تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

چرخه 4 ساله بیت کوین در حال طولانی شدن است

چرخه 4 ساله بیت کوین در حال طولانی شدن است، قیمت بیت کوین زیر سطح حمایت 42 هزار دلار کاهش یافته است، اما تحلیلگران همچنان انتظار دارند یک حرکت صعودی دیگر اتفاق بیوفتد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

با کاهش قیمت به سطح 41600 دلار، قیمت بیت کوین در یک مسیر سقوط آزاد دیگر قرار گرفته است، اما تحلیلگران همچنان منتظر یک حرکت صعودی دیگر هستند. بازار گسترده ارزهای دیجیتال در 17 ژانویه شاهد حرکت قیمت‌ های متلاطم و یک طرفه بود، و بیت‌ کوین در ظهر همان روز تا قیمت 41650 دلار سقوط کرد. در سرتاسر بازار، حجم معاملات همچنان پایین است. و بازارهای مالی ایالات متحده به دلیل تعطیلات مارتین لوتر کینگ جونیور بسته شدند.

نمودار بیت کوین بازه زمانی روزانه

نمودار بیت کوین بازه زمانی روزانه امروز 28 دی 1400
نمودار بیت کوین بازه زمانی روزانه امروز 28 دی 1400

در اینجا چیزی است که تحلیلگران در مورد عملکرد قیمت بیت کوین و تأثیری که اصلاح امروز ممکن است بر ساختار بازار داشته باشد، می گویند.

کوین کده

مقاومت اصلی در قیمت 43120 دلار است.

اقدام تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین توسط معامله گر کریپتو و کاربر مستعار توییتر Rekt Capital ارائه شده است، که نمودار زیر را نشان می دهد، که بیت کوین در نزدیکی یک منطقه حمایت و مقاومت به خوبی تثبیت شده معامله می شود.

نمودار بیت کوین بازه زمانی هفتگی

نمودار بیت کوین بازه زمانی هفتگی امروز 28 دی 1400
نمودار بیت کوین بازه زمانی هفتگی امروز 28 دی 1400

«بسته شدن آخرین کندل هفتگی بیت کوین نشان می دهد که سطح استاتیک سیاه رنگ 43120 دلار به عنوان مقاومت جدید در نظر گرفته می شود. از نظر فنی، بیت کوین همچنان در محدوده بالای حمایت 38000 تا 43100 دلار قرار دارد.

چرخه 4 ساله بیت کوین در حال طولانی شدن است.

نگاهی به روند بلند مدت بیت کوین توسط تحلیلگر بازار و مشارکت کننده Cointelegraph، Michaël van de Poppe مورد بحث قرار گرفت، که نمودار های زیر را با نگاهی به الگوی 4 موجی بیت کوین و امواج HODL Cap Realized ارسال کرد. به گفته این تحلیلگر، این احتمال وجود دارد که چرخه معمولی 4 ساله بیت کوین ممکن است طولانی شود.

بیشتر بخوانید:  چشم انداز کوتاه مدت سولانا SOL

نمودار چرخه 4 ساله بیت کوین

نمودار چرخه 4 ساله بیت کوین امروز 28 دی 1400
نمودار چرخه 4 ساله بیت کوین امروز 28 دی 1400

اگر صادقانه به موضوع نگاه کنیم، بسیار منطقی خواهد بود. این چرخه طولانی تر از چرخه قبلی است. چرخه های 4 ساله دیگر به دلیل تأثیرات کلان اقتصادی اتفاق نمی افتد. بنابراین، این چرخه بالاتر و طولانی‌ تر از آنچه همه انتظار دارند خواهد بود.»

“حداقل یک موج صعودی دیگر به سمت بالا لازم است.”

احساس طولانی شدن چرخه قیمت بیت کوین در توییتی از تحلیلگر رمزارز و کاربر مستعار توییتر “Techdev” منعکس شد، که نمودار زیر را منتشر کرد، که تجزیه و تحلیلی از “موج های اصلی و موج های اصلاحی در چرخه بازارهای صعودی بر اساس روند آدرس های جدید آن چین را ارائه می دهد.”

تعداد آدرس های جدید بیت کوین

تعداد آدرس های جدید بیت کوین امروز 28 دی 1400
تعداد آدرس های جدید بیت کوین امروز 28 دی 1400

در مقایسه با امواج صعودی قبلی که توسط Techdev تحلیل گر مشهور تشریح شد، بیت ‌کوین پبش از شروع چرخه بعدی، هنوز منتظر یک کندل سایه دار سبز رنگ می باشد. وی همچنین افزود: “به نظر من حداقل یک انگیزه صعودی دیگر قبل از شروع یک روند نزولی ناگهانی (بازار نزولی) ایجاد می شود.”

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 2.02 تریلیون دلار است و نرخ دامیننس بیت کوین 39.6٪ است.

منبع: کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا