استخراج ارزدیجیتال

آموزش استخراج گرین Grin | استخراج ارزدیجیتال گرین با ریگ ماینینگ

آموزش استخراج گرین Grin ، همانطور که می دانید برای اینکه بتوانید رمز ارز های مختلف را بدست آورید باید یا آنها را استخراج و یا خرید و فروش کنید. بعضی از ارز های دیجیتال هستند که نمی توانید آن ها را استخراج کنید. با این حساب ناچارا باید به خرید و فروش آنها بپردازید. اما ما در این مقاله در نظر داریم تا درباره طریقه استخراج ارز دیجیتال گرین با کارت های گرافیک با شما گفتگو کنیم.

سلام کریپتو

نیم نگاهی به استخراج ارز های دیجیتال

برای اینکه بخواهید اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید، باید تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید. متاسفانه هزینه تهیه تجهیزات استخراج رمز ارز ها در ایران بسیار بالا است و شاید هر فردی نتواند آن ها را تهیه کنند. اگر می خواهید با دستگاه ماینر اقدام به استخراج رمز ارز ها کنید باید تجهیزاتی از قبیل: دستگاه ماینر، کامپیوتر، اینترنت، دستگاه های خنک کننده و تهویه هوا تهیه کنید.

اگر قصد استخراج ارز های دیجیتال از طریق ریگ های ماینینگ را دارید، باید تجهیزاتی از قبیل: کارت گرافیک، پردازنده، رم، منبع تغذیه و…. را تهیه کنید.

حال که با مفهوم استخراج آشنا شدید به سراغ نیم نگاهی به ریگ های ماینینگ خواهیم رفت، در ادامه همراه ما باشید.


ریگ ماینینگ چیست؟

شما می توانید عملیات استخراج ارز های دیجیتال را جز دستگاه ماینر با ریگ ماینینگ ادامه دهید. ریگ ماینینگ ها تشکیل شده اند از تعداد زیادی کارت گرافیک. با کنار هم گذاشتن تعداد زیادی ریگ ماینینگ شما می توانید به استخراج رمز ارز هایی که می توان با کارت گرافیک استخراج کرد بپردازید. همانطور که مطلع شدید ما قرار است در این مقاله درباره استخراج ارز دیجیتال گرین با ریگ ماینینگ با شما کاربران گرمی گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

صرافی ایرانی کارت

ارز دیجیتال گرین Grin چیست؟

گرین یک ارز دیجیتال نوپا است که به تازگی به دنیای ارز های دیجیتال آمده است. پروژه گرین متن باز است. هر توسعه دهنده ای که به زبان برنامه نویسی که گرین با آن توسعه داده شده است مسلط باشد، می تواند به راحتی پروژه ارز دیجیتال گرین را ویرایش کند و یا تغییر دهد.

ارز دیجیتال گرین توسط هیچ فرد، افرادی، نهادی، گروهی، شرکتی اداره نمی شود و اصل پروژه ارز دیجیتال گرین درباره حریم خصوصی، مقیاس پذیری، تعویض پذیری می باشد. مواردی که گفته شد، از کارهایی است که توسعه دهندگان گرین می خواهند در پروژه شان آن را گسترش دهند.

همانطور که گفتیم پروژه ارز دیجیتال گرین متن باز است. جز توسعه دهندگان اصلی، ارز دیجیتال گرین، توسعه دهندگان دیگری در سرتاسر جهان دارد که همگان در حال توسعه و گسترش این رمز ارز می باشند.


نیم نگاهی به روند قیمتی ارز دیجیتال گرین

اولین بلاک ارز دیجیتال گرین در سال 2019 استخراج شد. این موضوع سبب شد که گرین کار خود را به صورت رسمی آغاز کند. تمام این موضوعات باعث شد تا تقاضا برای خرید و فروش ارز دیجیتال گرین افزایش یابد. طبق نمودار های موجود در ابتدا صرافی ها این ارز دیجیتال را حدود 25 دلار عرضه کردند. پس از کش و قوس ها طولانی قیمت گرین پایین آمد و در حال حاضر ” 0.430584 ” دلار می باشد.


چگونه می توان ارز دیجیتال گرین را خریداری کرد؟

ارز دیجیتال گرین را می توانید همانند دیگر رمز ارز ها از صرافی های ارز دیجیتال خریداری کنید. این رمز ارز هم اکنون با قیمتی که پیش تر گفتیم قابل خریداری است. شما می توانید با مراجعه به صرافی های معتبر آنلاین، اقدام به خرید و یا فروش ارز دیجیتال گرین کنید. به شما پیشنهاد می کنیم همانطور که گفتیم از صرافی های معتبر اقدام به خریداری ارز دیجیتال گرین کنید. در ادامه همراه ما باشید تا درباره استخراج این ارز با ریگ ماینینگ با شما عزیزان گفتگو کنیم.


یک ریگ مایینگ شامل چه قطعاتی می باشد؟

همانطور که می دانید ریگ ماینینگ ها از تعدادی زیادی کارت گرافیک تشکیل شده اند. در کنار کارت گرافیک شما باید قطعات دیگری را نیز قرار دهید. این قطعات شامل:

 1. قاب و یا شاسی:یک ریگ مایینگ شامل چه قطعاتی می باشد؟

شما می توانید در این قاب و یا شاسی اقدام به اسمبل قطعات ریگ مایانگ خود کنید. در اصل شاسی و یا قاب محفظه ای است که تمامی قطعات بر روی آن سوار می شوند و برای اجرای عملیات استخراج خود را آماده می کنند.

 1. فضای ذخیره سازی:یک ریگ مایینگ شامل چه قطعاتی می باشد؟

فضای ذخیره سازی نیز از مهم ترین قطعات می باشد. اگر قرار است از این سیستم تنها برای استخراج ارز های دیجیتال استفاده کنید، قطعا یک فضای ذخیره سازی با حافظه کم مناسب شما می باشد در غیر این صورت باید یک فضای ذخیره سازی با حافظه بیشتر را در نظر بگیرید.

 1. پردازنده:یک ریگ مایینگ شامل چه قطعاتی می باشد؟

ریگ مایینیگ شما نیاز به یک پردازنده نیز دارد. پردازنده وظیفه پردازش اطلاعات را در ریگ ماینگ شما دارد. ریگ ماینینگ ها دقیقا همانند یک کامپیوتر هستند اما از کامپیوتر های معمولی کمی قوی تر می باشند. به همین علت پردازنده در ریگ ماینینگ ها وظیفه پردازش اطلاعات را دارد و کمک شایانی در انجام فرآیند استخراج نمی کند.

 1. رم:یک ریگ مایینگ شامل چه قطعاتی می باشد؟

رم نیز یکی از قطعاتی است که شما به آن در یک سیستم کامپیوتری برای انجام بعضی از کار ها نیازمند هستید. در ریگ های ماینینگ بسته به دیگر مشخصات موجود، می توانید نوع و مقدار رم را مشخص کنید.

 1. مادربرد:یک ریگ مایینگ شامل چه قطعاتی می باشد؟

مادربرد اصلی ترین قطعه در این بخش است. در هنگام تهیه کارت گرافیک باید مادربرد خود را نیز تهیه کنید. مادربرد رابط تمامی قطعات است. دقیقا شما باید تمام قطعات را به مادربرد متصل کنید.

 1. منبع تغذیه:یک ریگ مایینگ شامل چه قطعاتی می باشد؟

منبع تغذیه وظیفه برق رسانی به کل مجموعه را دارد. شما می توانید طبق استاندارد های موجود ولتاژ مورد نیاز باقی قطعات را از منبع تغذیه بگیرید. در این بخش منبع تغذیه بسیار مهم است زیرا اگر برق رسانی به صورتت صحیح انجام نشود، قطعات شما با مشکل خواهد شد.

 1. تجهیزات دیگر:

این تجهیزات شامل: کابل ها، اینترنت و… می شود. شما باید پس از تهیه قطعاتی که گفته شد این موارد را نیز تهیه کنید. همیشه سعی داشته باشید تا از بهترین امکانات استفاده کنید تا به مرور با مشکل رو به رو نشوید.

پس از تهیه تمامی این قطعات در کنار کارت گرافیک، نوبت به آن رسیده است که ریگ ماینینگ خود را اسمبل و یا سرهم بندی کنید. اگر در این کار تبهر ندارید قسمت بعدی این مقاله را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:  استخراج ترون چگونه است ؟

اسمبل نمودن ریگ ماینینگ برای استخراج ارز دیجیتال گرین

اسمبل کردن و یا سرهم بندی کردن یک ریگ ماینینگ به دانش خاصی نیاز ندارد و اگر کمی بلد باشید با مطالعه چند اموزش این کار را به راحتی انجام می دهید. ما در این قسمت به صورت محدود به اسمبل و یا سرهم بندی کردن ریگ ماینینگ اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

برای اسمبل و یا سرهم بندی کردن قطعات ابتدا باید مادربرد را در محفظه ای که تهیه کرده اید قرار دهید و سپس دیگر قطعات را به صورت منظم بر مکان های مخصوص قرار دهید. برای اینکه بتوانید به راحتی قطعات را در مکان های به خصوص قرار دهید نیاز است ابتدا در این باره آموزش ببنید.

شما می توانید ریگ ماینینگ ها را به صورت آماده و اسمبل شده خریداری کنید. پیشنهاد ما به شما این است که این کار را انجام ندهید و خودتان اقدام به خرید قطعات و اسمبل ریگ ماینینگ کنید.


آیا می توان ارز دیجیتال گرین را با دستگاه های ماینر یا اسیک اسخراج کرد؟

بله، در گذشته همچین امکانی وجود نداشت اما جدیدا به لطف کمپانی های سازنده دستگاه های ماینر و یا اسیک این کار امکان پذیر شده است و شما می توانید به راحتی با دستگاه های ماینر این ارز دیجیتال را استخراج کنید. استخراج با دستگاه های ماینر، در کنار استخراج با ریگ های ماینینگ دارای معایب و مزایا خاصی است. شما می توانید در ادامه این مزایا و معایب را به صورت کامل دنبال کنید.


مراحل استخراج ارز دیجیتال گرین با ریگ ماینینگ

 1. خرید قطعات ریگ ماینینگ سپس اسمبل آن ها
 2. تهیه کیف پول مناسب و ایجاد آن
 3. اتصال به استخر جهت استخراج گرین

استخراج ارز دیجیتال گرین با کارت گرافیک در ویندوز

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید ابتدا باید با توجه به نوع کارت گرافیکتان یکی از نرم افزار های موجود که برای انجام این کار تهیه شده اند را دانلود کنید.

در این مقاله ما به شما نرم افزار ” GGM ” را معرفی می کنیم. این نرم افزار از دو کارت گرافیک ” Nvidia ” و ” AMD ” پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی از این نرم افزار استفاده کنید. اگر برای دانلود این نرم افزار مشکل دارید، می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل اقدام به دانلود این نرم افزار کنید.

پس از دانلود برنامه، باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. برای انجام این کار باید از نرم افزار ” Winrar ” استفاده کنید. اگر این نرم افزار را ندارید همین حالا می توانید با جستجو در بستر اینترنت اقدام به دانلود این نرم افزار کنید.

پس از خارج نمودن از حالت فشرده، بر روی فایل ” run_miner_win.bat ” کلیک کنید تا اجرا شود. حال در صفحه خط فرمان که برایتان بارگذاری می شود از شما در خوسات می شود تا اطلاعاتی همانند: آدرس استخر، پورت استخر، ایمیل استخر و نام ماینر و همچنین رمز آن را وارد کنید. پس از وارد نمودن این اطلاعات می توانید با ضربه بر روی کلید ” Enter ” اقدام به تایید و سپس شروع استخراج ارز دیجیتال گرین کنید. شما می توانید تصویری از این خط فرمان را در تصوری ذیل مشاهده کنید.استخراج ارز دیجیتال گرین با کارت گرافیک در ویندوز


اتصال به استخر برای استخراج ارز دیجیتال گرین

برای اینکه شما بتوانید عملیات استخراج را دنبال کنید، باید به یک استخر متصل شوید. استخر های “ BTC.com ” و ” F2Pool ” از ارز دیجیتال گرین پشتیبانی می کند. برای اینکه بخواهید یک استخر را برای استخراج ارز های خود انتخاب کنید نیاز است که به چند نکته توجه کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با این نکات آَشنا شوید.

برای اینکه بتوانید به یک استخر متصل شوید باید ابتدا پس از انتخاب استخر در آن ثبت نام کنید. پس از ثبت نام استخر مورد نطرتان برای شما سه آدرس با سه پورت مختلف نمایش می دهد که شما می توانید با وارد نمودن این آدرس ها در نرم افزار ” GGM ” اقدام به شروع عملیات استخراج کنید.


طریقه ذخیره سازی سازی ارز دیجیتال گرین

برای اینکه بتوانید پس از استخراج رمز ارزهای گرین خود را ذخیره کنید نیاز به یک کیف پول دیجیتال دارید. برای اینکه بدانید از چه کیف پول هایی می توانید برای ذخیره این رمز ارز استفاده کنید باید راجع به آن کیف پول اطلاعات داشته باشید و بدانید که آیا این کیف پول از این رمز ارز پشتیبانی می کند یا خیر. ارز دیجیتال گرین، دارای چند کیف پول رسمی می باشد که می توانید در آن کیف پول ها رمز ارز گرین را ذخیره کنید. یکی از کیف پول هایی که شما می توانید برای ذخیره سازی ارز دیجیتال گرین از آن استفاده کنید، کیف پول ” Grin++ ” می باشد.


در هنگام انتخاب استخر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای اینکه بخواهید بی دردسر اقدام به استخراج ارز های دیجیتال مختلف کنید، در هنگام انتخاب استخر همانطور که گفتیم باید به چند نکته دقت کنید. در این قسمت از مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل با این نکات آَشنا شوید.

 1. امنیت:

امنیت یکی از مسائل مهمی است که شما هنگام کار با کلیه امور ارز های دیجیتال باید آن را در نظر بگیرید در غیر این صورت قطعا با مشکل رو به خواهید شد. حوزه ارز های دیجیتال چون یک حوزه مالی است همیشه افراد زیاد هستند تا از شما سو استفاده کنند.

 1. کارمزد:

زمانی که می خواهید یک استخر انتخاب کنید به مقدار کارمزد آن توجه بیشتری داشته باشید. اگر کارمزد استخر استخراج شما پایین باشد، قطعا سود خوبی از استخراج به شما تعلق می گیرد. پس همیشه در انتخاب استخر دقت کنید و تمامی موارد گفته شده در این قسمت را در نظر بگیرید.

 1. رابط کاربری:

هر چه رابط کاربری یک استخر آسان باشد، شما حس بهتری نسبت به آن استخر دارید. حتما به این موضوع دقت کنید که استخر انتخابی شما هر چه رابط کاربری آسان تری داشته باشید شما راحت تر می توانید با آن استخر کار کنید. اینطور درصد کلاهبرداری از شما در اثر نداشتن اطلاعات بسیار پایین می آید.


سخن آخر آموزش استخراج گرین Grin

در این مقاله ما سعی بر این داشتیم که 0 تا 100 استخراج ارز دیجیتال گرین را به شما بدهیم. اگر تصمیم به استخراج این رمز ارز گرفته اید درباره آینده و همچنین روند قیمت این رمز ارز تحقیقات لازم را به عمل اورید تا در آینده با مشکل رو به رو شوید.

ممنون از اینکه تا پایان ” آموزش استخراج گرین Grin ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا