اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رئیس سابق SEC در Ripple lab

ماری جو وایت به شرکت Ripple lab پیوسته تا از آنها در برابر شکایت سازمان بورس دفاع کند.
ماری جو وایت رئیس سابق SEC به مجله Fortune گفت که سازمانی که او زمانی رهبری آن را برعهده داشت در این مورد کاملاً در اشتباه است.
وایت در مصاحبه ای که با نشریه Fortune انجام داد به مشکلات پرونده ریپل اشاره کرد. در ابتدا او به عجیب بودن زمان این شکایت و تحقیقات طولانی آنها اشاره کرد وایت توضیحاتش را در قالب تجربه خود به عنوان رئیس سابق سازمان بورس و وکیل در منطقه جنوب نیویورک ارائه داد و گفت:
وقتی تحقیقات پرونده ای انقدر طول می‌کشد، احتمالاً رای نمیاورد.
وایت می‌گوید این پرونده سوألاتی را ایجاد خواهد کرد اما پرونده شایسته ای نیست. وی به این واقعیت اشاره می‌کند که سازمان بورس آمریکا چارچوب ثابتی برای مدیریت ارز های دیجیتال ایجاد نکرده است. برای مثال سازمان بورس می‌گوید اتریوم امن نیست. وایت افزود:
دادگاه احتمالاً تصمیم خود را اوایل ماه اکتبر می‌گیرد. متناوباً، ریپل و سازمان بورس می‌توانند پیش از این و خارج از دادگاه به توافق برسند.
با توجه به گفته هستر پیرس کمیسر سازمان بورس ، توافق نامه خارج از دادگاه محتمل به نظر می‌رسد. پیرس در مصاحبه ای که در ژانویه انجام داد خاطرنشان کرد که کمیسیون معمولاً چنین پرونده هایی را خارج از دادگاه حل و فصل می‌کند.
همچنین پیرس یکی از افراد مهم در دولت آمریکاست که خواستار شفافیت بیشتری در مورد ارز های دیجیتال شده است.
در 22 دسامبر سال 2020، سازمان بورس دو شکایت در دادگاه فدرال ناحیه جنوبی نیویورک علیه ریپل و دو نفر از مدیران آن تشکیل داد که در یکی از آنها سازمان بورس ادعا می‌کند که ریپل 1.2 میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده را فروخته است. در شکایت دیگر، سازمان بورس ادعا می‌کند که مدیرعامل فعلی ریپل اقای برد گارلینگهاو و مدیرعامل سابق ریپل یعنی اقای کریس لارسن 600 میلیون دلار اوراق بهادار ثبت نشده را فروخته اند.
واکنش بازار سریع بود و ریپل اخیراً دچار سقوط قیمت شد.
از آنجا که سازمان بورس آمریکا به صرافی ها دستور داده که معاملات ریپل را از لیست خود حذف کنند، صرافی های آمریکایی این ارز را حذف کردند و فقط صرافی های خارجی این حکم را تا حد زیادی نادیده گرفتند و فقط ریپل را برای مشتریان آمریکایی خود حذف کرده اند.
گارلینگهاوس معتقد است که فقط 5 درصد از مشتریان ریپل در ایالات متحده هستند و توقف معاملات ریپل در ایالات تحده به طور کلی آسیبی به این ارز دیجیتال نمی‌رساند.
منبع: beincrypto

بیشتر بخوانید:  MicroStrategy دوباره بیت کوین خرید

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا