اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سقوط ارزش کل بازار بیت کوین

salamcrypto

بیش از 140 میلیارد دلار از ارزش کل بازار بیت کوین طی هفت روز گذشته خارج شده است.
همانطور که بازار های بیت کوین درحال تشکیل کندل قرمز روزانه دیگری هستند ارزش کل بازار آن به زیر یک تریلیارد دلار رسیده است.
این اصلاح قیمت سومین اصلاح قیمت عمده در بازار صعودی کنونی است و قیمت ها در حال حاضر 12.5 درصد از رکورد خود در 60100 دلار در 13 مارچ کاهش یافته اند.
بنا به وبسایت CoinGecko ارزش کل بازار بیت کوین در حال حاضر 980 میلیارد دلار است که از پنجشنبه گذشته یعنی 18 مارچ 140 میلیارد دلار در هفت روز گذشته کاهش یافته است.
این اتفاق درحالی رخ داد که تنها چند روز قبل ویلی وو تحلیلگر بازار گفت که ارزش کل بازار بیت کوین دوباره به زیر این سطح سقوط نخواهد کرد.
“ارزش کل بازار یک تریلیارد دلاری به شدت توسط سرمایه گذاران پشتیبانی می‌شود. من می‌گویم عادلانه است اگر بگوییم که هرگز دوباره بیت کوین را زیر یک تریلیارد دلار نخواهیم دید.”
ارزش کل بازار بیت کوین در تاریخ 19 فوریه برای اولین بار از یک تریلیون دلار عبور کرد اما مدت زیادی در آنجا باقی نماند و تنها پس از چهار روز به زیر آن سقوط کرد. دومین بار در ده مارچ در بالای این رقم قرار گرفت و تا سقوط امروز بالای این سقف مانده بود.
ارزش کل بازار ارز های دیجیتال بنا به وبسایت CoinGecko در حال حاضر 1.65 تریلیارد دلار است و این رقم از دوشنبه 22 مارچ 9.8 درصد کاهش یافته که این مبلغ معادل 180 میلیارد دلار است.
جاش راجر تحلیلگر بازار با اشاره به مدیرعامل مایکرو استراتژی آقای مایکل سیلر که شرکتش امسال بیت کوین زیادی خریداری کرده بود گفت:
جوری رفتار نکنید انگار که سیلر در نهایت سود نخواهد برد زیرا او با سایر صندوق های موجود هم همراه است و به همین ترتیب آنها پایین تر می‌خرند و بالاتر می‌فروشند.
همانطور که کوین تلگراف گزارش داد تعدادی سیگنال وجود دارد که نشانگر این هستند که این افت قیمت می‌تواند ادامه پیدا کند.
در همین حال کریپتو کوانت با تجزیه و تحلیل جریان بیت کوین در صرافی ها پیش بینی کرد که مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا بیت کوین از نظر تقاضا و عرضه پیشرفت کند.
به نظر شما کاربران زوم ارز روند نزولی بیت کوین تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد و این ارز به 40 هزار دلار خواهد رسید؟

بیشتر بخوانید:  دارایی 30 میلیارد دلاری شرکت ها با آغاز روند صعودی بیت کوین

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: cointelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا