارای یک کیف پول است و بعد از خریداری کردن ارز موردنظر خودتان، به کیف پولتان انتقال می یابد.

علت تغییر کردن قیمت رمز ارزها چیست؟

ممکن است تا به الان این سوال برایتان به وجود امده باشد که علت تغییر قیمت نوسانی برخی از رمز ارزها چیست، بهتر است بدانید قیمت برخی رمز ارزها در صرافی های دیجیتال به مقدار عرضه و تقاضا بستگی دارد. یعنی مثلا برخی رمز ارزها تقاضای بالایی دارد، پس  این ارز با افزایش قیمت روبه رو می شود. ولی برخی از ارزها به علت تقاضای علاوه بر اینکه دچار افزایش قیمت نشده است بلکه دچار کاهش قیمت نیز شده است.

مقدار کارمزد در صرافی های دیجیتال چگونه است؟

کارمزد یکی از مباحث مهم است که در اختیار صرافی ها وجود دارد.

شرایط به این صورت است که کارمزد همه صرافی ها به یک صورت نیست بلکه متفاوت است. مثلا کارمزد یک صرافی ممکن است 5 درصد باشد اما کارمزد یک صرافی دیگر1 درصد باشد. البته ناگفته نماند که این کارمزدها بستگی به میزان معاملات شما نیز دارد. برخی صرافی ها دارای کارمزد ثابت هستند ولی برخی در قیمت کارمزد تغییر ایجاد می کنند.

نحوه فروش ارز دیجیتال در صرافی های ایرانی چگونه است؟

برای فروش ارزهای دیجیتالی برخی صرافی ها نیاز به احراز هویت ندارند. برای فروش نیز تمامی مراحل مانند خرید ارز می باشد، می توانید ثبت نام و احراز هویت کنید. البته در صورتی که قبلا ثبت نام را انجام داده اید، نیاز به ثبت نام مجدد نمی باشد.

ما در اینجا صرافی های داخلی را به شما معرفی کردیم، شما می توانید از این راه به خرید و فروش ارزها بپردازید. اما قطعا قبل از آن صرافی مورد نظر را به صورت کامل بررسی نمائید.

کلام پایانی

تیم زوم ارز همواره در تلاش است که بتواند تعریف درست و راه حل های مناسب و کارآمدتر را برای شما فراهم نماید. در واقع ما در تلاشیم تا بتوانیم شما را در روند سرمایه گذاری کمک نمائیم.

نمایش بیشتر

 

مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال در ایران

در این صفحه شما می توانید قیمت های خرید و فروش صرافی های مختلف را با هم دیگر مقایسه نمایید، و بهترین قیمت خرید یا فروش رمز ارز خود را در این صفحه بیاید. هدف از ایجاد این صفحه این است که کاربران حوزه رمز ارز مثلا برای پیدا کردن پایین ترین قیمت تتر در صرافی ها باید به چندین صرافی سر بزنند تا بتوانند کمترین قیمت ارز را پیدا کنند، یا اینکه کاربر به دنبال صرافی می گردد با کارمزد پایین تر و یا مقایسه هایی از این قبیل. که این کار زمان بسیار زیادی را از کاربر می گیرد و گاهی اوقات کاربر دچار سردرگمی می شود. ما همه تلاش خود را کردیم تا بتوانیم صفحه ای با کاربری بسیار آسان ایجاد کنیم، تا شما زوم ارزی عزیز بتوانید در کمترین زمان ممکن به اهداف خود برسید.
همچینن یک قسمت بسیار جالب که در این صفحه است، این است که اگر شما به دنبال ارزی خاص می گردید و نمی دانید کدام صرافی ها آن ارز را لیست کرده است، می توانید به راحتی اسم ارز خود را در قسمت “یافتن صرافی هایی که ارز مورد نظر شما را لیست کرده اند!” که در بالای صفحه قرار دارد، وارد نمایید. و بتوانید در زمانی بسیار کوتاه به نتیجه مطلوب خود برسید.

45 دیدگاه

 1. با سلام،
  میخواستم بدانم با عضویت در این صرافی نیز میتوانم از کشورهای خارجی ارز وارد ایران و حساب شخصی خودم کنم. مثلا کاری را انجام داده و تحویل مشتری خارجی بدهم و دستمزد آنرا از طریق این صرافی دریافت کنم.

  1. سلام دوست عزیز
   امنیت به صورت مطلق وجود ندارد
   پس نمیتونم صرافی خاصی را نام ببریم

   اما شما می توانید بر اساس حجم معاملات صرافی و همچنین سابقه کاری آنها، به آن صرافی ها اعتماد کنید

  1. اعتبار صرافی ها به موارد گوناگونی بستگی دارد که من به شما پیشنهاد میکنم مقاله بهترین صرافی ارز دیجیتال را بخوانید
   https://www.zoomarz.com/introducing-the-best-iranian-and-foreign-currency-exchanges/

  1. سلام دوست عزیز بله این مقاله رو میتوانید همراه با فیلم آموزشی و تصاویر گام به گام آموزش کار با این صرافی را با استفاده از لینک زیر مشاهده کنید.
   https://www.zoomarz.com/binance-exchange/

 2. 6 ماهی میشه که از صرافی پول نو استفاده میکنم. واقعا کارمزداش از همه جا کمتره و خیلی سریع میشینه تو حساب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا