کیف پول ارز دیجیتال

شناسایی کیف پول های مشکوک با استفاده از قابلیت جدید سایت Etherscan

salamcrypto

شناسایی کیف پول مشکوک در EtherScan ،همانطور که در مقاله های گذشته مطالعه کردید، با سایت اتر اسکن آشنا شدید. اما اگر برای بار اول است که به این مقاله مراجعه می کنید شاید اطلاعاتی درباره سایت اتر اسکن نداشته باشید. به صورت کلی در سایت اتر اسکن می توانید اطلاعات شبکه اتریوم را مشاهده کنید. این اطلاعات می تواند شامل اطلاعات تراکنش ها و همچنین ماینر ها و همچنین کیف پول ها باشد. در این مقاله درنظر داریم تا درباره یکی از ویژگی های بسیار کاربردی و مهم سایت اتر اسکن با شما عزیزان گفتگو کنیم. چندی پیش سایت اتر اسکن با استفاده از یک پایگاه داده ویژگی را به سایت خود اضافه کرده است که شما می توانید از طریق آن کیف پول هایی که تخلف انجام داده اند را شناسایی کنید. همچنین این امکان برقرار است تا شما بتوانید کیف پول هایی که در آن آنها دارایی مشکوک ذخیره شده است را ببینید و آن ها را بشناسید. همانطور که می دانید پولشویی در ارز های دیجیتال نیز انجام می شود و یکی از دلایلی که به این کار قوت می دهد ناشناس بودن تراکنش ها و همچنین اطلاعات می باشد. این موضوع از پولشویی در ارز های دیجیتال تا حدودی جلوگیری کرده است چراکه با وجود این موضوع دیگر کاملا امکان تشخیص کیف پول های آلوده وجود دارد. در ادامه همراه ما باشید تا کمی بیشتر درباره این قابلیت ویژه سایت اتر اسکن بیشتر بدانیم.

ETH Protect در سایت اتر اسکن

همانطور که گفتیم، از این قابلیت شما می توانید دارایی های آلوده را شناسایی کنید. به صورت کلی ETH Protect امکان ردیابی کیف پول های کثیف را برای کاربران فراهم کرده است. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که اتر اسکن بر روی چه اساسی این نوع کیف پول ها را شناسایی می کند و یا اینکه اگر یک کیف پول به اشتباه وارد این لیست شود چه اتفاقی می افتد؟

درباره اینکه اگر یک آدرس به اشتباه وارد این لیست شود چه اتفاقی قرار است بیوفتد در ادامه توضیح خواهیم داد اما در این قسمت باید بدانید که اتر اسکن بر اساس تحقیقات گسترده ای که در این باره انجام می دهد و همچنین گزارش کاربران، این نوع کیف پول ها را شناسایی می کند و در قبال چشم کاربران به نمایش می گذارد. متاسفانه در بیانه ای سایت اتر اسکن اعلام کرده است که این کار یک کار درست و دائمی نمی باشد زیرا کلاهبرداران می توانند مجدد اقدام به ساخت کیف پول کنند و از آن ها استفاده کنند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با این حساب پس دلیل ایجاد این قابلیت توسط سایت اتر اسکن چه بود؟

درست است که با شنیدن این موضوع شاید کمی جا خورده باشید از ایجاد این قابلیت اما به هر حال این ویژگی در بعضی از اوقات کارایی های زیادی دارد.

در سایت اتر اسکن، طبق چیزی که تعریف شده است دارایی هایی همانند:

صرافی ایرانی کارت
 1. دارایی که از طریق ” هک ” به دست بیاید.
 2. دارایی که از طریق ” کلاهبرداری و یا پروژه های اسکم ” به دست بیاید.
 3. دارایی هایی که از طریق ” فیشینگ ” به دست بیاید.
 4. همچنین کیف پول هایی که به پروژه های مشکوک و کلاهبرداری متصل باشند.

سیستم شناسایی دارایی های مشکوک، از سناریو های منحصر به فرد برای تحلیل و همچنین ردیابی دارایی های دیجیتال استفاده می کند. این سیستم تشخیص از موتور های تحلیل دارایی های آلوده و همچنین سیستم ماشین لرنینگ که تمامی این ها از الگوریتم های بهینه یابی استفاده می کنند. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره ETH Protect با شما عزیزان گفتگو کنیم.


اگر آدرس یک کیف پول به اشتباه وارد لیست این نوع کیف پول ها شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

همانطور که گفتیم، احتمالا این سوال برایتان پیش بیاید که اگر آدرس یک کیف پول به اشتباه وارد این لیست شد و یا حتی اگر آدرس کیف پول خودمان به اشتباه وارد این لیست چه باید بکنیم؟

درصد احتمال افتادن این اتفاق بسیار پایین است. اگر خیلی مطمئن هستید از این اشتباه تنها راه این است که با پشتیبانی سایت اتر اسکن ارتباط برقرار کنید. همانطور که گفتیم تنها این راه برای نجات از این مشکل وجود دارد و شما می توانید این کار را از قسمت تماس با ما سایت اتر اسکن انجام دهید.


در چه مواقعی این سایت به کارمان می آید؟

همانطور که گفتیم در این قسمت از سایت اتر اسکن شما می توانید مشاهده کنید که کیف پولی که قصد مراوده مالی با آن را دارید مشکل دارد. متاسفانه در حال حاضر به دلیل وجود پروژه های کلاهبرداری گوناگون و همچنین پروژه های اسکم، وجود این چنین پروژه هایی واقعا مناسب است و به افراد بسیار کمک می کند البته در صورتی که افراد نیز درباره وجود این پروژه ها اطلاعات داشته باشند. ممکن است شما تا به حال این قابلیت را در سایت های مختلف دیگر دیده باشید اما این ویژگی در سایت اتر اسکن بهترین و مناسب ترین گزینه ای است که شما می توانید از آن در شبکه اتریوم استفاده کنید. لازم به ذکر است که استفاده از این سایت کاملا رایگان است و شما نیازی به پرداخت هزینه ندارید اما در برخی از سایت های موجود ممکن است بخواهید هزینه ای را پرداخت کنید که این موضوع شاید برای برخی از کاربران ایرانی سنگین باشد. در ادمه همراه ما باشید تا بگوئیم که چگونه می توانید این کار را در سایت اتر اسکن انجام دهید.

بیشتر بخوانید:  کیف پول سخت‌ افزاری چیست؟ | بهترین کیف پول های سخت افزاری آپدیت 2020

آموزش شناسایی کیف پول آلوده در سایت اتر اسکن از بخش ETH Protect

این کار به راحتی قابل انجام است و شما می توانید به آسانی این کار را انجام دهید. اگر نمی دانید که چگونه می توانید کیف پول های آلوده را شناسایی کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید ما در این قسمت از مقاله دقیقا به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

برای انجام این کار ابتدا باید:

 1. به سایت اتر اسکن به آدرس io مراجعه کنید.
 2. حال در نوار جستجو که با آن آشنا هستید، آدرس عمومی کیف پولتان را وارد کنید. ( همانند تصویر ذیل )
  شناسایی کیف پول مشکوک در EtherScan
  آموزش شناسایی کیف پول های مشکوک
 3. پس از وارد نمودن آدرس بر روی جستجو کلیک کنید. حال اگر اندکی صبر کنید می توانید ببینید که اطلاعات آدرس وارد شده برایتان به نمایش در می آید. در بالای صفحه برایتان یک ” هشدار ” ظاهر می شود و به شما این اطلاعیه که این کیف پول مشکل دارد را می دهد. ( همانند تصویر ذیل )
  شناسایی کیف پول مشکوک در EtherScan
  آموزش شناسایی کیف پول های آلوده در etherscan
 4. اگر به کادر پایینی توجه کنید، متوجه یک سپر می شوید. با کلیک بر روی این سپر می توانید ” مراحل تراکنش ” این کیف پول را به صورت مو به مو ” ردیابی ” کنید. ( همانند تصویر ذیل )
  شناسایی کیف پول مشکوک در EtherScan
  اموزش شناسایی کیف پول های مشکوک در etherscan

به همین راحتی شما توانستید متوجه مشکل دار بودن این کیف پول شوید. حال در ادامه همراه ما باشید تا کمی بیشتر درباره مراحل ردیابی با شما عزیزان گفتگو کنیم.


ردیابی یک کیف پول در سایت اتر اسکن EtherScan

اگر به آخرین تصویر قیمت پیش دقت کنید، می بینید همانطور که گفتیم، سایت اتر اسکن آن کیف پول را به صورت کامل ردیابی می کند تا به منبع اصلی برسد.

در مرحله اول همانطور که می بینید، منبع اصلی این سرمایه با Start که به رنگ قرمز می باشد، نمایش داده شده است. در این فیلد اگر دقت کنید شما می توانید اطلاعاتی مبنی بر: اولین آدرسی که سرمایه موجود در آن ذخیره شده است به همراه هش آن تراکنش نمایش داده می شود.

اگر دقت کنید، در مرحله دوم می توانید مسیر حرکتی این سرمایه را مشاهده کنید که از منبع اصلی به چه کیف پول های دیگری انتقال داده شده است و آن را نیز آلوده کرده است. شما می توانید آن کیف پول ها را همانند این کیف پول جستجو و اطلاعات آن ها را نیز ببینید.

در مرحله سوم نیز سایت اتر اسکن تمامی حرکاتی که توسط این کیف پول به صورت مجدد انجام شود را رصد می کند و در صورت نیاز صفحه را بروزرسانی می کند تا شما از آخرین تحرکات آن باخبر شوید.


سخن آخر شناسایی کیف پول مشکوک در EtherScan

همانطور که مشاهده کردید، شما توانستید به راحتی یک کیف پول آلوده را مشاهده کنید و با خبر شوید که چگونه این کیف پول کار می کند. این موضوع همانطور که گفتیم می تواند کمک های مناسبی به برخی از افراد کند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت می کنید، حتما مراقب اینگونه موارد باشید تا در دام کلاهبرداران، سودجویان و هکران قرار نگیرید. در صورت ایجاد مشکل و یا طرح سوال آن را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان “ شناسایی کیف پول مشکوک در EtherScan ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا