استخراج ارزدیجیتال

آموزش استخراج فایل کوین | استخراج فایل کوین چگونه است؟

آموزش استخراج فایل کوین، در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با استخراج ارز دیجیتال فایل کوین صحبت کنیم. آیا در ارتباط با این رمز ارز اطلاعاتی دارید؟ برای اینکه با نحوه استخراج ارز دیجیتال فایل کوین آشنا شوید، بهتر است تا در ابتدا به معرفی این ارز دیجیتال بپردازیم. پس از آن به معرفی سخت افزارها، نرم افزارها و کیف پول های مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال فایل کوین خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

برای مطالعه ی بیشتر در مورد کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز فایل کوین کلیک کنید

ارز دیجیتال فایل کوین Filecoin چیست؟

ارز دیجیتال فایل کوین Filecoin چیست؟
ارز دیجیتال فایل کوین Filecoin چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت فایل کوین یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز می باشد که قصد تبدیل فضای ذخیره سازی ابری به یک بازار الگوریتمی را دارد. پلتفرم فایل کوین به کاربران امکان ذخیره سازی فایل ها را می دهد. به طور کلی شبکه فایل کوین از Web3 الهام گرفته شده است. فایل کوین همچنین می تواند خدمات ذخیره سازی فایل را برای سایر را فراهم می آورد که قابلیت همکاری را افزایش می دهد. فایل کوین با IPFS تکمیل می شود که پروتکلی برای ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها در وب توزیع شده است.

کوین کده

توکن بومی شبکه فایل کوین، FIL است و فایل کوین از فناوری بلاکچین مخصوص خود برای مدیریت شبکه استفاده می کند. در مطالب قبلی گفتیم فایل کوین یا IPFS تکمیل می شود و رابط IPFS و فایل کوین مانند رابط بین بلاکچین و بیت کوین است. اکنون فایل کوین به یک برنامه مبتنی بر IPFS تبدیل شده است. ما می توانیم فایل کوین را به عنوان یک سیستم تشویقی برای IPFS ببینیم. هدف آن تشویق به مشارکت در فضای ذخیره سازی پنهان و پهنای باند اینترنت است. کاربران فضای ذخیره سازی را با FIL خریداری می کنند و ماینرها با FIL پاداش دریافت می کنند تا به کاربران کمک کند اطلاعات خود را ذخیره کنند.


بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز فایل کوین Filecoin

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز فایل کوین Filecoin
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز فایل کوین Filecoin

فایل کوین توسط Protocol Labs ساخته و توسعه یافته است. در سال 2014 توسط Juan Bennet تاسیس شد. وی همچنین بنیانگذار Protocol Labs بوده است. Protocol Labs شامل گروهی از افراد تحقیق محور است. آنها متخصصان در زمینه توسعه فناوری همتا به همتا هستند. سوابق فوق العاده تیم و نوآوری آنها از مزیت های بزرگ به شما می رود.

عرضه اولیه ارز دیجیتال فایل کوین در سال 2017 صورت گرفت. لازم به ذکر است که عرضه اولیه این ارز دیجیتال از بزرگترین منابع جذب سرمایه به شمار می رفت. در این عرضه مقدار 200 میلیون فایل کوین به فروش رسید. در ادامه شما می توانید با نحوه عملکرد ارز دیجیتال فایل کوین آشنا شوید.


عملکرد فایل کوین Filecoin چگونه است؟

عملکرد فایل کوین Filecoin چگونه است؟
عملکرد فایل کوین Filecoin چگونه است؟

اگر بخواهیم به بیان عملکرد فایل کوین بپردازیم، می توان گفت این شبکه بسیار شبیه به IPFS کار می کند. در شبکه فایل کوین مشتریان به ماینرها در قبال ذخیره سازی فایل ها کارمزد پرداخت می کنند. در اینجا ماینرها به ذخیره سازی فایل ها پرداخته و آن را در بلاکچین منتشر می کند.

این ارز دیجیتال در ساختار خود از دو مکانیسم Proof of Replication و Proof of Spacetime استفاده می کند. استفاده از این مکانیسم ها به منظور رسیدن به اهداف شبکه صورت گرفته است. این اهداف شامل ایجاد یک شبکه برای ذخیره سازی و بازیابی غیرمتمرکز است.


استخراج فایل کوین به چه معناست؟

استخراج فایل کوین به چه معناست؟
استخراج فایل کوین به چه معناست؟

در اکثر پروتکل های بلاکچین، ماینرها شرکت کنندگان در شبکه هستند که کارهای لازم را برای پیشبرد بلاکچین و حفظ اعتبار آن انجام می دهند. برای ارائه این خدمات، ماینرها با ارز دیجیتال بومی پاداش دریافت می کنند. اصطلاح ماینر در دوران اثبات کار پدیدار شد و استخراج کردن توسط سخت افزار مناسب با استفاده از قدرت محاسباتی بالا برای ایمن سازی بلاکچین انجام می شود.

استخراج در فایل کوین کاملا متفاوت عمل می کند. در استخراج ارز دیجیتال فایل کوین ماینرها به جای کمک به قدرت محاسباتی از ظرفیت ذخیره سازی استفاده می کنند تا در معاملات کاربرانی که به دنبال ذخیره داده هستند، استفاده شود. در ادامه می توانید با انواع استخراج کنندگان فایل کوین آشنا شوید.


انواع استخراج کنندگان فایل کوین Filecoin

انواع استخراج کنندگان فایل کوین Filecoin
انواع استخراج کنندگان فایل کوین Filecoin

شبکه فایل کوین چندین نوع ماینر یا استخراج کننده خواهد داشت:

 • استخراج کنندگان ذخیره سازی Storage miners: این نوع از استخراج کنندگان مسئول ذخیره فایل ها و داده ها در شبکه می باشند. استخراج کنندگان ذخیره سازی قلب شبکه هستند. آنها فایل کوین را با ذخیره داده ها به دست می آورند. بدست آوردن پاداش بلاک متناسب با میزان ذخیره سازی است و به قدرت هش بستگی ندارد.
 • استخراج کنندگان بازیابی Retrieval miners: استخراج کنندگان بازیابی با توجه به اندازه پرونده و میزان ارزش بازار توکن های فایل کوین دریافت می کنند.
 • استخراج کنندگان اصلاحی Repair miners: برای این نوع از استخراج کنندگان وظیفه مشخصی تعیین نشده است.

آموزش استخراج فایل کوین Filecoin

برای استخراج ارز دیجیتال فایل کوین شما می توانید از مراحل زیر استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:  بهترین دستگاه های استخراج سال 2020 | معرفی 5 ماینر برتر

1.در ابتدا با استفاده از آدرس https://filecoin.io/mine/  وارد سایت شوید.

2.در این مرحله پس از باز شدن سایت بر روی گزینه Mine on Mainnet همانند تصویر زیر کلیک نمایید.

روی گزینه Mine on Mainnet همانند تصویر زیر کلیک نمایید
روی گزینه Mine on Mainnet همانند تصویر زیر کلیک نمایید

3.پس از انجام مراحل بالا برای شما صفحه ای همانند شکل زیر باز می شود. این صفحه راهنمای نصب نرم افزار به منظور شروع استخراج می باشد. شما می توانید برای استخراج فایل کوین از دستورالعمل لوتوس Lotus استفاده نمایید. لوتوس ابزار مورد استفاده برای استخراج فایل کوین می باشد که قابلیت نصب بر روی سرور ماینینگ را دارد.

راهنمای نصب نرم افزار به منظور شروع استخراج
راهنمای نصب نرم افزار به منظور شروع استخراج

لازم به ذکر است که فضای مورد نیاز برای ذخیره زنجیره لوتوس مناسب تر است که بر روی یک محیط ذخیره سازی SSD پیاده سازی شود.


تجهیزات لازم برای استخراج فایل کوین Filecoin

تجهیزات لازم برای استخراج فایل کوین Filecoin
تجهیزات لازم برای استخراج فایل کوین Filecoin

برای استخراج ارز دیجیتال فایل کوین تجهیزات زیر مورد نیاز است. به علاوه طبق سایت رسمی این ارز دیجیتال پیشنهاد می شود که رایانه مورد استفاده شما برای استخراج دارای ویژگی های زیر باشد.

 1. CPU: تیم ارز دیجیتال فایل کوین یک AMD 8 هسته ای را توصیه می نماید.
 2. GPU: تسریع محاسبات SNARK از اهمیت قابل توجهی برخوردار است به همین دلیل پیشنهاد می شود که از یک GPU قدرتمند استفاده شود.
 3. RAM: برای استخراج یک رم با ظرفیت 128 گیگابایت پیشنهاد می شود.
 4. Disco: برای ذخیره سازی زنجیره های لوتوس Lotus و … نیازمند به هارد درایوهای اضافی خواهید بود.

با در اختیار داشتن رایانه ای با تجهیزات بالا شما می توانید نسخه کلاینت شبکه فایل کوین را نصب نموده و داده های کاربران را ذخیره نمایید. شما می توانید با ذخیره سازی داده های کاربران توکن های FIL که توکن بومی شبکه می باشند، به عنوان پاداش دریافت کنید.


بررسی مکانیسم پاداش استخراج فایل کوین

بررسی مکانیسم پاداش استخراج فایل کوین
بررسی مکانیسم پاداش استخراج فایل کوین

زمانی که افراد به استخراج ارز دیجیتال فایل کوین می پردازند پاداش هایی را به منظور مشارکت در شبکه دریافت می کنند. این پاداش ها شامل موارد زیر می باشند.

1.کارمزدهای ذخیره سازی یکی از انواع آن می باشند. کارمزدهای ذخیره سازی در واقع هزینه هایی می باشند که به منظور ذخیره سازی داده ها توسط مشتریان ارائه می شود. این نوع از پاداش ها تا زمانی که ماینرها وظایف خود را در جهت ذخیره سازی داده ها به خوبی انجام دهند به کیف پولشان واریز شده و در زمان دریافت مسدود خواهد شد.

2.پاداش های بلاک از دیگر پاداش ها می باشند. این نوع از پاداش با استخراج هر بلاک ارائه می شود. به عبارت دیگر زمانی که ماینرها به استخراج بلاک ها می پردازند، متناسب با فضای ذخیره سازی ارائه شده پاداش دریافت می کنند.


بررسی جریمه های استخراج فایل کوین

بررسی جریمه های استخراج فایل کوین
بررسی جریمه های استخراج فایل کوین

لازم است که بدانید برای ماینرهای فایل کوین در صورت تخلف جرایمی در نظر گرفته شده است. برای مثال در صورت قابل اعتماد نبودن ماینرها و خارج شدن انها از شبکه مجازات زیر در نظر گرفته شده است.

 1. Fault slashing: یکی از انواع جریمه هاست که در صورت آفلاین بودن ماینر پرداخت می شود.
 2. Termination fees: اگر ماینر به صورت داوطلبانه یک بخش را لغو نماید منجر به پرداخت این جریمه می شود.
 3. Sector penalties: این مجازات در صورت شکست خوردن ماینر در یک بخش قبل از بررسی WindowsPoSt اعمال می شود.
 4. Consensus failure reduction: در صورتی که ماینر در اجماع شبکه شکست بخورد و یا عملی اشتباه بر علیه اجماع شبکه صورت بگیرد، این جریمه اعمال می شود.

کیف پول های پشتیبان کننده ارز فایل کوین

کیف پول های پشتیبان کننده ارز فایل کوین 
کیف پول های پشتیبان کننده ارز فایل کوین

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال فایل کوین، شما می توانید از کیف پول هایی که در ادامه به شما معرفی می نماییم، استفاده کنید. این کیف پول ها شامل موارد زیر می باشند:

 1. لوتوس Lotus: اگر تصمیم به استفاده از کیف پول لوتوس دارید فقط باید یک نود لوتوس را در رایانه خود نصب و اجرا کنید.
 2. لجر نانو Ledger Nano: گزینه دیگری که می توانید برای ذخیره سازی فایل کوین از آن استفاده نمایید، کیف پول سخت افزاری لجر نانو می باشد. این کیف پول به دلیل ذخیره سازی آفلاین ارزهای دیجیتال از امنیت بالایی برخوردار است.

کلام پایانی آموزش استخراج فایل کوین

به طور کلی در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال فایل کوین پرداختیم. در ابتدا این رمز ارز را معرفی نمودیم و گفتیم که این ارز دیجیتال یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز می باشد. شبکه فایل کوین در ساختار خود از دو الگوریتم Proof of Replication و Proof of Spacetime استفاده می نماید. به طور کلی استخراج فایل کوین متفاوت از سایر رمز ارزهای قابل استخراج می باشد. در استخراج این رمز ارز ماینرها به جای کمک به قدرت محاسباتی از ظرفیت ذخیره سازی استفاده می نمایند.

لازم به ذکر است که شما می توانید با خواندن این مقاله با نحوه استخراج ارز دیجیتال فایل کوین آشنا شوید. امیدواریم که توانسته باشیم مطالب کامل و مفیدی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

از اینکه تا پایان مقاله “آموزش استخراج فایل کوین” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا