استخراج ارزدیجیتال

سرمایه لازم برای استخراج اتریوم | استخراج ارزدیجیتال اتریوم چقدر هزینه لازم دارد

salamcrypto

سرمایه لازم برای استخراج اتریوم ، در این مقاله قصد داریم تا برای شما عزیزان، طریقه راه اندازی یک فارم را شرح دهیم. ما در این مقاله ابتدا توضیحاتی درباره راه اندازی یک فارم را داده و پس از آن به سراغ محاسبه سرمایه مورد نیاز یک فارم استخراج ارزدیجیتال اتریوم  می رویم. برای راه اندازی یک فارم قطعا به تعداد زیادی دستگاه ماینر یا ASIC و یا کارت های گرافیک یا GPU نیازمندیم. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کلی با اینها آشنا شویم.

استخراج ارز دیجیتال اتریوم ( Mining Ethereum )استخراج ارز دیجیتال اتریوم ( Mining Ethereum )

ارز دیجیتال اتریوم را در حال حاظر هم می توان با دستگاه های ماینر و یا اسیک ASIC استخراج کرد و هم با کارت گرافیک یا GPU ها. چندی پیش خالق اتریوم در بیانه ای گفت که در نظر دارد تا با پیاده سازی الگوریتمی مانع استخراج اتریوم با دستگاه های ماینر شود و تنها اتریوم را باید با کارت های گرافیک استخرج کرد.

همانطور که می دانید، دستگاه های ماینر قدرتمند هستند. اگر استخراج کنندگان برای استخراج اتریوم از دستگاه های ASIC استفاده کنند، افرادی که درحال استخراج با کارت گرافیک هستند دیگر نمی توانند استخراج سودآوری داشته باشند.

مطمئنا پس از پیاده سازی الگوریتم جدید، افراد زیادی به سمت استخراج رمز ارز اتریوم می روند. دلیل آن هم این است که سختی شبکه کاهش می یابد و افراد بیشتری می توانند اقدام به استخراج کنند.

در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

صرافی ایرانی کارت

امکانات لازم برای استخراح ارز دیجیتال اتریوم

 1. مکان:

در ابتدا شما نیازمند یک مکان مناسب هستید. مگان شما باید عاری از هرگونه مشکلات باشد. دستگاه های ماینر و یا ریگ های استخراج به دلیل کارکرد فن ها صدای بلندی را از خود تولید می کنند. این مورد باعث آزار و اذیت دیگران می باشد. اگر مکان مورد نظر شما در مکانی شلوغ است حتما به این گزینه توجه کنید اما اگر مکان شما در یک قسمت بسیار خلوت و سالم باشد، دیگر می توانید خیالتان را از این بابت راحت سازید.

 1. تهیه ریگ استخراج:

اگر قصد استخراج با کارت گرافیک را دارید، باید یک ریگ استخراج تهیه کنید. ریگ استخراج را می توانید به صورت آماده تهیه کنید و یا اینکه خودتان آن را بسازید.

ریگ استخراج به محفظه ای گفته می شود که کارت های گرافیک و باقی تجهیزات سیستم ماینینگ را جمع آوری می کند. دقیقا همانند یک کیس کامپیوتر.

پس از تهیه ریگ و کارت های گرافیک، باید باقی قطعات مورد نیاز ریگتان همانند: رم، پردازنده، منبع تغذیه، مادربرد را تهیه کنید تا بتوانید یک سیستم ماینینگ جمع آوری کنید. البته شایان ذکر است که برای تهیه این قطعات نیاز به پرداخت هزینه های گزاف نمی باشد. شما می توانید از سطح پایین تر قطعاتی که گفته شد استفاده کنید. مهم ترین قطعه برای ماینینگ در ریگ استخراج همان کارت گرافیک می باشد.

 1. فن های تهویه هوا:

ریگ های استخراج، جز نیاز به یک سیستم سرمایشی مناسب، نیاز به سیستم تهویه هوا مناسب هم دارند. این سیستم را می توان با بکارگیری فن های قدرتمند پیاده سازی کرد. با نصب تعدادی فن در مکان مورد نظر می توانید یک سیستم تهویه هوا مناسب ایجاد کنید. اگر میخواهید یک سیستم تهویه هوای معمولی تهیه کنید، می توانید این کار را با تجهیز چند فن در سر تا سر سوله مورد نظر امکان پذیر کنید. اگر به فکر یک سیستم تهویه هوا حرفه ای هستید نیز می توانید این کار با سیستم های تهویه هوای قدرتمند انجام دهید. در هر صورت ایجاد یک سیستم تهویه هوا باید در لیست الویت های شما باشد.

 1. تهیه سیستم سرمایشی و یا خنک کننده:

سیستم سرمایشی و یا همان خنک کننده، جزء یکی از اصلی ترین سیستم های تجهیزاتی راه اندازی یک فارم می باشد. شما باید پس از تهیه مکان، نسبت به اندازه آن، یک سیستم سرمایشی و یا خنک کننده قدرتمند تهیه کنید. این موضوع باعث می شود تا شما به راحتی از دستگاه هتان استفاده کنید. دستگاه های ماینر و یا همان ریگ ها استخراج که شامل کارت های گرافیک می شوند، به دلیل پردازش قدرتمندشان، گرما و حرارت بالایی را تولید می کنند. وظیفه ما نیز این است که با تهیه یک سیستم خنک کننده عالی، این مشکل را حل کنیم.

 1. تهیه تجهیزات جانبی:

تجهیزات جانبی شامل: اینترنت، مانیتور، اتصالات، نویز گیر و… می شود. باید تمامی این موارد تهیه شوند چون در ایجاد یک فارم همگی به کار خواهند آمد. در ادامه همراه ما باشید تا مواردی که پیش تر ذکر کردیم تا به صورت جدا برایتان توضیح دهیم.

 • اینترنت:

برای اینکه بتوانید ریگ های استخراج خود را به استخر های ارز دیجیتال اتریوم و یا دیگر ارز ها متصل کنید، باید به یک شبکه اینترنت دسترسی داشته باشید. با وصل نمودن ریگ استخراج به اینترنت، می توانید به اتسخر مورد نظر خود پیودید.

 • مانیتور:

مانیتور نیاز هر کامپویتری است، همانطوری که می دانید، ریگ های استخراج نیز به نوعی کامپیوتر به حساب می آیند اما کامپیوتری از نوع استخراج کننده. با متصل نمودن کامپیوتر به ریگ استخراج می توانید تنظیمات ریگ خود را پیاده سازی کنید تا بتوانید به بهترین شکل از آن استفاده کنید.

 • اتصالات:

اتصالات شامل: سیم، رابط و امثال این موارد می شود. برای اینکه بتوانید قطعات را به یکدیگر متصل کنید، نیاز به رابط و یا اتصالات دارید. برای انجام این کار هنگام خرید تجهیزات، اتصالات را نیز تهیه کنید.

 • نویزگیر:

ماینر ها و ریگ های استخراج، متاسفانه سر و صدای زیادی تولید می کنند. برای جلوگیری از این سر و صدا شما نیازمند تهیه تجهیزات مورد نیاز آن هستید. باید این تجهیزات را تهیه کنید تا سر و صدا مشکلی برای شما ایجاد نکند.

بیشتر بخوانید:  درآمد از ماین کردن | چگونه از استخراج کردن درآمد بدست آوریم

تا به این قسمت، برای شما عزیزان امکاناتی که نیاز است تا برای شروع کار تهیه کنید را شرح دادیم. حال به سراغ محاسبه هزینه های موجود رای تهیه امکانات می رویم.


هزینه های تهیه امکانات مورد نیاز استخراج ارز دیجیتال اتریوم

 1. هزینه های تهیه کارت گرافیک:

برای استخراج اتریوم، بهترین گزینه تهیه کارت گرافیک است. کارت های گرافیکی که مناسب انجام عملیات استخراج می باشند محدود هستند. هزینه آنان نیز بسته به مدل و قدرت های مختلف متفاوت است. در ادامه با تشکیل یک فارم، به سراغ توضیحاتی از نوع کارت گرافیک ها خواهیم رفت.

 1. هزینه های تهیه سیستم خنک کننده و تهویه هوا:

سیستم خنک کننده و تهویه هوا مهم ترین قسمت های این موضوع هستند. شما باید یک مبلغ نسبتا زیادی را برای این تجهیزات در نظر بگیرید. البته این مبالغ به مکان شما هم مربوط می باشد.در کل باید به فکر یک سیستم تهویه هوا و خنک کننده مناسب باشید.

 1. هزینه های جانبی ( شامل: اینترنت، برق، خرابی ریگ ها و تجهیزات دیگر و… ):

هزینه های جانبی شما تقریبا هزینه های مهمی نیز هستند. البته هزینه مواردی مانند خرابی ریگ ها و دیگر تجهیزات مربوط به شروع کار نمی باشد. این ها ممکن است بعد از مدت طولانی نیازتان شود اما باز باید آن ها را در نظر داشته باشد.

متاسفانه ممکن است شنیده باشید که هزینه برق بسیار بالا است.  با محاسبه تشکیل یک فارم متوجه هزینه برق بالای فارم ها شوید.


سرمایه لازم برای استخراج اتریوم

برای مثال خرید یک ریگ ماینینگ با 6 عدد کارت گرافیک RADON RX VEGA 64  حدود 153 میلیون تومان هزینه دارد.هر کارت گرافیک 50 MHash/s قدرت محاسباتی در الگوریتم ETHASH  دارد .مجموع این 6 کارت قدرت محاسباتی به اندازه 300MHash/s را فراهم می کند.مصرف هر کارت گرافیک  150 وات است که در مجموع این 6 کارت و سایر قطعات مصرفی حدود 1000 وات می شود..پس سرمایه لازم برای استخراج اتریوم با یکی از بهترین انواع کارت گرافیک ها با استفاده از یک ریگ استخراج 6 کارته فارغ از هزینه برق و هزینه مکان ،هزینه خدمات هزینه اینترنت و…حدود 153 میلیون تومان می باشد.


درآمد از استخراج اتریوم در ایران

همچنین شما می توانید با استفاده از سایت WHAT TO MINE  در قسمت  GPU درآمد ریگ ماینینگ خود را طی 24 ساعت بدست آورید. قیمت روز دلار 18.950تومان معامله می شود و قیمت برق کشاورزی به ازای هرکیلو وات ساعت 52 هزار تومان است.شمادر این سایت درقسمت کارت گرافیک مورد نظر خود را انتخاب و تعداد آن را مشخص کنید.به عکس زیر توجه کنید.

محاسبه در آمد روزانه اتریوم در ایران

 سپس در قسمت الگوریتم ethash که الگوریتم اتریوم است مجموع هش کارت ها را وارد و در قسمت پایینتر از آن مجموع برق مصرفی را وارد کنید.که ما در این قسمت این اعداد را برای radon rx vega 64 وارد کردیم.

سپس در قسمت sort by مشخص می کنید که محاسبه درآمد را طی 24 ساعت انحام دهد.cost قیمت برق را حدود 0.02 دلار وارد کنید.

محاسبه درامد روزانه استخراج اتریومحال با زدن روی گزینه calculate می توانید در آمد ریگ استخراج اتریوم را طی 24 ساعت به دلار ببینید.

محاسبه درامد روزانه استخراج اتریوم

 

ممنون که تا پایان ” سرمایه لازم برای استخراج اتریوم ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا