اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نظر نخست وزیر پیشین کانادا درباره ی بیت کوین

salamcrypto

به گفته استیون هارپر ، که به مدت 9 سال به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می کرد ، بیت کوین می تواند به عنوان بخشی از سبد ذخیره ای برای دلار آمریکا باشد.

هارپر امروز در مصاحبه با خدمات سرمایه گذاری Cambridge House’s Jay Martin در کنفرانس سرمایه گذاری منابع ونکوور گفت که امکان جایگزینی دلار آمریکا فقط از طریق ارز بزرگ مانند یورو یا یوان چین حاصل می شود. وی ابراز تردید کرد که با توجه به عدم اطمینان طولانی مدت در مورد ارزش یورو و “اقدامات خودسرانه” دولت چین در مورد ارزش یوان ، هر یک از آنها یک ارز جایگزین مناسب خواهد بود.

نخست وزیر پیشین افزود که وی فکر می کند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC تا حدی “اجتناب ناپذیر” هستند اما احتمالاً مشمول سیاست های پولی در سراسر جهان خواهند بود. هارپر گفت که او نگران تبدیل شدن بانکهای مرکزی به “یک بانکدار عمومی” است نه فقط یک نظارت مالی ، چیزی که می تواند بر روند رونق هر CBDC تأثیر بگذارد.

هارپر گفت: “در نهایت ، اگر ارز دیجیتال دارید و هدف بانک مرکزی کنترل تورم و ایجاد ارز و قیمت پایدار است ، ارز دیجیتال فقط نوعی تحول در بازار است. اما اگر بخشی از مجموعه که من فکر می کنم باشد ، آزمایشات وحشیانه ای در مورد نقش بانکداری مرکزی است ، پس من را بسیار نگران می کند. “

بیشتر بخوانید:  وام بلاعوض به شرکت های نوآور بلاکچین در استرالیا

هارپر از سال 2006 تا 2015 به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می کرد. پذیرش رمزنگاری و بلاکچین در این کشور از زمان عزیمت وی ​​به طور قابل توجهی گسترش یافته است ، در حالی که کانادا اولین صرافی رمزنگاری تنظیم شده خود را در ماه سپتامبر آغاز کرد. به گفته تیموتی لین ، معاون رئیس بانک کانادا ، این بانک همچنین در توسعه CBDC نیز پیش می رود.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا