اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

گروه هفت: قانون‌گذاری بر رمز ارز باید سریع و جامع باشد

گروه هفت: قانون‌گذاری بر رمز ارز باید سریع و جامع باشد

به گزارش زوم ارز، هفته‌ی گذشته، وزرای مالی و مدیران بانک مرکزی از گروه هفت با هم دیدار کردند، تا پیرامون شرایط اقتصاد جهانی، از جمله رمز ارز، صحبت کنند. در ادامه، بخش مرتبط با رمز ارز در گزارش این دیدار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

گزارش نشان می‌دهد که گروه هفت در حال کار همراه با FSB برای نظارت بر خطرات پایداری مالی برخاسته از شکل‌های مختلف رمز ارز است. به طوری جالب، این کمیته از افت اخیر بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یک انگیزه برای قانون‌گذاری سریع بر این حوزه صحبت کرد.

هرچند، بازارهای سنتی ظاهرا کارآمد و به میزان کافی قانون‌گذاری شده‌اند. در حالی که احتمالا قانون‌گذاری منسجم در صنعت نوپای رمز ارز نیاز است، در نظر گرفتن و پذیرش تفاوت‌های ظریف پروتکل‌های بلاکچین نیز مهم است.

کوین کده

قوانین سنتی برای دنیای فیزیکی طراحی شده‌اند و ممکن است بر ذات پیچیده‌ی دیفای، گیمفای و بقیه‌ی دارایی‌های مالی دیجیتال اعمال نشوند. گفتن اینکه روند توسعه‌ی قانون‌گذاری بر رمز ارز باید به شکلی سریع انجام شوند، این سوال را به وجود می‌آورد که آیا این قانون‌گذاری، جامع و با حمایت از ابتکار خواهد بود یا خیر. خوشبختانه، این گزارش اشاره می‌کند که قانون‌گذاری بر استیبل کوین‌ها باید نیازهای قانونی و نظارتی را به طور جامع، به وسیله‌ی طراحی مناسب و پایبندی به استانداردهای کاربردی، در نظر داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  بزرگترین مزرعه استخراج کشور خاموش است

در ادامه، این گزارش اشاره دارد که ابتکارات دیجیتالی در پرداخت‌ها، مشوق اصلی پیشرفت و توسعه‌ی اقتصادی، با استفاده از سرویس‌های پرداختی بین مرزی سریع‌تر، شفاف‌تر، ارزان‌تر و جامع‌تر، به شمار می‌روند.

طی سال‌های اخیر، قانون‌گذاری بر رمز ارز در سطح جهانی روند نسبتا مثبتی را داشته است و برخی از کشورها از جمله ال سالوادور، بیت کوین را به شکل ارز رسمی پذیرفته‌اند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا