اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اعتصاب ماینرهای Filecoin

salamcrypto

ماینرهای Filecoin یک روز پس از راه اندازی Mainnet اعتصاب و خواستار پاداش زودهنگام می شوند.

Filecoin ، یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز که توسط Protocol Labs راه اندازی کرد . یک روز پس از راه اندازی miannet ، اعتصاب کردند.

بر اساس گزارش 8btc.com ، پنج شرکت  از بزرگترین شرکت های ماینینگ این شرکت ،در اعتراض به مدل اقتصادی “ناعادلانه” پروژه که به مقدار قابل توجهی از توکن های FIL برای شروع عملیات استخراج نیاز دارد ، ماشین های خود را خاموش کردند.

Zhihu Cloud ، یکی از پنج شرکت  ماینینگ برتر Filecoin ، دارای بیش از 8000 دستگاه استخراج سیستم بین سیاره ای (IPFS) است که  فقط 276 دستگاه ماینر آن در روز شنبه کار می کنند . چهار شرکت  ماینینگ دیگر  ، از جمله شرکت ماینر 1475 ، طبق این گزارش حتی انرژی استخراج ذخیره سازی کمتری نیز تولید می کنند.

این پروژه با هدف ارائه خدمات ذخیره سازی و انتقال داده غیرمتمرکز از طریق سرورهای ارائه شده به ماینرهاو سخت افزار شان  به کاربران ارائه می شود. با این حال ، استخراج کنندگان برای شروع عملیات استخراج خود لازم بایدتعداد زیادی از توکن های FIL را به عنوان “وثیقه اولیه ” ارائه دهند.

در حالی که Filecoin از وثیقه به عنوان اهرمی برای اطمینان از ارائه کامل خدمات ماینرها مطابق با قرارداد کاربران استفاده می کند ، شرایطی را ایجاد کرده است که استخراج کنندگان برای شروع کار به اندازه کافی نشانه FIL ندارند.

برای به دست آوردن توکن های بیشتر دو راه وجود دارد اما هیچ یک از آنها  برای ماینرها مناسب نیستند. ماینرها می توانند توکن به عنوان پاداش دریافت کنند و آنها را به عنوان وثیقه قرار دهند اما Filecoin پس از ساخت یک بلوک ، پاداش ها را در طی شش ماه آزاد می کند. در نتیجه ، ماینرها در ابتدای امر توکن های بسیار کمی دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید:  ساتوشی در دوازدهمین زادروز بیت کوین سی و سومین فرد ثروتمند جهان شد!

ماینرها همچنین می توانند نشانه های FIL را از صرافی ها خریداری کنند. این حرکت بسیار پرهزینه و پرخطر باشد زیرا بسیاری معتقدند FIL در حال حاضر بیش از حد ارزش گذاری شده است و ممکن است هزینه معامله سنگینی برای ماینرها باشد.

قیمت FIL در روز افتتاحیه خود نوسانات شدیدی را تجربه کرد و تا 100 دلار پیش از تسویه حساب به 40 دلار رسید. بسیاری از سرمایه گذاران اظهار داشتند هنوز قیمت آن بسیار گران است.

مدیر عامل ST Cloud ، چوهانگ لای در گفت:

در پاسخ به نگرانی های ماینرها ، Filecoin تصمیم گرفته است 25٪ پاداش توکن را قبل از این که یک ماینر بلوکی در بلاک چین ایجاد کند ، آزاد کند. شیاومینگ ژان ، مدیرعامل شرکت IPSFMain گفت: “این تجدید نظر می تواند 80٪ از ظرفیت استخراج ما را فراهم کند.”

ماینرها مدت ها قبل از راه اندازی شبکه اصلی در مورد مدل اقتصادی استخراج Filecoin شکایت کرده و به آنها پیشنهاد کرده اند که این پروژه را انشعاب دهند.

از سه سال قبل که این پروژه بیش از 200 میلیون دلار در ICO خود جمع کرد ، چین به دلیل مکانیسم منحصر به فرد استخراج ، یکی از قوی ترین بازارهای Filecoin بوده است.

شرکت های ماینینگ ارز دیجیتال چینی ده ها میلیون دلار دستگاه استخراج IPFS خریداری کرده اند که برای ایجاد ذخیره سازی اطلاعات و قدرت محاسباتی بزرگ برای “مهر و موم” و انتقال داده ها طراحی شده است.

منبع: کوین دسک 


گزیده اخبار

 

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا