صرافی کوینکده
استخر های ارزدیجیتال

سرمایه لازم برای راه اندازی فارم | برای راه اندازی فارم چقدر باید سرمایه داشته باشم؟

سرمایه لازم برای راه اندازی فارم ، استخراج ارز های دیجیتال، یکی از موضوعاتی است که اکثر افراد به آن علاقه دارند. این افراد در ابتدا در صدد این هستند تا بیابند که هزینه ها برای استخراج ارز های دیجیتال چه مقدار می باشد. ما در این مقاله قرار است به صورت حدودی هزینه تشکیل یک فارم برای استخراج ارز های دیجیتال را محاسبه کنیم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همانطور که می دانید استخراج ارز های دیجیتال تجهیزات زیاد نیاز دارد. در ابتدا قبل از شروع کار باید این تجهیزات را فراهم کنید و سپس اقدام به شروع کار کنید. قطعا این را می دانید که هرچه کار سنجیده شده پیش رود، جواب بهتری می گیریم. پس ابتدا باید به دو مورد فکر کنید و آن ها را بسنجید و سپس اقدام به انجام باقی مراحلی که گفته شد کنید.

یکی از این موارد، هدف است. باید بیندیشید که هدفتان از انجام این کار چیست، اگر هدف مشخصی داشته باشید، قطعا می توانید در این کار موفق شوید. دومین موردی که باید در نظر داشته باشید، مقدار سود و ضرر شما می باشد. باید ابتدا با توجه به سرمایه تان سود و ضررتان را مشخص کنید. این کار به موفقیت شما کمک شایانی می کند. با این کار تا حدودی می توانید مشخص کنید که درآمد شما چه قدر است.

درادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره سرمایه لازم برای راه اندازی فارم و یا استخراج ارز های دیجیتال و سرمایه مورد نیاز آن گفتگو کنیم.


استخراج ارز های دیجیتال (Digital currency Mining )

استخراج ارز های دیجیتال می تواند برای شما یک منبع درآمد مناسب و دائمی باشد. تقریبا می توان گفت که طریقه استخراج تمامی ارز های شبیه به یک دیگر می باشد. تمامی ارز های دیجیتال یک الگوریتم دارند و شما باید طبق الگوریتم آن رمز ارز اقدام به تهیه دستگاه مخصوص آن کنید. بعضی از ارز ها همانند ارز دیجیتال بیت کوین، بیت کوین کش و.. را تنها می توانید با بکارگیری دستگاه های ماینر و یا اسیک ASIC استخراج کنید و بعضی دیگر را نیز می توانید با بکارگیری کارت های گرافیک و یا GPU ها استخراج کنید.

این که شما نیاز به دستگاه ماینر و یا کارت گرافیک دارید، بسته به نوع ارز دیجیتال انتخابی شما می باشد. اگر رمز ارز همانند اتریوم برای استخراج در نظر شما است، باید بدانید که اتریوم را می توانید با کارت های گرافیک استخراج کنید.

استفاده از دستگاه ها و کارت گرافیک ها هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. باید با توجه به این مزایا و معایب انتخاب کنیم. اگر بخواهیم مزایا و معایب دستگاه های ماینر را بگوییم، می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم.

استخراج ارز های دیجیتال (Digital currency Mining )مزایا:

 1. قدرت بالا در استخراج
 2. راه اندازی آسان
 3. دستگاهی صرفا برای استخراج ارز دیجیتال

معایب:

 1. تولید سر و صدای زیاد
 2. هزینه خرید بالا
 3. مصرف برق بالا
 4. تولید حرارت بالا

از مزایا و معایب کارت گرافیک نیز می توانیم به:

مزایا:

 1. هزینه تهیه پایین نسبت به دستگاه ماینر
 2. مصرف برق کمتر
 3. سر و صدا نسبت کمتری نسبت به دستگاه های ماینر دارند

معایب:

 1. قدرت استخراج پایین

در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ معرفی امکانات مورد نیاز برای استخراج ارز های دیجیتال برویم.

استخراج ارز های دیجیتال نیازمند تجهیزات خاصی هستند. ما نیز در این قسمت از مقاله به معرفی تجهیزات مورد نیاز برای استخراج ارز های دیجیتال خواهیم رفت. همراهمان باشید.


برای استخراج ارز های دیجیتال به چه مواردی احتیاج داریم؟

 

 1. دستگاه استخراج و یا ریگ استخراج:

برای اینکه بتوانید به استخراج ارز های دیجیتال بپردازید، مهم ترین وسیله مورد نیاز شما دستگاه استخراج و یا کارت گرافیک می باشد. همانطور که گفتیم شما می توانید بعضی از ارز های دیجیتال را با استفاده کارت های گرافیک نیز استخراج کنید. سختی شبکه در این نوع از ارز های دیجیتال نسبت به باقی ارز ها کمتر است.

بیشتر بخوانید:  استخر استیکینگ Staking pool چیست؟ | بررسی کامل استخر استیکینگ Staking pool

برای مثال، شما می توانید به راحتی ارز دیجیتال اتریوم را با بکارگیری کارت های گرافیک استخراج کنید. سختی شبکه اتریوم نسبتا کم می باشد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که رمز ارزی همانند بیت کوین را می توان با بکارگیری کارت گرافیک استخراج کرد یا خیر؟

بله این کار امکان پذیر است اما برای شما هیچ سودی ندارد. سختی شبکه بیت کوین بسیار زیاد است و به راحتی نمی توان با کارت های گرافیک استخراج نمود. استخراج بیت کوین تنها با بکارگیری دستگاه های ماینر قدرتمند پرسود خواهد بود.

همانطور که در ابتدای مقاله اوردیم ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه ارزی می خواهید استخراج کنید و سپس اقدام به تهیه دستگاه مناسب با آن ارز کنید.

 1. مکان مناسب:

 اما قطعا شما باید محلی برای قرار گیری ماینر و یا ریگ ها در نظر داشته باشید. این مکان باید لحاظ های مختلف مناسب قرار گیری ریگ و یا دستگاه های استخراج هستند. به عنوان مثال مکان مورد نظر شما باید دارای دمای محیطی مناسب باشند. کنترل شرایط دما برای نگهداری ماینر ها بسیار مهم می باشند.

پس از تصمیم گیری درباره این که می خواهید چه ارزی را استخراج کنید، باید درباره مکان قراره گیری ماینر و یا ریگ ها نیز تصمیم بگیرید.

 1. سیستم تهویه هوا:

سیستم تهویه هوا به شما در کنترل دما کمک می کند. سیستم تهویه هوا جزء مهم ترین تجهیزات مکان مورد نظر می باشد. شما باید همیشه دمای محل قرار گیری ماینر و یا ریگ هایتان مناسب باشند تا ماینر ها بتوانند به راحتی و بدون ایجاد هر گونه مشکلی به کار خود ادامه دهند.

 1. سیستم خنک کننده:

سیستم خنک کننده یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات می باشد. سیستم خنک کننده باید طوری باشد که بتواند دمای محیط را کنترل کند.

 1. تجهیزات جانبی:

تجهیزات جانبی شامل: اینترنت، نیروی کار، اتصالات، کامپیوتر و… می باشد. در ادامه، برای شما به صورت جزئی مسائلی که گفته شد را شرح داده ایم، می توانید نیاز این تجهیزات را برای کار خود در ادامه مطالعه کنید.

 • اینترنت:

اینترنت یکی از نیاز ای هر فارم است. برای بعضی از افراد سوال پیش می آید که آیا برای این کار نیاز به اینترنت پرسرعت است یا خیر؟

اینترنت مورد نیاز فارم قطعا باید دارای سرعت مناسبی باشد و همیشه باید آن اینترنت پایدار باشد و قطع و وصل نداشته باشد.

 • نیروی کار:

نیرو کار می تواند به امور فارم یا مزرعه استخر شما رسیدگی کند. یکی از این امور ها را می توان کنترل دما عنوان کرد. نیروی کار شما تا حدودی باید در این زمینه تخصص داشته باشد و یا اگر تخصص کافی ندارد، باید آموزش های لازم را ببینند.

 • اتصالات:

پس از تهیه تمامی مواردی که گفته شد، از دیگر تجهیزات مهم اتصالات می باشد. با کمک اتصالات باید ارتباط بین تمامی دیگر تجهیزات برقرار شود. اتصالات می تواند شامل: انواع سیم، انواع کابل، سوییچ ها و…. باشد.

 • کامپیوتر:

شما می توانید به وسیله کامپیوتر، ماینر و یا ریگ های استخراج خود پیکربندی و یا کانفینگ کنید. تنها نیاز شما به کامپیوتر برای انجام این کار می باشد. پس با این حساب می توان گفت که شما به هیج عنوان نیاز به کامپیوتر با سخت افزار قدرتمند ندارید.

 

ممنون که تا پایان مطلب سرمایه لازم برای راه اندازی فارم با ما همراه بودید.شما می توانید سوالاتتون را درباره راه اندازی یک فارم از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا