کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول FreeWallet | آموزش ثبت نام و کار با کیف پول فری ولت

salamcrypto

کیف پول Free Wallet ، همانطور که می دانید برای ذخیره ارز های دیجیتال باید از کیف پول دیجیتال استفاده کرد. با گسترش ارز های دیجیتال، کیف پول های زیادی نیز به بازار آمدند و بازار را رقابتی کردند. کیف پول هایی که قصد پیروزی در این بازار را داشته باشند می کوشند تا بهترنی نتیجه را در این قسمت کسب کنند. اگر می خواهید تا درباره کیف پول اطلاعاتی جامع کسب کنید، بهتر است این مقاله و مقاله های دیگری که به کیف پول ها مربوط می شوند را از دست ندهید. در این مقاله ما قصد تا درباره کیف پول ” Free wallet ” با شما گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

در ابتدا کمی با شما درباره کیف پول های دیجیتال گفتگو خواهیم کرد تا افراد مبتدی که در حال مطالعه این مقاله هستند به صورت کامل با کیف پول ها آشنا شوند. پس از اشاره اندکی به مبحث کیف پول ها به سراغ آموزش کامل کیف پول ” Free Wallet ” خواهیم رفت.

تاریخچه کیف پول فری ولت

کمپانی freewallet واقع در تالین استونی است.این شکرت فعالیت های خود را مبنی بر تولید کیف پول های دیجیتالی مخصوص موبایل قرار داده است هرچند که در حال حاضر کیف پول های دیجیتالی برای نسخه دسکتاپ نیز طراحی کرده است.بنیان گذار آن Alvin hagg بود که در سال 2016 این کیف پول را راه اندازی و عرضه کرد.کیف پول فری ولت در ابتدا بعنوان کیف پول فانتوم کوین به آزمایش درآمده بود.پس از اینکه از آزمایش موفق بیرون آمد توانست کیف پول های بیت کوین bitcoin و همچنین اتریوم ethereum را نیز راه اندازی و عرضه کند.سپس در سال 2017 به عنوان اولین کیف پول موبایلی بیت کوین کش bitcoin cash ، بیت کوین گلد bitcoin gold و بیت کوین کش ای بی سی bitcoin cach abc را نیز پشتیبانی کرد.این کیف پول طی آپدیت های مداوم ارزهای قابل پشتیبانی را افزایش داد.به صورتی که در حال حاضر اغلب کیف پول های تک ارزی که ارائه داده است از رتبه و جایگاه خوبی برخوردار شده اند.ذکر این نکته ضروری است که آدرس رسمی و اصلی این کیف پول freewallet.org است . توصیه میکنیم به منظور استفاده از این کیف پول به وبسایت رسمی آن مراجعه کنید.در حال حاضرفری ولت برای ارزهای دیجیتالی که در ادامه نام میبریم کیف پول های دیجیتالی تک ارزی ارائه داده است . این کیف پول ها برای ارزهایی مانند: بیت کوین ، اتریوم ،تتر ، لایت کوین ، بیت کوین کش ، دش ،دوج کوین و لیسک ارائه شده است.همچنین اگر تمایل به نگهداشتن ارزهای مختلف در یک کیف پول هستید می توانید از کیف پول های چند ارزی فری ولت استفاده کنید.کیف پول های چندارزی فری ولت امکان ذخیره حدود 30 ارزمختلف روی یک کیف پول را دارد.


نگاهی به کیف پول دیجیتال یا ( Wallet )

شما می توانید در کیف پول های دیجیتال رمز ارز های خودتان را ذخیره کنید. امروزه با گسترش ارز های دیجیتال، کیف پول های زیادی به بازار آمده اند به همین دلیل رقابت در این بازار کمی سخت شده است. زمانی که قصد انتخاب کیف پول دارید، باید به چند نکته توجه کنید. توجه به این نکات سبب می شود تا بهترین کیف پول را انتخاب کنید و مشکلی برایتان پیش نیاید. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل به ارائه این نکات بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.


به صورت کلی در حال حاضر سه نوع کیف پول وجود دارد که شما می توانید بسته به نیازتان، انتخاب خود را انجام دهید. انواع کیف پول ها عبارت اند از:

صرافی ایرانی کارت
 1. کیف پول سخت فزاری ” Hard Wallet “
 2. کیف پول نرم افزاری ” Software Wallet “
 3. کیف پول کاغذی

نکته:

لازم به ذکر است یک نوع دیگر کیف پول وجود دارد که نام آن کیف پول آنلاین و یا تحت وب می باشد. این کیف پول قابل استفاده در بستر وب می باشد و شما می توانید به صورت آنلاین از این کیف پول استفاده کنید. البته بعضی از کیف پول نسخه آنلاین و تحت وب دارند.

در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ بررسی نکاتی که پیشتر گفتیم بپردازیم.


نکاتی که باید در هنگام انتخاب کیف پول رعایت کرد

نکاتی که باید در هنگام انتخاب کیف پول فری ولت
نکاتی که باید در هنگام انتخاب کیف پول فری ولت

همانطور که گفتیم، به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، باید در هنگام انتخاب کیف پول توجه کنید زیرا انتخاب این مسائل بسیار به شما در انتخاب کیف پول کمک می کند.

 1. امنیت:

امنیت در کیف پول های دیجیتال سبب می شود تا شما با خیال راحت رمز ارز هایتان را ذخیره کنید. برای اینکه خیالتان از امنیت کیف پولتان راحت باشد، باید اول قبل از انتخاب کمی درباره آن کیف پول مطالعه کنید. پس از مطالعه و اطمینان اقدام به دریافت کیف پول کنید.

زمانی که یک کیف پول ایجاد می کنید، باید خودتان مراقب نیمی از امنیت کیف پول باشید. اگر کیف پول ارز دیجیتال شما از ویژگی تایید دو مرحله ای یا همان 2FA پشتیبانی می کند. حتما آن را فعال کنید زیرا این گزینه کمک های بسیار شایانی در بحث امنیت به شما می کند.

 1. رابط کاربری:

رابط کاربری کیف پول بسیار مهم است. زمانی که می خواهید یک کیف پول انتخاب کنید، باید ابتدا رابط کاربری اش را بشناسید. پس از شناخت رابط کاربری به سراغ کار و ذخیره رمز ارز در آن کیف پول بروید زیرا پیش از انتخاب این موضوع باید به راحتی بتوانید با کیف پول کار کنید.

 1. اعتبار:

زمانی که کیف پول انتخاب شما معتبر باشد، دیگر نیازی نیست نگران امنیت آن باشید زیرا کیف پول های معتبر توسط کاربران زیادی استفاده می شود پس با این حال هک آن کمی دشوار می باشد. اعتبار یک کیف پول را می توانید از سایت رسمی و همچنین نظرات کاربران در دیگر کیف پول ها متوجه شوید.

در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ، معرفی و همچنین آموزش کار با کیف پول ” Free Wallet ” برویم.


کیف پول فری ولت یا FreeWallet چیست ؟

کیف پول فری ولت یا FreeWallet چیست ؟
کیف پول فری ولت یا FreeWallet چیست ؟

این کیف پول، یک کیف پول چند منظوره است. شما می توانید با دانلود نسخه اصلی این کیف پول، اقدام به ذخیره بیش از 100 ارز دیجیتال کنید اما یک موضوع دیگر که وجود دارد این است که برای هر رمز ارز می توانید کیف پول به خصوص خودش را دانلود کنید. در ادامه آموزشی که به شما خواهیم داد، آموزش استفاده از کیف پول اصلی است، در ادامه همراه ما باشید تا لینک دانلود مستقیم تمام ورژن ها را برایتان قرار دهیم.

این کیف پول دارای نسخه تحت وب و یا آنلاین نیز می باشد و شما می توانید به راحتی به صورت آنلاین از این کیف پول استفاده کنید. در صورتی که علاقه به استفاده انلاین از این کیف پول را نداشتید می توانید به راحتی از آن نرم افزار استفاده کنید.

نسخه تحت وب این کیف پول در سال 2017 منتشر شد، تقریبا ازمون و خطاهای زیادی را پس داده است و نمی توان گفت که هنوز دارای باگ است. البته باگ های ریزی در این کیف پول همچنان وجود دارد اما با این حال بازهم جای نگرانی نیست.

در سال 2018 کیف پول فری ولت توانست با اعتمادی که کاربران به آن ها کرده اند، رتبه بسیار خوبی در دانلود گرفته اند. کاربران نسخه اندروید این کیف پول بسیار زیاد تر از کاربران دیگر سیستم عامل ها هستند. مهم ترین سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا کیف پول Free Wallet امنیت دارد؟

بله، اینکه یک کیف پول امنیت نداشته باشد به هیچ عنوان قابل قبول نیست. قطعا تمامی کیف پول ها امن است اما باید سطح امنیتی آن ها را سنجید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.


امنیت در کیف پول FreeWallet در چه سطحی است؟

امنیت در کیف پول FreeWallet
امنیت در کیف پول FreeWallet

تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر هک و یا حمله کاربران دیده نشده است. اما بررسی های مختلف نشان می دهد که این کیف پول گاهی حساب کاربری بعضی از کاربران را مسدود می کند. این موضوع سبب می شود تا برای شما مشکل ایجاد شود. البته این موضوع بیشتر در نسخه تحت وب اتفاق افتاده است و نسخه های سیستم عام این کیف پول خطری ندارند.

بیشتر بخوانید:  کیف پول بیت کوین کش |بهترین کیف پول های ارز بیت کوین کش BCH (آپدیت 2020)

متاسفانه این کیف پول کلید های خصوصی را کنترل می کند اما بعضی از کیف پول های دیگر کلید خصوصی را در سیستم خودتان ذخیره می کنند و دیگر دسترسی به آن ندارند. این گزینه ممکن است از لحاظ کارایی کمی برای این محصول اختلال ایجاد کند. البته لازم به ذکر است که در نسخه Free Wallet Lite این موضوع برطرف شده است و دیگر از این بابت نگرانی نداشته باشید.

یکی از مواردی که شما باید در این کیف پول برای جلوگیری از ورود هکران رعایت کنید فعالسازی ویژگی تایید دو مرحله ای یا ” 2FA ” می باشد. با انجام این کار می توانید یک رمز عبور دیگر برای حساب کاربریتان فعالسازی کنید. به شما پیشنهاد می کنیم پس از ایجاد حساب حتما این گزینه را انجام دهید.

ویژگی های امنینتی که این کیف پول از آنها پشتیبانی می کند عبارت اند از:

 1. تایید هویت دو عاملی یا ” 2FA “
 2. فعال سازی امکان چند امضایی یا ” multi signature transactions “
 3. تشخیص اثر انگشت برای امنیت ورود بیشتر یا ” Finger Print “
 4. مشاهده نشست های فعال یا ” Active meetings “

ارز های پشتیبانی شده در کیف پول FreeWallet

کیف پول فری ولت بیش از 100 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند و شما می توانید به راحتی تمامی آن ها را ذخیره و همچنین نگهداری کنید. همانطور که گفتیم در صورت علاقه می دانید تنها به استفاده تنها یکی از نرم افزار هایی شوید که تنها از یک کیف پول پشتیبانی می کنند.اگر شما تنها مشتاق نگهداری بیت کوین هستید، می توانید تنها از کیف پول اختصاصی بیت کوین استفاده کنید.

در این کیف پول شما می توانید ذخیره کنید رمز ارز هایی همانند:

 1. بیت کوین یا ” Bitcoin “
 2. اتریوم یا ” Ethereum “
 3. مونرو یا ” Monero “
 4. دش یا ” Dash “
 5. زی کش یا ” ZCash “
 6. دوج کوین یا ” Dogecoin “
 7. ایاس یا ” EOS “
 8. ریپل یا ” Ripple “
 9. لایت کوین ” Litecoin “
 10. تتر یا ” Tether “
 11. و…..

ویژگی های مهم کیف پول Free Wallet

تا به این قسمت به صورت کامل با کیف پول فری ولت یا Free Wallet آَشنا شدید. حال در این قسمت در نظر داریم تا ابتدا به سراغ بیان چندین ویژگی از این کیف پول برویم و سپس به باقی مسائل همانند آموزش کار با آن بپردازیم. همراه ما باشید.

 1. این کیف پول رایگان است و همچنین رابط کاربری ساده ای نیز دارد.
 2. دارای نرم افزار اختصاصی برای 23 ارز دیجیتال در اندروید.
 3. دارای صرافی داخلی برای خرید و فروش و همچنین تبادل رمز ارز ها.
 4. امکان قفل گذاری نرم افزار.
 5. پشتیانی از سیستم عامل های مختلف ( اندروید / ای او اس / وب )
 6. پشتیبانی از رمز ارز های مختلف ( بیش از 100 ارز دیجیتال )
 7. پشتیبانی از چندین زبان کشور مختلف
 8. و ….

دانلود کیف پول FreeWallet

دانلود کیف پول FreeWallet
دانلود کیف پول FreeWallet

برای اینکه بتوانید این کیف پول را داشته باشید بهتر است که از سایت رسمی فری ولت اقدام به دانلود کنید. متاسفانه به علت گسترده بوده نام فری ولت بسیاری نرم افزار فیک و تقلبی وارد بازار دشده است. برای دانلود نسخه های مختلف، ” وارد سایت ” شوید. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ آموزش کامل این نرم افزار برویم.


آموزش ایجاد حساب در کیف پول فری ولت FreeWallet

ابتدا باید کیف پول فری ولت Free Wallet را دانلود کنید. برای دانلود کیف پول می توانید از قسمت قبلی اقدام کنید. حال نرم افزار را باز کنید و طبق مراحل ذیل پیش بروید.

 1. برای اینکه بتوانید حساب ایجاد کنید، می توانید از طریق فیسبوک، ایمیل و یا شماره تلفن اقدام کنید. پیشنهاد ما این است که برای ایجاد حساب از طریق ایمیل اقدام کنید. برای انجام این کار می توانید از دو طریق پیش بروید. اگر بر روی ” Login With Google ” کلیک کنید حساب شما به صورت مستقیم با یک ایمیل که انتخاب می کنید ایجاد می شود اما اگر می خواهید تمامی مراحل طبق چیزی که می خواهید انجام شود باید از سمت ” Sign up or login via email ” پیش بروید. ما نیز در این آموزش از این قسمت پیش رفته ایم، در ادامه همراه ما باشید. ( همانند تصویر ذیل )آموزش ایجاد حساب در کیف پول فری ولت Free Wallet
 2. پس از کلیک بر روی گزینه ” Sign up or login via email ” در صفحه جدید بر روی تب ” Create Wallet ” ضربه بزنید. همانطور که در فیلد های موجود نوشته شده است، در فیلد اول باید یک ایمیل معتبر وارد کنید. در فیلد دوم و سوم نیز باید یک رمز عبور تعیین کنید. در انتها پس از تکمیل فیلد ها بر روی کلید ” Continue ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )آموزش ایجاد حساب در کیف پول فری ولت Free Wallet
 3. در این مرحله باید یک پین کد انتخاب کنید. شما می توانید یک پین کد 4 رقمی را وارد کنید. پس از وارد نمودن پین کد به مرحله بعد می روید که مجدد باید پین کد را وارد کنید. ( همانند تصویر ذیل )آموزش ایجاد حساب در کیف پول فری ولت Free Wallet
 4. تقریبا کار ایجاد کیف پول به اتمام رسیده است در این قسمت باید یک نام انتخاب کنید و در فیلد وارد کنید ( اختیاری ). پس از وارد نمودن نام تیک دو موضوع بعد را فعال کنید و سپس بر روی کلید ” Create Wallet ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )آموزش ایجاد حساب در کیف پول فری ولت Free Wallet
 5. تبریک، شما با موفقیت توانستید کیف پول خود را ایجاد کنید. تصویر ذیل، نمای صفحه اصلی کیف پول ” Free wallet ” می باشد.آموزش ایجاد حساب در کیف پول فری ولت Free Wallet

حال که توانستید یک اکانت در فری ولت ایجاد کنید، نوبت به آن رسیده است که کار خود را آغاز کنید. حال در ادامه همراه ما باشید تا با ارسال و دریافت و همچنین خرید و فروش در داخل کیف پول آشنا شوید.


آموزش دریافت ارز دیجیتال در کیف پول فری ولت FreeWallet

برای اینکه بتوانید در کیف پول خود اقدام به دریافت رمز ارز کنید، باید مراحلی طبق مراحل ذیل را دنبال کنید. برای انجام این کار باید:

 1. کیف پول را اجرا کنید.
 2. پس از اجرا کیف پول از سربرگ های پایینی بر روی گزینه ” Receive ” کلیک کنید.
 3. حال می بینید که برایتان تمامی رمز ارز هایی که کیف پول از آن ها پشیبانی می کند نمایش داده می شود. بر روی هر ارزی که قصد دریافت آن را دارید لمس کنید.
 4. حال می بینید که برایتان یک آدرس و همچنین یک بارکد نمایش داده می شود.
 5. این بارکد و آدرس، به شما کمک می کند که بتوانید رمز ارز دریافت کنید. یکی از این موارد را برای شخصی که قصد ارسال رمز ارز برای شما دارد ارسال کنید و منتظر باشید تا برایتان واریز شود.

با انجام این مراحل شما توانستید به راحتی کیف پول خود را شارژ کنید. در تصویر ذیل می توانید تمامی این مراحل را دنبال کنید.

آموزش دریافت ارز دیجیتال در کیف پول فری ولت Free Wallet


آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول فری ولت Free Wallet

ارسال در کیف پول فری ولت Free Wallet به چند صورت انجام می شود. شما می توانید ارز دیجیتال به کیف پول و یا به ای دی و یا به ایمیل ارسال کنید.

برای اینکه بخواهید به یک ای دی رمز ارز ارسال کنید باید طرف مقابل شما نیز از کیف پول فری ولت استفاده کند. ای دی شخص را یادداشت و سپس در این قسمت وارد می کنید و انتقال شما نیز به راحتی انجام می شود.

اگر بخواهید از طریق آدرس کیف پول نیز اقدام به ارسال کنید پس از وارد نمودن آدرس و مقدار عملیات ارسال برای شما انجام خواهد شد. به همین راحتی شما می توانید اقدام به ارسال رمز ارز در کیف پول Free Wallet داشته باشید.

در تصویر ذیل می توانید مواردی که پیش تر گفته شد را مشاهده کنید.آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول فری ولت Free Wallet


آموزش کار با صرافی Exchange در کیف پول فری ولت FreeWallet

همانطور که گفته شد، در این کیف پول یک صرافی داخلی وجود دارد. شما می توانید به کمک این صرافی اقدام به خرید و فروش رمز ارز ها کنید . این کار موجب می شود تا الکی کارمزد انتقالات را پرداخت نکنید.

برای انجام این کار در تب پایین برنامه بر روی گزینه ” Exchange ” لمس کنید. حال در صفحه جدید می توانید انتقالات خود را انجام دهید.

نکته:

با عرض پوزش، به دلیل موجودی نداشتن کیف پول امکان نمایش گزینه ها وجود ندارد.

نکته: با کلیک بر روی گزینه ” Receive coin ” به صفحه دریافت می روید.

آموزش کار با صرافی Exchange در کیف پول فری ولت Free Wallet

ممنون که تا پایان ” کیف پول Free Wallet ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید :

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

‫10 دیدگاه ها

 1. بنده اصلا ایمیل و رمز عبور کیف پول فری والت خودم رو یادم نمیاد چون گوشیم خراب شد و اصلا به کیف پولم دسترسی ندارم .. خواهشا راهنمایی کنید باید چکار کنم؟

 2. بین فری ولت و بلاک چین کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟
  و ایا فری ولت هم همین مشکلات نبودن ایران در لیست و .. رو داره؟؟

  با تشکر

 3. ثلام به من اجازه ورود نمیده همش میگه دوباره تلاش کنید نمیدونم چیکار با vpn تست کردم نشد میشه رانمایی کنید

 4. سلام من از کیف پول فری والت استفاده میکنم برام لینک وریفای ایمیلم نمیاد هرچیم به پشتیبانی پیام میدم جوابم رو نمیدن کسی میتونه راهنمایی کنه [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا