اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

دبیر شورای عالی فضای مجازی: ثروت اندوزی با بیت کوین به صلاح کشور نیست

به گزارش زوم ارز و به نقل از ایسنا، دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت که روند صعودی قیمت ارز های دیجیتال را به هیچ وجه نمی‌توان تضمین کرد و ورود افراد به این حوزه برای ثروت اندوزی و خروج سرمایه اصلاً به صلاح کشور نیست.
این روز ها با افزایش قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارز‌ها، افراد بسیار زیادی به این بازار متمایل شده اند و حجم معاملات بازار ارز های دیجیتال بالا رفته و اصولاً یکی از دلایل افزایش قیمت وجود تقاضای بسیار زیاد است، خیلی از مردم کشورمان هم به این بازار متمایل شده و حجم معاملات ارز های دیجیتال در ایران هم بالا رفته است که این موضوع واکنش مسئولان را برانگیخته است.  مسئولان معتقدند که ارز های دیجیتال بازار پرنوسانی دارند و نه تنها تضمینی برای ادامه ی روند صعودی آنها نیست بلکه منجر به خروج ارز در این شرایط تحریم ها نیز می‌شود.
مرکز ملی فضای مجازی اخیراً در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که رمز ارز هایی مانند بیت کوین از هیچگونه پشتوانه و تضمینی برخوردار نیستند و تاکنون هیچ تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه ها و صرافی های دیجیتال ایرانی گرفته نشده و از این رو اکیداً توصیه می‌شود همگان در این زمینه احتیاط های لازم را به خرج داده تا در دام کلاهبردان این بازار غیرشفاف نیفتند.
در همین راستا، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شواری عالی فضای مجازی در گفت و گویی با ایسنا گفت: اینکه ارز دیجیتال تولید کنیم یک موضوع است، ارز دیجیتال به‌عنوان ابزار مبادله یک موضوع است و اینکه به عنوان ثروت‌اندوزی و سرمایه‌گذاری به آن نگاه کنیم، یک موضوع دیگر است. فعلا در کشور ما، تولید و استخراج رمزارزهای جهان‌روا به‌عنوان یک فرآیند مثبت در حال ساماندهی است، در حوزه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم‌ها کمک ‌کند، باید مورد حمایت قرار بگیرد.
وی افزود: اما اینکه رمزارزها به عنوان راهی برای ثروت‌اندوزی باشند یا از اینکه از این وسیله بخواهند برای خروج سرمایه از کشور استفاده کنند را به هیچ وجه به صلاح کشور نمی‌دانیم. بانک مرکزی باید در این رابطه ورود کرده و به نحوی این فضا را ساماندهی کند. مرکز ملی فضای مجازی هم کمک می‌کند که ما تسعیر معاملاتی و ساماندهی در بخش تولید داشته باشیم، اما به هیچ وجه سرمایه‌های ما از بازار بورس و بخش‌های دیگر خارج نشود و به صورت ثروت‌اندوزی به آن نگاه شود.
وی ادامه داد: رمزارزها مدتی در شیب صعود بوده و ممکن است مدتی هم در شیب سقوط قرار بگیرد و مردم به پولشان احتیاج داشته باشند و آن زمان به شدت متضرر می‌شوند. به هیچ وجه نمی‌توان تضمین کرد که همیشه شیب قیمت رمزارزها صعودی است، همیشه نوسان داشته، نوسان‌های زیادی هم داشته، وقتی هم که قیمت‌ها سقوط می‌کند، بعضا به مدت هفت ماه تا یک سال به حالت سقوط باقی می‌ماند، بنابراین اصلا توصیه نمی‌کنیم افراد وارد این حوزه شوند.
منبع: ISNA

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

گزیده اخبار

بیشتر بخوانید:  بریج Harmony قربانی هک 100 میلیون دلاری شد

کوین کده

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام با این وضعیت که هم بانک مرکزی وهم شاپرک دیگر با رمز ارزها همکاری نمی کنند هم ماینر دارها وهمآن افرادی که رمز ارز دارند باید چکار کنند ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا