اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مصاحبه 🎤 اختصاصی زوم ارز با رِییس انجمن ماینینگ ایران

به تازگی و پس از ابلاغیه جدید توانیر و افزایش قیمت برق استخراج کنندگان رمزارز ها در ایران به سراغ آقای اشرفی رییس انجمن ماینینگ ایران رفتیم تا مصاحبه ای در مورد وضعیت قانون گذاری رمزارز ها و … داشته باشیم.
به گزارش زوم ارز رییس انجمن ماینینگ ایران از وی در مورد قانون گذاری استخراج رمزارز ها در ایران پرسیدیم و وی گفت:

سلام کریپتو

مجلس در حال بررسی قانون گذاری در این زمینه است و سال گذشته طرحی در این زمینه اعلام وصول شد و تعدادی از کمیسیون های مجلس در حال بررسی این موضوع هستند و گزارشی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد و تصویب شدن این طرح در صحن مجلس در آینده هنوز مشخص نیست ولی کمیسیون اقتصادی و کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی این طرح هستند.وی همچنین در مورد مجوز گرفتن استخراج کنندگان ایرانی گفت:

جدا از مصوبه هیئت وزیران در مورد استخراج رمزارز ها، با دو دستورالعمل یکی از جانب وزارت نیرو و دیگری از سوی وزارت صمت (وزارت صنعت، معدن، تجارت) مواجه شدیم و هردو نواقصی را در بر داشتند و به تازگی پس از یک سال پیگیری نواقص دستورالعمل وزارت صمت اصلاح شد و اجازه ی فعالیت استخراج کنندگان خارج از مناطق آزاد صادر شد و این مورد همزمان شد با افزایش نرخ برق ماینر ها که این موضوع تحت تاثیر افزایش قیمت برق قرار خواهد گرفت و طبیعتاً در روند ورود افراد جدید به این صنعت تأثیر خواهد گذاشت.

وی همچنین در مورد روند گرفتن مجوز فعالیت در این حوزه گفت:

در ابتدا باید درخواست خود را به اداره وزارت صنعت استان مربوطه ارائه دهید و در سامانه ثبت نام کنید و مدارک لازم را ارائه دهید و پس از جواز تاسیس صادر خواهد شد و گرفتن مجوز در ایران روند طبیعی خود را طی می‌کند.

صرافی ایرانی کارت

وی همچنین افزود:

منوط به اینکه در سطح جهانی با کمبود دستگاه های ماینر مواجه هستیم که باعث شده که قیمت ها در سطح جهانی بصورت تصاعدی افزایش پیدا کرده و علاوه بر این کمبود دستگاه با افزایش قیمت برق از سوی توانیر نیز مواجه شدیم که بسیاری از افرادی از دستگاه های قدیمی استفاده می‌کنند از این صنعت خارج شوند. چرا که برای آنها توجیه اقتصادی ندارد. با این افزایش قیمت بسیاری از دستگاه های قدیمی موجود در کشور از چرخه خارج خواهند شد و توانایی جایگزین کردن آنها با دستگاه های جدید را به علت کمبود در سطح جهانی نداریم و در نتیجه با کاهش تولید مواجه خواهیم شد.

“بنده امیرعلی فرجی دبیر خبری پایگاه زوم ارز تشکر لازم را از جناب آقای اشرفی جهت پاسخگویی به سوالات را دارم.”

بیشتر بخوانید:  با بزرگترین اشتباه کاربران دنیای ارز های دیجیتال آشنا شوید

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: ZoomARZ


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا