اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

انقاد شدید افراد نسبت به سخن وزیر احتمالی خزانه داری آمریکا

salamcrypto

جانت یلن ، انتخاب جو بایدن برای وزیر خزانه داری ، سیاست خود را در مورد ارزهای رمزپایه ، از جمله بیت کوین ، نشان داد. وی ادعا می کند که ارزهای رمزپایه عمدتا برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می شود و استفاده از آنها باید محدود شود.

برنامه های جانت یلن برای ارز های دیجیتال

در جلسه سنا برای بررسی نامزدی جانت یلن به عنوان وزیر خزانه داری در روز سه شنبه ، از یلن در مورد ارزهای رمزپایه سئوال شد.این سوال توسط سناتور مگی حسن پرسیده شد ، وی در مورد “اهمیت برنامه های خزانه داری برای مبارزه با بودجه تروریست ها و سازمان های جنایی” صحبت کرد. وی گفت که این موضوع را در جلسات قبلی با وزیر خزانه داری استیون منوچین مطرح کرده بود.

وی گفت: “قانون مجوز دفاع ملی دو طرفه در اوایل ماه جاری تصویب شد و شامل ماده ای به رهبری سناتور وارنر بود، كه یك گروه مشورتی با خزانه داری ، برای مقابله با روش های جدید تروریست ها با استفاده از فن آوری مالی در حال ظهور ایجاد كرد.”به عنوان مثال ، یکی از موارد ، احتمال استفاده تروریست ها و جنایتکاران از ارز رمزپایه برای تأمین مالی فعالیت های خود است.”

سناتور حسن در ادامه ی حرف قبلیش از جانت یلن پرسید: ” دکتر یلن ، آیا می توانید چگونگی مبارزه خزانه داری با این اشکال جدید تروریست ها و تأمین مالی جنایی ، را بیان کنید؟”

یلن پاسخ داد: “سناتور ، من فکر می کنم شما کاملاً درست می گویید . ما باید اطمینان حاصل کنیم که روش های ما برای مقابله با این روش تأمین مالی تروریست ها ، تغییر می کند.” وزیر خزانه داری توضیح داد:

ارزهای رمزنگاری شده نگرانی خاصی دارند. من فکر می کنم بسیاری از آنها ، عمدتا برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می شوند و من فکر می کنم واقعاً باید راه هایی را بررسی کنیم که بتوانیم استفاده از آنها را محدود کنیم و مطمئن شویم که ضد پولشویی (sic) از طریق این فناوری اتفاق نمی افتد.

بیشتر بخوانید:  معامله گران بازار آتی بیت کوین همچنان روند را صعودی می دانند

بیت کوینر ها به اظهارات یالن واکنش نشان می دهند.

به دنبال شهادت یلن در مجلس سنا ، جامعه رمزنگاری به چندین نقص در اظهارات وی اشاره کردند. راسل اوکونگ ، ستاره فوتبال که به تازگی به اولین بازیکن NFL تبدیل شد که به صورت بیت کوین حقوق دریافت می کند ، اظهار داشت: “یلن ، نامزد خزانه داری ، می گوید بیت کوین یک نگرانی برای تأمین مالی تروریسم ، پولشویی و… است . انگار دلار آمریکا نیست. حواس پرت نشوید. چیزهای قدیمی در حال از بین رفتن است ، برای آینده خود بجنگید. “

دن هلد ، مدیر توسعه صرافی کراکن ، خاطرنشان کرد: “0.3٪ از کل فعالیت های ارز رمزنگاری شده در سال 2020 غیرقانونی بود در حالی که دلار آمریکا 90 درصد . کدام یک دوباره توسط آدم های بد استفاده می شود؟ “

شریک دیجیتال مورگان کریک ، آنتونی پمپلیانو ، به طور مشابه توضیح داد: “امروز جانت یلن اظهار داشت که ارزهای رمزنگاری شده به دلیل تأمین مالی تروریسم و ​​پولشویی نگران کننده هستند. وی فراموش کرد که دلار آمریکا ارز انتخاب مجرمان در سراسر جهان است.”

یلن تنها کسی نیست که اعتقاد دارد بیشتر فعالیتهای رمزنگاری برای اهداف غیرقانونی است. هفته گذشته ، رئیس بانک مرکزی اروپا ، کریستین لاگارد ، گفت که بیت کوین برخی از کارهای خنده دار و جالب و کاملاً مذموم پولشویی را انجام داده است. با این حال ، یک اقتصاددان مشهور به سرعت با او مخالفت کرد ، و اظهارات رئیس بانک مرکزی اروپا را کاملاً ناراحت کننده دانست زیرا اکثریت پولشویی در سطح جهان با ارزهای فیات ، به ویژه دلار و یورو انجام می شود.

منبع : news.bitcoin.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا